Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Hei!

Har lest gjennom alle trådene jeg fant fra før som omhandler treningsvester, men ble ikke veldig mye klokere. Jeg er bare 157 og har i tillegg kort rygg i forhold til beina, og problemet med treningsvester (og alle andre klær forøvrig) er at de fort blir for lange og dermed posete.

Har fått med meg at Hurtta sine vester er kortere enn de fleste, og lurer vel kanskje litt på å bestille Motivation (lydighet)-vesten. Men så kom jeg også over vestene fra HelsiTar, og syns de også så greie ut. Er disse også ganske korte, eller tror dere den vil bli for lang? Og kan Hurtta-vesten strammes inn rundt livet slik som HelsiTar-vesten kan? Kommer til å bruke denne vesten på vår-sommer-høst og har ikke tenkt å ha mer enn en fleecegenser/tynn skalljakke innenfor, så viktig at den sitter godt inntil.

Er det Hurtta eller HelsiTar jeg bør gå for?

Eller er det kanskje noen andre små mennesker der ute som vil anbefale meg en helt annen vest? :teehe:

Skrevet

Jeg er ikke så stor jeg heller, 160. Har eurojoe sin treningsvest(denne) og den kan strammes inn i livet. Min er medium tror jeg, men er egentlig for stor... Kjøpt for å kunne ha vinterjakke under, så resten av året hadde small vært fint ;)

Står mål inne på siden der!

Edit: eller har jeg small og burde hatt xxs???

Skrevet (endret)

Jeg synes vel ikke Hurtta sin lydighetsvest er så kort akkurat... Jeg er 177 cm høy og relativt lang i overkroppen, og min er str. XS.

Red: Den kan strammes inn i livet ja.

Endret av Wilhelmina
Skrevet

Takk for tips dere! Har kikka på de andre vestene dere kom med forslag om, men overfladisk som jeg er liker jeg utseendet til Hurtta og HelsiTar best :P

Jeg lurer på om jeg går for Hurtta sin Motivationvest.. hmm, tenke litt mer..

Edit: det er ikke tilfeldigvis noen som eier både Hurtta Motivation og HelsiTar sin treningsvest da? Som kan komme med en liten sammenligning og fordeler og ulemper for meg? :ahappy:

Skrevet

Sett at mange har fine broderi bakpå vesten, hvor kan man få gjort det? :)

Jeg bestilte min Hurtta vest direkte fra Kifani da fikk jeg den ferdig brodert.

Ellers driver vel CM Design fortsatt på, men da må man nok sende vesten til den for brodering (evt om de er på stand et sted).

  • Like 1
Skrevet

Jeg er 160 og har veldig kort rygg - jeg har Berra sin vest og er veldig fornøyd med den. Har ei på klubben som har helsitar sin og er veldig fornøyd med den også, men aldri prøvd den selv. Hurtta sin motivation vest blir kjole på meg i min størrelse...

Skrevet

Jeg er 160 og normalt lang i ryggen, har Hurtta sin agility-vest.

Synes den har grei lengde :)

bilde

Jeg er 160 og har veldig kort rygg - jeg har Berra sin vest og er veldig fornøyd med den. Har ei på klubben som har helsitar sin og er veldig fornøyd med den også, men aldri prøvd den selv. Hurtta sin motivation vest blir kjole på meg i min størrelse...

Er agility og lydighetsvestene så ulike i lengdene da altså? Søren heller.

Skrevet

Jeg innbiller meg jo at jeg har lest et sted at lydighetsvesten er lengre, og at det var derfor jeg bestemte meg for den fremfor agilityvesten, men klarer ikke å finne det igjen nå..

Skrevet

Jeg har 2 stk vester brodert hos Kifani. Kjempe fornøyd, men er litt skuffet over at de ikke lenger spretter opp så mønsteret kommer innenfor foret. De gjorde det på den første, ikke den andre.

Har HelsiTar vest nå og planlegger broderi på den også, men vurderer å kjøpe en str mindre først. Har Str M og er kun 155cm høy. er litt for romslig nå med lite klær under.

  • Like 1
Skrevet

Jeg tror det for min del har mer med at snøringa på hurtta sin vest er nederst og blir da snørt inn under rumpa (eller midt på lårene), mens berra og helsitar vestene blir snørt inn i livet - da gjør det ikke så mye at de er litt lengre for de gir god bevegelse alikevel...

Det eneste jeg synes er negativt med berra sin er at lomma på ryggen er en del av omkretsen på vesten, så jeg, som har litt rumpe, måtte gå opp en størrelse for å få plass til å stappe godt med leker i den lomma.

