Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Jeg fikk være med ei venninne og hennes to barn til Den Lille Dyrehagen. Vi storkoste oss! Man går rundt sammen med aper og papegøye, sommerfugler og ender. Krokodillene, slangene, øglene og surikatene var trygt bak gjerder. Jeg ble overrasket over hvor flinke ungene var til å ikke ta på dyra! Bortsett fra en, og han ble bitt (ikke hull i huden). :lol:

16943509357_a70bea1677_c.jpg

17124971506_f2553d81f8_c.jpg

17150889155_1b4635ef55_c.jpg

16964710019_809fb76553_c.jpg

16943500097_db732f9e2e_c.jpg

16963369380_67eb6235f5_c.jpg

17150922085_8b8022c556_c.jpg

16528495654_3249a6b7e5_c.jpg

  • Like 11
Skrevet

Oi, det så gøy ut! Hvor stor/liten er egentlig dyrehagen?

Hvis jeg bare skulle gått fort gjennom, uten å stoppe og kikke/mate/holde noen, så hadde det vel tatt 3-5 min. :P Den er kjempeliten, men veldig koselig! Vi var der på formiddagen på søndag, og det var ikke spesielt mange folk der, så vi gikk i fred og ro, og brukte den tida vi ville. :)

Skrevet

Hehe! Vi stoppa på veikroa der i fjor etter NKK Kristiansand, fant fort ut at det ikke bare var inne i Dyrehagen de hadde dyr :P Skulle liksom ta noen oppstilte bilder av Stina, plutselig spratt det rundt haugevis med kaniner.... Ikke så kult når jeg hadde drapsmaskina mi i en tynn, tynn utstillingsline :P

  • Like 1

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Hadde vært gøy med litt mer aktivitet her inne ja. Føler jeg ser det der ute i den virkelige verden også, er synkende aktivitet på mange arenaer. Her går det fremdeles i hund og konkurranser, mest RL.
    • Veldig synd egentlig at det er blitt sånn. For det var himla gildt her en stund.  Lurer også på hvordan det går med de eldre brukerene, og lurer på om de holder på med hund fortsatt. 
    • Det er et helt greit alternativ for hunder som ikke tåler kylling. Man må nesten prøve det på egen hund for å se om det funker. Jeg har prøvd det bare for gøy, hverken eller synes min hund
    • Tror en vanlig golden hadde passet dere ypperlig, bare vær nøye med linjene. En flat coated hadde også fungert bra.  Jeg har jaktgolden, og har hatt , og kjenner flere. Jeg tror ikke det vil passe for dere, de trenger mer arbeid. En god golden er vel så bra. Dere kan vurdere labrador, de har ofte mer futt i ræva:) Men vær obs på linjer med alt for tunge hunder, og noen hannhunder kan være skikkelig hannhunder med mye hormoner.
    • Da ville jeg jo ha byttet madrass, men kanskje ventet til du har fått litt mer kontroll på problemet. Det er veldig mange ting som spiller inn her. Aktivitetsnivå og hverdagslydighet generelt, får hundene det de trenger av aktivisering og trening, har de grunnleggende hverdagslydighet inne, osv.  Når de har lært seg at det hjelper å begynne å bjeffe midt på natten er det nok en større jobb å snu det, men ikke umulig. En mulig måte å trene de til å sove et annet sted er å legge en madrass i nærheten der og sove i samme rommet, men adskilt med grinder. Det forutsetter først at de er trygge og slapper av i sengene sine i utgangspunktet. Dette krever masse trening av hundene både sammen og hver for seg. Det er vanskelig å gi veldig spesifikk hjelp uten å ha sett hundene. Det kan være du har nytte av å få hjelp av en hundetrener/adferdskonsulent for å legge en plan. Hvis du ikke vet om noen du kjenner og stoler på kan du lete her: https://atferdskonsulenter.no/finn-konsulent/hund
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...