Gå til innhold
Hundesonen.no

Milli og Iba - to engelske springer spaniel


Zappa
 Share

Recommended Posts

  • Svar 167
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Møt Milli, Zelfas Batgirl etter Desperados Zelda og Dexbenella Sirius Black. I skrivende stund 13 uker og nyankommet i går. Vi er nyforelska❤️❤️❤️❤️❤️ http://s375.photobucket.com/user/Elin_Sparre

Vi har vært på telttur i fantastisk høstvær Milli er yndet foto-objekt:  

Frøken strøken og undertegnede har endelig stilt på offisiell bronsemerkeprøve. Hun knallet til med toppkarakterer (10ere på alt, bortsett fra en 9er på stå under mars. Totalt 177 poeng) For en n

Posted Images

8 timer siden, Sprettballen skrev:

Så flotte bilder :) Så ut som en fin tur!

Tusen takk! Det var en herlig tur hvor også jeg fikk utfordret meg mentalt på det å sove ute i minusgrader. Neste mål er vintertur med telt:shocked:

8 timer siden, Sofie & Aska skrev:

Så herlige bilder av fine Milli :) 

Takk skal du ha, Jeg er latterlig forelska i den hunden:wub:

6 timer siden, Mirapusen skrev:

For en fin frøken :)

Tusen takk, jeg er fullstendig enig med deg:D

  • Like 1
Lenke til kommentar
Del på andre sider

3 timer siden, Stine skrev:

Så fine bilder! Ser ut som om dere kosa dere masse på tur :wub:

Takk skal du ha! Slike turer er den største luksusen jeg vet om i livet. Og det å få dele opplevelsen med fineste mannen, og samtidig opppleve hvordan Milli nyter det - ja da føler jeg meg utrolig heldig :wub:

  • Like 2
Lenke til kommentar
Del på andre sider

1 time siden, Zappa skrev:

Takk skal du ha! Slike turer er den største luksusen jeg vet om i livet. Og det å få dele opplevelsen med fineste mannen, og samtidig opppleve hvordan Milli nyter det - ja da føler jeg meg utrolig heldig :wub:

Kjenner igjen den følelsen! :ahappy:

  • Like 1
Lenke til kommentar
Del på andre sider

  • 3 months later...

Frøken strøken og undertegnede har endelig stilt på offisiell bronsemerkeprøve. Hun knallet til med toppkarakterer:wub: (10ere på alt, bortsett fra en 9er på stå under mars. Totalt 177 poeng)

For en nybegynner innen lydighet og konkurranser innen hund, er hun drømmehunden:icon_redface:

Samtidig har jeg verdens beste oppdretter (Kennel Zelfa), som er et evig positivt oppkomme av råd og oppbacking. Dessuten byr også hennes gode venninne (Kennel Desperados) på råd, tips og oppbacking. Litt av et team å ha i ryggen :) 

Nå blir det fokus på rally og blodspor fremover...og kanskje start i LP1:shocked:

Bronse.JPG

Endret av Zappa
Lagt til karakterer
  • Like 8
Lenke til kommentar
Del på andre sider

3 minutter siden, SandyEyeCandy skrev:

Åh, så innmari gøy! Har du Inger i ryggen på blodspordelen tipper jeg dere har litt å gjøre i skogen etterhvert også. ;) 

Takk:) Både Inger og Laila er engasjerte i alt vi (og treningsgjengen vår) foretar oss. Snakk om å spre hundeglede og kompetanse:wub:

  • Like 1
Lenke til kommentar
Del på andre sider

  • 1 month later...
  • 1 month later...

Hverdagslivet med lykkepillen fortsetter! Siden sist har vi startet offisiell lydighetsprøve med 2. premie som resultat. Ruta var visst helt umulig å plassere seg inni, men hun stod som en prest rett ved siden av:D Alt i alt var det herlig å gå med henne, for hun lyser av glede over at vi gjør ting sammen.

Deretter har vi gått rallylydighet på Sotra 2. april. Her ble det napp i klasse 1 og 4. plass. Om ikke den nervøse føreren hadde repetert en øvelse unødvendig - hadde vi vunnet.... Men igjen: Banen var kjempefin (@simira), vi storkoser oss i ringen og jeg er bare så innmari takknemlig over at hun er så ærlig! Mannen var og så på - filmet - og hadde det gøy med redigeringen..

