Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Storpuddeljenta mi fyller 1 år om tre uker. Hun var ferdig med løpetid i helga. Det har vært litt kaotisk både inni og utenpå henne, men i går på tur i skogen hadde hun endelig kobling mellom ører, øyne og hjerne igjen.

På turen møtte vi flere folk og hunder. Alt foregikk som vanlig, folk er litt interessant men går fint å passere, hunder vil hun veldig gjerne hilse på, men jeg får henne med meg uten særlig dill. Hun lager ingen lyd.

Så møtte vi en gruppe på fire mennesker og en liten hund på en litt bred sti. Tre av menneskene sto og så på hunden som "vasset" nedi noe gjørmevann i grøfta. Den fjerde personen, en mann, fortsatte å gå mot oss, smilte til meg og vekslet to ord - og dyret mitt knurret! Det har jeg aldri hørt før.... Hun gjorde også tegn til å ville gå unna ham.... Hun er vant til både folk og fe på tur, og som en typisk storpuddel er hun stort sett glad i alt og alle. Knurring da var jeg overhodet ikke forberedt på, og jeg vet ikke om jeg taklet det på noen ok måte.... Jeg vekslet et par ord til med mannen, så sa jeg "kom" og tok henne med meg og gikk videre i vanlig tempo...

Hvordan burde jeg håndtert det? Aner jo ikke om det var et engangstilfelle eller om det er noe pga løpetid eller hva.... Ønsker bare å være forberedt dersom situasjonen oppstår igjen! Hvordan takler man sånne ting best mulig?

Skrevet

Så lenge hun går unna og om det er sånn typisk usikkerhetsknurring og ikke sånn alvorlig/sint/truende knurring så hadde jeg bare latt henne få mulighet til å trekke seg litt unna og late som ingenting. Spesielt siden hun bare er ung og du har merket at det har skjedd ting i det siste. Hun er usikker, det kan du ikke gjøre noe med, jo mer du begynner å pirke i det jo større er sannsynligheten for at du ødelegger mer enn du gjør godt, og jeg er ganske sikker på at dette går over like raskt som det kom :)

  • Like 1
Skrevet

Unge tisper kan noen ganger være litt teite sånn sett, uten at det trenger å bety at de fortsetter å være teite i all evighet. :) Hadde en ung tispe en gang som klikka i vinkel på en fyr i skogen med ryggsekk... aldri opplevd noe lignende med den hunden verken før eller siden, så det kan være et engangstilfelle. Dersom det vedvarer, ville jeg vurdert å øyelyse henne før du trekker for store konklusjoner om gemyttet, da et syn som plutselig har endret seg kanskje kan frembringe usikre reaksjoner.

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Helt enig! Savner mer aktivitet, ironisk nok, siden jeg ikke har vært aktiv her på snart 20 år. Hadde vært moro å hørt hvordan det gik nå med alle «gamle». For min del handler det nok litt om at småbarnsliv og jobb har tatt mye tid, og det at jeg har vært hundeløs i en del år. Å når jeg skriver n innser jeg også at det handler om at jeg ikke sitter å surfer på pcen lenger, forum fra mobil er ikke helt det samme. 
    • Hadde vært gøy med litt mer aktivitet her inne ja. Føler jeg ser det der ute i den virkelige verden også, er synkende aktivitet på mange arenaer. Her går det fremdeles i hund og konkurranser, mest RL.
    • Veldig synd egentlig at det er blitt sånn. For det var himla gildt her en stund.  Lurer også på hvordan det går med de eldre brukerene, og lurer på om de holder på med hund fortsatt. 
    • Det er et helt greit alternativ for hunder som ikke tåler kylling. Man må nesten prøve det på egen hund for å se om det funker. Jeg har prøvd det bare for gøy, hverken eller synes min hund
    • Tror en vanlig golden hadde passet dere ypperlig, bare vær nøye med linjene. En flat coated hadde også fungert bra.  Jeg har jaktgolden, og har hatt , og kjenner flere. Jeg tror ikke det vil passe for dere, de trenger mer arbeid. En god golden er vel så bra. Dere kan vurdere labrador, de har ofte mer futt i ræva:) Men vær obs på linjer med alt for tunge hunder, og noen hannhunder kan være skikkelig hannhunder med mye hormoner.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...