Gå til innhold
Hundesonen.no

Resultater Sandefjord


Mirai

Recommended Posts

Skrevet

Ja, da var det over for første gang! Det var for min del en morgen fylt av nerver og kvalme, hehe.. Mona var som vanlig superhappy og glad for å se alle andre hunder, og jeg hadde jo et strev med å holde henne igjen. Vi fikk plass ved ringen på en benk, men fikk beskjed om at dommeren for vår gruppe satt fast på flyplassen, og at vi enten fikk dommerendring eller måtte vente. Jaja.. Det endte med at vi måtte gå sammen med de som skulle gå i ring tre, og vi gikk annenhver rase fra ring 1 og ring 3.

Da jeg begynte å løpe litt for å varme opp med Mona virket det som om hun koblet helt ut, hun ble passiv og rar og daff. Hun var ikke seg selv, kanskje hun kjente at jeg var nervøs? Det var meldt to hunder i vår klasse, Mona og en til. Da jeg entret ringen med forsiktig hund i hælene kom ikke den andre, og det gjorde meg lykkelig. Da slapp jeg at Mona skulle bare konsentrere seg om å følge med på den andre. Har jo fått attest på beinet hennes, så jeg ga den til skriveren og hun og dommeren så på den sammen, leeenge. Så kom han bort, var en veldig hyggelig danske, som holdt hodet til Mona fast i armene og koste med henne (sikkert for å sjekke om hun vrei seg unna), kjente på hele kroppen hennes og så på tenna. Mona var flink og stod helt stille. Sikkert en blanding av at jeg har trent på å ta på henne, og det at hun var nervøs og koblet ut.

Så løp vi et par runder, og jeg fikk høre etterpå at jeg løp litt sakte. Jaja, første gangen kan ikke alt være perfekt! Jeg sleit også litt med å stille henne opp, hun ville ikke stå, og jeg måtte stille henne opp fra andre siden enn den jeg har trent på (så nå skal det trenes fra "rett" side). Dommeren og de andre stod og snakket leeeeenge, før han kom med en blå sløyfe. Jaja, tenkte jeg. Sikkert. Han sa han ikke sendte henne videre pga. hvordan hun er bak, at hun var litt hengslete og rar bak, og trengte tid til å legge seg ut. Det var hvertfall noe i den duren, for jeg var alt for nervøs da jeg stod der til at jeg husker alt nå :D Hehe..

Her er kritikken:

10,5 mnd feminin tispe. Prima ører, øgon litt (?). Bra hals. Litt bløt rygg. Meget bra brøst for alder. Bra anlagt skulder. Muskelert bra høyre bakben. Ennå litt spinkel i venstre etter uhell (attest). Bra pelsfarge. Rører seg bra fram. Ennå noe ustabil bak. Prima temperament.

Jeg syns dette var en knall kritkk å få første gangen! Så selv om vi bare fikk blå er jeg veldig fornøyd, og jeg har lært masse av bare den ene turen i ringen, nå vet jeg hva jeg skal trene på! Det ble ingen bilder av meg i ringen ( :P ) for Anders visste ikke at jeg hadde kamera.

Ellers møtte vi flere kjentfolk. Ingen nevnt, ingen glemt :P

  • Svar 52
  • Created
  • Siste svar
Skrevet

serchaj.. vel, han tulla når vi kom med han andre hann hunden, men det så ikke ut som om dommeren brydde seg så veeeldig..

Krittiken;

13 måneder Elegant og velbygd hannhund, Prima hode, litt kort rygg, Prima hale, Bra vinkler, godt svikt, rører seg utrolig flott når han vil. Bra pels får alderen. Flotte fine farger. Prima temperamang.

Ble andre beste hannhund med CK.

Var egentlig fornøyd jeg;)

Guro ble BIR med valpen sin:)

Skrevet

Vi ble 2BHK og fikk HP og CK, Felix haltet i ringen, så er veldig fornøyd!

Noen som kan forklare nøyaktig hva HP er, har aldri skjønt det jeg, hehe, Vet det er hederspremie, men hvorfor får man det? :D

Skrevet

Vi ble 2BHK og fikk HP og CK, Felix haltet i ringen, så er veldig fornøyd!

Noen som kan forklare nøyaktig hva HP er, har aldri skjønt det jeg, hehe, Vet det er hederspremie, men hvorfor får man det? :D

Pga at det er en fin unghund, eller at den fortjener å gå videre mot de eldre/bedre.

Det var påmeldt 5 borzoier.

Skrevet

Vi ble 2BHK og fikk HP og CK, Felix haltet i ringen, så er veldig fornøyd!

Noen som kan forklare nøyaktig hva HP er, har aldri skjønt det jeg, hehe, Vet det er hederspremie, men hvorfor får man det? :P

HP gis til lovende Juniorer og Unghunder. :P

Gratulerer alle sammen. :P Kjempebra. :D

Skrevet

Gratulere med fin kritikk Julie :P Første gangen i ringen er alltid værst :D (Hihi, og det kom altså fra en som har vært i ringen to ganger...)

Og gratulere til dere andre også :P

Skrevet

Så supert Julie!! ingen dårlig debut det der! :D

Og bakparten hennes kan absolutt utvikle seg! Gå masse tur i ulendt terreng, så kommer den nok :P

Skrevet

:P

Så supert Julie!! ingen dårlig debut det der! :D

Og bakparten hennes kan absolutt utvikle seg! Gå masse tur i ulendt terreng, så kommer den nok :P

OI!! Sinnsykt bra!! :P Hva slags rase har du? :P Så bare BIG bedømminga av gr. 1 og 9 (valp)jeg..