Skrevet

Her har jeg lydighetsvesten til Hurtta på meg, ikke så lang til meg. Men selvom jeg bare er 164cm så har jeg heller korte ben en kort rygg.

10513426_613082008808166_780994323172811

PS: Rimelig sikker på at vesten er S eller M.

  • Like 1
Skrevet

Hmm, lurer på om Motivation går greit, jeg. I og med at den blir jo kortere når man går ned i størrelse også, og jeg tror jeg trenger hvertfall xs i vesten. For den er vel litt stor i størrelsen eller? Bruker S til vanlig.

Skrevet

Helsitar lydighetsvest er iallfall lang! Jeg må stramme den kjempe mye så den ikke kommer langt ned på rompa! Irriterende egentlig! Jeg er også lav :)

Edit: ellers er jeg veldig fornøyd med den :)

Skrevet

Hmm, lurer på om Motivation går greit, jeg. I og med at den blir jo kortere når man går ned i størrelse også, og jeg tror jeg trenger hvertfall xs i vesten. For den er vel litt stor i størrelsen eller? Bruker S til vanlig.

Jeg kan ikke si jeg syntes den er stor i størrelsen. Ihvertfall ikke sammenlignet med Berra f.eks. Anbefaler deg å prøve dem i en butikk (du kan jo kjøpe et annet sted om du ønsker)
Skrevet

Hmm, lurer på om Motivation går greit, jeg. I og med at den blir jo kortere når man går ned i størrelse også, og jeg tror jeg trenger hvertfall xs i vesten. For den er vel litt stor i størrelsen eller? Bruker S til vanlig.

Helt normale i størrelsen. Bruker M til vanlig, og M i vesten. :)
Skrevet

Mens jeg synes den er litt stor i størrelsen. Jeg bruker vanligvis S, men har XS i motivation-vest og har plass til tjukk genser og tjukk jakke under :)

Jeg er 165 høy og synes vesten er mer enn lang nok til meg, så jeg vil anbefale deg å prøve den hvis du er redd for at den blir for lang @Mackencie

Skrevet

Får egentlig ikke prøvd den. Bor mange timer unna alt av butikker som fører sånt.

Åh, dette var vanskelig...

Sjekk produsentens måletabell, og skulle du allikevel ende opp med feil str så får du jo også byttet ting som er kjøpt i nettbutikk. :)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Men hva gjør man om det ikke går? Og hvor lenge prøver man å få det til å funke? 
    • Det er veldig individuelt. Jeg har aldri hatt noe problem med hundene og sjelden kattene, men tok til oss en voksen omplasseringskatt som gikk etter hundene og angrep dem, han ble levert tilbake. Har tatt til meg både kattunger og voksene katter, men aldri prøvd med "ikke kattevante" voksene hunder. Har hatt Sheltie (gjeterhund) og aldri hatt noe problem, men har du hund med høyere gjeterinstinkter kan det bli problemer.  Noen ganger går det sånn også. Passhund (Jämthund) og ny ungkatt.  
    • Generelt sett, ja. Gjeterinstinktet er et "subsett" av jaktinstinkt. Det betyr ikke at det ikke kan gå, mange gjeterhunder lever jo for eksempel på gårder sammen med katter. Men å leve inne i samme hus blir fort noe annet igjen. Du kan jo snakke med oppdretter om hvordan foreldre og søsken evt. går med katt, og du vet kanskje selv hvordan hundene dine reagerer på katter og andre smådyr på tur? Selv om det er noe litt annet så gir det en indikasjon på hvor sterkt jaktinstinktet er.
    • Har gjetere høyt jaktinstinkt? Jeg har gjeterhunder.
    • Det kommer an på hunden og katten, gemyttene deres, og hvem som kom først i hus. Hunder med høyt jaktinstinkt (gjetere, mynder, terriere mm.) går generelt dårligere med katter fordi de trigges lettere til å jage dem. Vi hadde to katter da vi fikk hund, og det gikk aldri bra. Vi endte med å omplassere kattene. De var dog voksne omplasseringskatter som ikke var spesielt trygge i utgangspunktet, og vi kunne ingenting om hundetrening og fikk en rase med mye jaktinstinkt.  En voksen og trygg katt og en valp med mindre jaktinstinkt har større sjanse for at det går bra, eller en kattunge sammen med en voksen hund som ikke har vist mye interesse for å jage katter. De fleste kan trenes og tilvennes med litt kunnskap, men ikke alle. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...