Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Hei!
Det er jo slik at man må være medlem i nkk for å melde på en hund til konkurranse. Jeg har nettopp meldt på Litchi på et rally-lydighetstevne men har fått beskjed av arrangør at jeg ikke er medlem. Dette er muligens fordi eieren til Litchi, min far, ikke har betalt årsavgift til nkk fordi han tenkte å ikke være medlem. Jeg derimot betalte årsavgift på min egen bruker der jeg har koblet opp Litchi slik at jeg kan melde hun på konkurranser. Likevel får jeg mail om at årsavgiften min ikke er betalt.

Vet noen om det er slik eieren til hunden på være medlem i nkk for at andre skal kunne melde på hunden i konkurranser? Er lite gira på å måtte betale enda en årsavgift og klubbmedlemskap egentlig..... :hmm:

Skrevet

I reglementet for rally-lydighet står det:
Fører som ikke er medlem av NKK eller NKK's medlemsklubb kan delta, men må betale dobbel påmeldingsavgift.

Dvs. At det er jeg som må være medlem, ikke eieren til hunden? Skulle gjerne spurt nkk, men det tar for lang tid, stevnet er på lørdag.

Skrevet

Såvidt jeg vet skal eier av hunden være medlem når den skal stille, hvis ikke må det betales dobbel medlemsavgift. Det enkleste er kanskje å skrive over eierskape på Litchi til deg?

  • Like 1
Skrevet

Eieren til hunden, eventuelt minst en av eierne dersom man har en hund med flere eiere, må være medlem av NKK for å kunne stille på prøve.

  • Like 1
Skrevet

Hmm.. tenker vel egentlig på å skrive hun over på meg, men det er vel nesten forsent å skrive hun over på meg nå... hun er for gammel for at det kan gjøres digitalt :/

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Det er slett ikke alle som får katter og hunder til å gå sammen. Hva slags hunder har du, og hvor gamle er de? Vi måtte omplassere våre katter, da de og hunden aldri kom overens. Det beste er nok om de kan se hverandre, men ikke komme fysisk bort til hverandre. En kompostgrind er ikke mye til hjelp mot ivrige hunder hvis de er større enn en chihuahua.  Jeg har ikke noe erfaring med dette etter det første forsøket for 20 år siden, så jeg har dessverre ingen gode råd, utover å overhodet ikke la de være løse sammen.
    • Jeg har tatt kompostgrind på døra men hundene bare bryter den opp så det går ikke.
    • Jeg har hunder fra før av og har skaffet meg kattunger. Jeg har hatt kattungene på eget rom. Bytta tepper sånn at de skulle lukte hverandre. Latt hundene være i bånd. Dette funka bra i 2 måneder. Nå på den 3.måneden så har alt snudd. Hundene blir ville når kattungene kommer ut. De bjeffer. Jeg tør ikke å la de gå løs. De gjorde dette først og da var de rolige. Men nå hopper de og bjeffer og er mye mere på. Hva bør jeg gjøre nå? Jeg har gått gradvis frem men kattungene er redde og det er ikke greit.  Er det lurt å ta inn kattungene på ett eget rom ennå? Eller å slippe de løs sammen med løse hunder? Redd hundene blir mere ivrig når de har på bånd på. Og at forventningene da blir skyhøye hver gang de kommer ut. Hvis de var ute og løse sammen hele tiden hadde dem da synes det er mere kjedelig? Vil at de skal godta dem.  Jeg har sikkert gjort noe galt siden folk får jo hunder og katter til å gå sammen når de tar det gradvis. Det har jeg gjort også. Hva bør jeg gjøre nå?
    • Alder opp til 12 uker: Den viktigste sosialiseringsperioden, når valpene ennå ikke har utviklet noen uttalt frykt.
    • Det viktigste rådet når du skal velge mellom disse skolene, er å legge merke til hvor intensivt timeplanen er og de metodiske nyansene i oppførselskontrollen.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...