Etterpå var det oppstillingsbildet av treningsgjengen, og jeg storlo når jeg så nærmere på det ene bildet... Dette er Milli i et nøtteskall: hun har fått en oppgave og strever for å gjøre det matmor sier...selv om nabohunden (Desperados Aya) er litt vel nærgående:PIMG_20170402_190200_783.thumb.jpg.89ef103ebf9b39f0b35e5c7cba53ffe6.jpg

  • Like 5
Lenke til kommentar
Del på andre sider

45 minutter siden, giggi skrev:

Dette var en farlig tråd for meg som har springervalp høyt oppe på ønskelista  :wub: 

Tråden blir enda farligere om 9 dager, for da kommer det en liten springertispe på 8 uker hjem her...

Bare sånn at du er advart?

  • Like 1
Lenke til kommentar
Del på andre sider

9 minutter siden, Zappa skrev:

Tråden blir enda farligere om 9 dager, for da kommer det en liten springertispe på 8 uker hjem her...

Bare sånn at du er advart?

Må holde meg unna her da:frantics:

Fra Zelfa's c-kull? 

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Akkurat nå, Zappa skrev:

Ja, c-kullet til Kennel Zelfa. Moren til valpene er Millis halvsøster?

Så spennende! Blir gøy å få følge med her:ahappy: Blir ikke ny hund i hus før om noen år, så må bare smøre meg med tålmodighet. Godt å ha noen bilder herfra å kose seg med imens.:x

  • Like 1
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Det er masse ekle planter der ute. I områder med f.eks. borree (urt), hundegress eller boress (også gress) er det høyst sannsynlig noe plantemateriale som sitter fast i svelget. De nevnte gressartene har blader som kan forårsake skader, men det finnes mange flere gressarter som har frø med mothaker fra *******. 
    • Det kan være at strået har forårsaket et sår eller noe som holder på å gro. Hvis du er usikker, ta en telefon til dyrlegen og hør hva de sier. Jeg ville sett det an et par dager til om hunden ikke er plaget ellers.
    • For ca 3 dager siden startet hunden min å nyse noe voldsomt. Plutselig kom det masse neseblod, og mens jeg hastekjørte til vetrinæren kom det plutselig et gress-strå ut av nesa hans… Dro det forsiktig ut, og da stanset både blødning og nysing og lillemann var like kvikk og glad som ellers!  Bare snu bilen å komme seg hjem…  De siste to dagene har han gått rundt å «harket» innimellom. Det virker som om han har noe ubehag i halsen. Ser ingen gress eller noe annet som sitter bak i svelget… Såå kan det være ubehag fra strået som kom ut av nesa?  Eller bør jeg ta han til vetrinær og få sjekket? Føler meg som en hysterisk hundeeier her jeg sitter, så hvor lenge skal jeg se an «harking» før jeg ringer dyrelege?🤣 Han har ingen problemer med pust, og harkingen kommer hvis han blir litt gira 
    • Ede er bra i magen igjen, etter en lang periode på kost bedre egnet for gris enn en hund. He doesn't seem to mind ^^ Jeg uttalte nylig at det som en periode har tedd seg som Sir Edeward nå har begynt gjenoppta mange uvaner han hadde som yngre. Kampen om kjøkkenbenken, motvilje mot utgangsstlling, vil ikke slippe leker på kommando. Han har begynt te seg valpete igjen, på alle måter.  When Dickhead Awakes var en boktittel jeg lekte med da jeg planla hundeholdet. Selv om han fortsatt sitter og tisser som en jente og spiser som en toåring, så blir nok de neste sidene i denne dagboken hetende nettopp det.
    • Labrador Golden  Toller?  Det jeg gjorde når e skulle velge rase var å møte opp på treninger/konkurranse jeg synes var spennende og snakke med eiere og observere rasene e likte. Da får en bedre feeling for hvordan rasene er, hvis man møter flere individ av samme rasen. Mitt forslag -lykke til!  
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...