Gå til innhold
Hundesonen.no

Hva kan man trene med hund med bein man må ta hensyn til?


Recommended Posts

Guest Klematis
Skrevet

Min lille Timmy bør ikke hoppe, kaste ball utgår, krappe svinger er ikke bra, han skal egentlig ikke løpe så mye løs, men gå med kort bånd for å kontrollere at beinet henger med.

Jeg er opptatt av at han skal kose seg, og følger derfor ikke de strenge reglene slavisk akkurat, men det må jo begrenses, selvfølgelig.

Jeg lurer på hva vi kunne begynt med for at også han skal få ha det litt ekstra gøy?

Tempoet kan ikke være høyt, for da detter beinet ut med en gang. Han må ha på bånd.

Tenker da annet enn lydighet. Spor? Han synes det er veldig interessant å søke etter godbiter på bakken.

Hadde planer om agility med han i utgangspunktet, men det går ikke nå...

Guest Klematis
Skrevet

Ja, kanskje noe av det hadde vært noe for han. :)

Skal undersøke angående smellerkurs.

Skrevet

Rallylydighet! :wub:

I klasse 3 kan du få hopphinder i vinkel og sånt da, men men man kan jo uansett jobbe med alle de andre øvelsene. I klasse 2 er det også hopphinder, men veldig lavt, om han tåler å hoppe 20 cm en gang i blant.

  • Like 1
Skrevet

20 cm er vel egentlig ikke veldig lavt for en chi da :P hehe

Laveste hoppehøyden er faktisk 10 cm, jeg tror bare aldri jeg har sett en så liten hund i rally enda, ihvertfall ikke i høyere klasser.

  • Like 1
Guest Klematis
Skrevet

Da er det i hvertfall flere muligheter på tross av dårlig bein. :)

Joda, han tåler vel å hoppe litt en gang iblandt.

Har ingen ambisjoner utover at han skal få ha det gøy i et tempo som passer helsa hans, og at vi skal finne på noe sammen han og jeg. :)

Skrevet

Det siste året Chicka levde så trente vi freestyle, trente øvelser som beina tålte og hun syntes det var kjempe gøy.

Hun var 11år da vi begynte med det og hun tok det veldig lett, vi trente faktisk freestyle på den siste turen før vi dro til dyrlegen, fordi hun likte det sååå godt :)

Guest Klematis
Skrevet

Det er visst kurs innen både smeller, spor og freestyle i nærheten her.
:)

Jeg sendte en mail til hundeklubben og forhørte meg litt.

Takk for tips:-)

Skrevet

vil absolutt anbefale rally! :) konkurrerte for første gang i helgen og det gav virkelig mersmak. I klasse 1 har du bånd på hunden og det er ingen øvelser som hopp e.l.

Går an å laste ned skiltene fra rallyforbundets nettside og trene selv. Det var det jeg gjorde ihvertfall.:)

Guest Klematis
Skrevet

Jeg ble frarådet "vanlig" freestyle av intruktøren, men heelwork to music var kanskje et alternativ.

Rally er jeg litt usikker på om er noe for meg, men jeg har tatt feil før. :ahappy:

Det virker litt interessant med spor/smeller også, det er kurs i det stadig vekk har jeg sett.

Plutselig ble det vanskelig å velge, men det er jo bare positivt, da er der muligheter selv om man ikke er helt på høyden helsemessig. :)

Skrevet

Jeg gikk ikke på freestyle kurs,jeg så filmer på youtube fra både konkurranse og trening, så la jeg opp trening etter hva hun tålte, feks la inn enke kjeder så det ble til en dans som hun tålte :)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Hei! Vi er en bachelor-gruppe fra Høgskolen i Østfold som skal utvikle en applikasjon for hundeeiere. 🐶 Målet med appen er å gi en bedre turopplevelse for deg og din hund, ved å gjøre det enklere og raskere å finne turstier som passer deres behov. Vi vil derfor stille hundeeiere noen spørsmål, og håper du vil ta deg tid til å svare på vår undersøkelse. Det vil ta rundt 3 minutter 😊 https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSdBufjg3yT9ZUTtD9Qd1aG_mtBd6xKl91J0VVUJpInzE_nh-Q/viewform?usp=header
    • Har gått helt fint med tispen min, ho spiste andre dagen mer normalt og nå spiser ho som før igjen. Ho går veldig bra også er veldig aktiv nå både før også etter fjernet stingene så tror det er temmelig individuelt det der egentlig fra hund til hund. Tispen min har endelig lagt på seg mer igjen også etter operasjonen da ho gikk ned i vekt før operasjonen ettersom tilstanden så det begynner bli veldig bra 😊
    • Har nylig vært gjennom det samme med min tispe på snart 9 år. Hun var for det meste i sengen sin den første uken, så vi gå henne våtfor og vann ved sengen (hun nektet å spise tørrfor, så hun fikk vårfor i ca 10 dager). hun beveget seg litt mer etter 7 dager, men ble ikke seg selv før stingene ble tatt av
    • Dette avhenger nok en del av individ, men jeg tenker nå at både puddel og bichon-rasene er gode alternativer. Jeg mistenker at puddel generelt er mindre sære enn bichon, men de har også sine særegenheter. Jeg vil anbefale dere å dra på utstilling eller rasetreff for de ulike rasene og møte ulike individer og oppdrettere og eiere av alternativene, så får dere litt mer følelse med hvordan de er. En del av de små terrierrasene kan også være allergivennlig. De er strihåret og må nappes. Men de kan også være en del striere, ha mye jaktlyst og krever mer aktivitet.
    • Det kan være verdt å prøve ut ulike fôrtyper, men også gi lakseolje som tilskudd. Hvis hunden allerede er sensitiv så kanskje prøve ut sensitiv-fôr fra noen merker? RC er stort og kommersielt, og er nok helt greit fôr. Selv brukte jeg svenske Robur kombinert med Vom de siste årene og var veldig fornøyd med det. Acana og Orijen er populære merker som er ganske bra. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...