Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Noen som var på denne kalde fornøyelsen? :)

Jeg er så utrolig strålende fornøyd, hehe. :D

Jeg hadde meldt på mine vanlige 2, Santos og Cajsa, samt en 3.mann.

Santos ble BIR, og Cajsa ble 3.beste tispe.

Var 15 påmeldt.

Så meldte jeg også på Bamse.

Han er fra B kullet og er ikke stillt siden han var 10mnd, og han er nå 2,5år. :D

Så jeg var så spent så spent.

Første jeg ser er at jeg kunne påkosta meg litt mer trening på gåing, hehe.

Ståinga hadde han inne, men den der gåinga var ikke mye kul.

Fikk så ei veninne til å stille han. Og det gikk mye bedre.

Jaggu gikk han ikke hen å ble 2.beste hannhund MED CERT.

:drool: :drool: :drool:

Det var en lykkelig sjel som mottok certet vet jeg. :D

Dommeren likte han utrolig godt, og skrøt veldig av han, var så vidt han ikke slo sin far gitt. Og det var Santos sin egen feil, for han var helt tullete der han løp rundt på den parkeringsplassen, hehe. :P

Men dette var kjempekjekt. :D

  • Like 5
Skrevet

Var bare å så på med Khal siden oppdretter skulle stille hun som ble reservemammaen til Khal! De fikk det siste certet de trengte så hun ble Norsk og Dansk Champion :D ikke så mange belgere i år.

  • Like 3
Skrevet

Jess. Vi var der og fikk tærene frosset av, men verdt det. Lilljenta 2btk med storcert, gamlejenta 4btk og BIM veteran, godgutten BIM og BIR veteran. Gikk helt til topps. BIS veteran. ❤️❤️❤️??? (ja, jeg kommer til å sveve lenge på den?)

  • Like 1
Skrevet

Vi stilte. Exc, ck og 2. bhk - slått av en junior, dommeren likte ikke krysset til Arthur. En virkelig flott junior da! :)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Det kan jo være det. Den våkner av at du er oppe og sliter med å finne roen igjen etterpå kanskje. Det er ikke uvanlig at det kommer perioder med mer stress eller usikkerhet eller hvor hunden ikke hører etter el. Så i utgangspunktet hadde det ikke bekymret meg noe særlig, men du som eier og som den som kjenner hunden godt må jo kjenne litt på om du tenker det kan være noe mer eller noe annet, for det kan jo også skje. Isåfall får man jo vurdere en tur til veterinær.  Men sannsynligvis bare en periode som går over igjen. Blir hunden veldig urolig ville jeg forsøkt å ha den inne med meg for trygghet og lukket døra for å begrense muligheten til å tasse rundt.
    • Det er gull verdt ja å finne en gruppe, side eller lignende hvor man finner folk som har bra informasjon å dele. Så kan man sparre litt med ekte folk istedet for å måtte finne ut alt på egen hånd.  Kan ingenting om fugl dessverre, annet enn at det er fine (og litt krevende) dyr på sin egen måte. Veldig spennende da 😁
    • Det kommer jo en del brukere inn her som har fått sin første hund, eller planlegger å kjøpe hund, og ikke kan noe særlig fra før. De fleste her svarer så godt vi kan, og har ganske mange års erfaring etterhvert. Og de fleste av oss er vel klar over at vi ikke startet ut som eksperter, vi heller, og har lært av våre feil opp giennom tiden. Det er mye å lære og navigere, og ikke minst å gjenkjenne god og dårlig informasjon og råd. Nå er jeg selv i den situasjonen. For de som ikke har vært lenge på forumet så er jeg altså kronisk syk med ME. Jeg har vært frisk nok til å drive aktivt med hundesport i mange år, men blitt gradvis dårligere. De siste årene med hundene var det stort sett korte turer, og nå er jeg for syk til å ha hund igjen etter at de vi hadde ble gamle. Derfor har jeg begynt å se på fugl som mulighet for litt selskap hjemme. Jeg passer en kanarifugl nå, og prøver å lære meg mest mulig om fuglehold. Og det er jamen ikke lett! Jeg hadde undulater som tenåring (litt sammenlignbart med de som vokste opp med hund som barn?), men mye både holdninger og kunnskap har jo endret seg siden den gang. Det å finne grupper å stille spørsmål i (jeg er ikke på Facebook), finne miljøer, og lære meg å se hva som er gode og dårlige kilder til kunnskap er virkelig en jobb.  Det er veldig interessant å være "på den andre siden" av det jeg vanligvis er. 
    • Hunden min på 9 måneder har plutselig begynt å bjeffe og å stresse om natta. Jeg må ofte på do om natta og etter jeg er ferdig så bjeffer hunden på alt og alle. Bjeffer for seg selv og går urolig i huset. Er dette spøkelsesalderen? Tenåringsfase?
    • Shit, 17 år, det er virkelig en brukbar alder.    Kjipt når det blir sånn. Håper det går seg litt til igjen. ❤️ 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...