Skrevet

HP kan gis alle hunder. Ikke bare junior/unghund. (Hvis det ikke har kommet nye regler siste året?)

Jeg hadde en beardisdame tidligere, og hun var 11 år da hun ble stillt for første gang. Hun fikk HP.

Skrevet

Først og fremst GRATULERER alle sammen :D banana :icon_fun:

Jeg og ei venninne var der og møtte noen "hundesonere" i Sandefjord.

Jeg pratet med Julie(med Mona), Line (med Felix), Lill (med Serchej) og Tine Therese (hun hadde med seg Nana, Simba var hjemme...), og så så jeg Guro og ei av de som eier papillon her inne.. .

Hihi, si ikke at det ikke er bilder av deg i ringen Julie, jeg var litt snik fotograf jeg :D

Håper det går bra at jeg var det da...

Tok en bunch med bilder av folk og dyr :D

Bildene legger jeg inn på en egen tråd...

Skrevet

Basse: Du "snakket" med Jenny (icebluelagoon), men du visste det kanskje ikke, hehe, hun stor ved siden av meg, mørkt hår.. :D

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Med denne innstillingen kommer du til å få mange overraskelser i hundeholdet ditt i årene som kommer:) 
    • Tenker at du først og fremst må stikke fingeren i jorda å innse hva slags gener valpen din har. Alle disse tre rasene har grunnleggende mye jaktinstinkt. Alt beror seg ikke på at du er flink til å trene hunden din i valpestadiet. Om du har valp etter foreldredyr/linjer med mye stress og lite impulskontroll har du mildt sagt en jobb foran deg Jeg hadde aldri, ALDRI stolt på min amerikanske bulldog alene rundt små dyr eller katter. Det ville høyst sannsynlig blitt blodbad. Ikke fordi han var slem, ond eller dårlig trent. Men fordi han hadde ett voldsomt jaktinstinkt. Jo før du innser at det mest sannsynlig kan være tilfelle med din hund og, dess bedre er det. Tilrettelegg for minimalt med triggere for hunden din og å holde dyra skilt når du ikke hjemme eller kan følge godt med på interaksjonen mellom dem er mitt beste tips til deg. Pluss, trene på impulskontroll og konsentrasjon. Atferden på hunden din kommer garantert til å forandre seg når den går igjennom de forskjellige kjønnsmodningsfasene - kanskje spesielt dersom du har hannhund.  Fortsett å trene gjennom hele livet til hunden din så minimerer du sjansen for at noe går galt. 
    • Jeg meldte en bekymring til mattilsynet i sommer. Hadde masse bevis på at dyrene ikke hadde det bra, hadde samtaler på telefon, SMS, mailkorrespondanse med saksbehandler fra Mattilsynet, pluss jeg lagde egen googledisk-folder med bilder og videoer av forholdene som hun/de fra Mattilsynet hadde fri tilgang til. Jeg vet også at Mattilsynet var der i hvert fall en gang på befaring. Det endte i at eieren fortsatt har dyrene, noe jeg syntes er heeelt hårreisende.  Hundene hadde tak over hodet, tilgang til mat og vann - så da var det ikke skjellig grunn til omplassering. På tross av at de konstant sto ute, sloss så blodet sprutet og ikke ble møkka for... Nå har jeg flytta, men da jeg fortsatt bodde i området stod det to voksne pluss fire/fem valper i samme hundegård. Alle utenom den ene var forholdsvis store driv- og jakthunder på rundt 25/30 kilo. Tror også at Mattilsynet har sykt mye å gjøre, med lite ressurser til å gjennomføre alt, at de kun har mulighet til å befare bekymringer der dyr er døende eller har veldig, veldig kummerlige livsforhold. Det du beskriver er selvfølgelig helt ******, men trolig ikke nok til at Mattilsynet kommer til gjøre noe.. Dessverre.
    • Som jeg nevnte så er alle rasene i blandingen kjente for å ha sterkt jaktinstinkt. Noe av denne kunnskapen kommer for min del fra Linn som har hatt ambull i mange år, og vi kjenner begge både oppdrettere og aktive hundesportsfolk med alle disse rasene og er aktive i sine respektive raseklubber. Det betyr ikke at det er umulig, men definitivt en langt større utfordring enn om du hadde kjøpt en labrador eller en cocker spaniel. Og det synes jeg oppdretter burde visst om med en slik kombinasjon, men tiltroen min til oppdrettere som blander slike raser er heller ikke veldig stor.  Det er jo uansett bra om det går fint, og så lenge man er bevisst på hva slags hund man har så er det bedre.
    • Hvor har du det fra??? Mage hunder blir feilaktig kalt for kattedrepere, uten at det er noe hold i det. Ja, hundene våre, uansett rase, har jaktinstinkt i større eller mindre grad, men at ambull er så mye verre enn mange andre hunder, har jeg vanskelig for å tro.  Nå kan jeg uansett fortelle at det gjøres store fremskritt her i huset. Hunden har lært seg å sitte når kattene passerer, og han viser en mye lavere interesse for de nå enn i begynnelsen. Han kan fint ligge rolig i ene enden av sofaen og en av kattene ligger i den andre delen uten at de gjør noe stort nummer av hverandre. Så jeg syns vi er på rett vei 🙂
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...