Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Noen som var på denne kalde fornøyelsen? :)

Jeg er så utrolig strålende fornøyd, hehe. :D

Jeg hadde meldt på mine vanlige 2, Santos og Cajsa, samt en 3.mann.

Santos ble BIR, og Cajsa ble 3.beste tispe.

Var 15 påmeldt.

Så meldte jeg også på Bamse.

Han er fra B kullet og er ikke stillt siden han var 10mnd, og han er nå 2,5år. :D

Så jeg var så spent så spent.

Første jeg ser er at jeg kunne påkosta meg litt mer trening på gåing, hehe.

Ståinga hadde han inne, men den der gåinga var ikke mye kul.

Fikk så ei veninne til å stille han. Og det gikk mye bedre.

Jaggu gikk han ikke hen å ble 2.beste hannhund MED CERT.

:drool: :drool: :drool:

Det var en lykkelig sjel som mottok certet vet jeg. :D

Dommeren likte han utrolig godt, og skrøt veldig av han, var så vidt han ikke slo sin far gitt. Og det var Santos sin egen feil, for han var helt tullete der han løp rundt på den parkeringsplassen, hehe. :P

Men dette var kjempekjekt. :D

  • Like 5
Skrevet

Var bare å så på med Khal siden oppdretter skulle stille hun som ble reservemammaen til Khal! De fikk det siste certet de trengte så hun ble Norsk og Dansk Champion :D ikke så mange belgere i år.

  • Like 3
Skrevet

Jess. Vi var der og fikk tærene frosset av, men verdt det. Lilljenta 2btk med storcert, gamlejenta 4btk og BIM veteran, godgutten BIM og BIR veteran. Gikk helt til topps. BIS veteran. ❤️❤️❤️??? (ja, jeg kommer til å sveve lenge på den?)

  • Like 1
Skrevet

Vi stilte. Exc, ck og 2. bhk - slått av en junior, dommeren likte ikke krysset til Arthur. En virkelig flott junior da! :)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Da ville jeg jo ha byttet madrass, men kanskje ventet til du har fått litt mer kontroll på problemet. Det er veldig mange ting som spiller inn her. Aktivitetsnivå og hverdagslydighet generelt, får hundene det de trenger av aktivisering og trening, har de grunnleggende hverdagslydighet inne, osv.  Når de har lært seg at det hjelper å begynne å bjeffe midt på natten er det nok en større jobb å snu det, men ikke umulig. En mulig måte å trene de til å sove et annet sted er å legge en madrass i nærheten der og sove i samme rommet, men adskilt med grinder. Det forutsetter først at de er trygge og slapper av i sengene sine i utgangspunktet. Dette krever masse trening av hundene både sammen og hver for seg. Det er vanskelig å gi veldig spesifikk hjelp uten å ha sett hundene. Det kan være du har nytte av å få hjelp av en hundetrener/adferdskonsulent for å legge en plan. Hvis du ikke vet om noen du kjenner og stoler på kan du lete her: https://atferdskonsulenter.no/finn-konsulent/hund
    • Det er ikke kun dynene som lukter men også hele madrassen stinker.
    • Har sett alle de episodene til Maren i mange år. De går opp av sengene sine mens jeg sover og står utenfor rommet å bjeffer høyt. Helt til jeg lukker opp siden jeg ikke får sove.
    • Det første og viktigste er å ta valpen ofte nok ut, så det ikke er behov for å å gjøre fra seg inne. Også om natta. Jeg ville sendt dynene til rens for å få de rengjort skikkelig. Er hundene vante til å sove på soverommet? Isåfall må dere lære dem å slappe av og sove et annet sted. Her er det mye inspirasjon å hente fra Maren og Bølle til Bestevenn. Gi de faste liggeplasser i stua eller annet rom og lær de å ligge der og slappe av. Det kan hjelpe med å bruke kompostgrinder eller barnegrinder til å begynne med, for å begrense dem litt, og evt. i soveromsdøren.
    • Etter jeg fikk valpen som har tissa flere ganger i senga og på dynene så begynte de andre to også å gjøre det samme. Vi har sprayet på Urin Off og andre spray noe som ikke har funka. Vi har også gjort sånn at hundene ikke kommer inn på soverommet vårt men da står de utenfor å bjeffer sammenhengende i flere timer og det går ikke siden de ikke kan vekke nabolaget her. Nå stinker det tiss og bæsj i hele senga og på dynene og de fortsetter å markere. Må vi kjøpe en ny seng og nye dyner og alt? Men bjeffinga slutter de ikke med når de vet at vi er inne på soverommet. Har dere noen tips? Vi er helt desperate her.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...