Gå til innhold
Hundesonen.no

Basenjien Jacko og dvergpuddelen Felix


Recommended Posts

Skrevet

Jeg prøver å være litt mer aktiv her inne istedenfor å bare lese, så jeg kan vel begynne med å introdusere hundene mine :)

Kingwanas Our Man In The Moon

Jacko er en basenji født 26.desember 2014. Han kommer fra Yodel her inne og er fra ett av de tre kullene de nettopp hadde. Han er en bestemt liten rampegutt (og et stort matvrak!), men han er også veldig koselig, legger seg helst inntil oss eller på fanget.

Planen er å prøve oss på utstilling, jeg bare håper nervene mine holder :P Vi har også meldt oss på valpekurs og ser ikke bort fra at vi kanskje drar på flere kurs etterhvert. Hovedsaklig skal han være kompis og turvenn. Så langt er vi veldig fornøyde med rasevalget, han er virkelig herlig og tøff! I tillegg er det veldig gøy med jodling istedenfor bjeffing.

Bet-Ca's Taste of Heaven

Felix er en dvergpuddel født 22.april 2012. Han kom til oss 10 uker gammel og er en utrolig morsom hund! Han er liten med sine 3,8kg, men har stor personlighet. Så ukomplisert og enkel, og gjør alt for en ostebit. Vi hadde i utgangspunktet tenkt til å prøve og stille ham litt, men fant fort ut at det ble mer pelstell enn vi hadde lyst til å holde vedlike, kortklippet puddel passer oss helt fint. Kunne veldig godt tenke meg puddel igjen, men angrer ikke på at vi tok en sjanse på ny rase denne gangen, er veldig fornøyd med lille basenji :)

Beklager bildespam! Bildene av Jacko er i blandet rekkefølge fra vi fikk ham og til i dag.

b0bt0IOl.jpg

YpdEj5Wl.jpg

uZLofuXl.jpg

Vw7bPQsl.jpg

UK2jidMl.jpg

9CvAQG2l.jpg

UzdPYO6l.jpg

krh8JA9l.jpg

1UsIP2cl.jpg

6HCrD3nl.jpg

kHcaVRLl.jpg

HxFrPiLl.jpg

jbTpox1l.jpg

GT5JvyMl.jpg

Zz41uPel.jpg

YM3yUbul.jpg

YXcyIL6l.jpg

3vND3vUl.jpg

oUOpzA7l.jpg

jCucDDXl.jpg

  • Like 8
Skrevet

Nydelige gutter! Grattis med kingwanashund :wub: Har en herremann selv. Bare et ørlite tips, om kaninen er deres - pass godt på basenjien rundt den. Min har to på samvittigheten.

Skrevet

Så kjekt med flere Basenji eiere så jeg kan få se masse fine bilder av de vakre hundene :wub:

Dvergpudler er alltid så overraskende små!

Håper du fortsetter å oppdatere :ahappy:

Skrevet

Et stykke fra puddel til basenji! Men pudler er tøffe da.

Velkommen hit!

Nydelige gutter! Grattis med kingwanashund :wub: Har en herremann selv. Bare et ørlite tips, om kaninen er deres - pass godt på basenjien rundt den. Min har to på samvittigheten.

Tusen takk! Og takk for tipset! Har fått høre at det ikke er en helt heldig kombinasjon, så jeg er forberedt på at ting kan skje og kommer til å ta noen forhåndsregler :)

Fine gutter! :)

Fine gutter!

Nydelige hunder du har :wub:

Så kjekt med flere Basenji eiere så jeg kan få se masse fine bilder av de vakre hundene :wub:

Dvergpudler er alltid så overraskende små!

Håper du fortsetter å oppdatere :ahappy:

Så fine begge to! :wub:

Fine begge to! :)

Tusen takk for fine kommentarer alle sammen! Skal prøve å oppdatere her jevnlig :)

Skrevet

Min takler fint å ha kaniner i bur på tunet, og at jeg bærer kanin og sånt. Men vi hadde strømgjerder rundt kaninbura en lengre periode og han har nok ikke helt glemt det :aww:

  • 10 months later...
Skrevet

Jaha, her var jeg jo aktiv :P Leser ofte, men skriver lite. En liten oppdatering er kanskje på sin plass! Det har egentlig ikke skjedd så veldig mye, vi har vært på noen utstillinger og bare kost oss på tur :) Jacko fikk nylig sin egen instagram, med litt innslag av Felix, som man kan følge på @jackothebasenji for daglige oppdateringer.

11800448_10200680478370487_7950142165942

Jackos fangst etter en helg på valpeshow i sommer. Han ble BIR valp og BIG3 begge dager!

12063411_10152967238687693_4055436257174

Jacko debuterte i juniorklasse på sin 9 måneders dag og fikk excellent, CK, cert og ble 2BHK!

12122567_10200875933376740_5626382022166

På basenjispesialen i Drammen i fjor sommer. Her ble han 3BHK hvis jeg husker rett.

12141712_10200883528166605_1527157686887

Jacko 9mnd gammel, på fotoshoot i skogen.

12107804_10200883528806621_6096512671865

12107857_10200883527206581_5338342493374

1459053_10201089564077374_40337210719116

Jacko ett år!

12540717_10201130204013347_7923172922298

12509328_10201130204213352_3156661833298

10399549_10201115944776875_2000017901562

12376487_10201055915476180_1180459614149

Felix på stranda

5dHZkKj.png

gY6hxL2.png

Jacko har også laget noen sangvideoer. Han elsker (eller hater?) Morten Abel, og synger nesten alltid med hvis jeg setter på en av hans sanger. Resultatene ligger her:

https://www.facebook.com/1716831331/videos/vb.1716831331/10201093958147223/?type=3&theater

https://www.facebook.com/1716831331/videos/vb.1716831331/10200998389558068/?type=3&theater

Skal prøve å holde litt liv i tråden etterhvert som vi kan oppdatere med utstillingsresultater, bilder osv, men jeg er nok mest aktiv på instagram og facebook for de som vil følge oss der :) 

  • Like 2

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Med denne innstillingen kommer du til å få mange overraskelser i hundeholdet ditt i årene som kommer:) 
    • Tenker at du først og fremst må stikke fingeren i jorda å innse hva slags gener valpen din har. Alle disse tre rasene har grunnleggende mye jaktinstinkt. Alt beror seg ikke på at du er flink til å trene hunden din i valpestadiet. Om du har valp etter foreldredyr/linjer med mye stress og lite impulskontroll har du mildt sagt en jobb foran deg Jeg hadde aldri, ALDRI stolt på min amerikanske bulldog alene rundt små dyr eller katter. Det ville høyst sannsynlig blitt blodbad. Ikke fordi han var slem, ond eller dårlig trent. Men fordi han hadde ett voldsomt jaktinstinkt. Jo før du innser at det mest sannsynlig kan være tilfelle med din hund og, dess bedre er det. Tilrettelegg for minimalt med triggere for hunden din og å holde dyra skilt når du ikke hjemme eller kan følge godt med på interaksjonen mellom dem er mitt beste tips til deg. Pluss, trene på impulskontroll og konsentrasjon. Atferden på hunden din kommer garantert til å forandre seg når den går igjennom de forskjellige kjønnsmodningsfasene - kanskje spesielt dersom du har hannhund.  Fortsett å trene gjennom hele livet til hunden din så minimerer du sjansen for at noe går galt. 
    • Jeg meldte en bekymring til mattilsynet i sommer. Hadde masse bevis på at dyrene ikke hadde det bra, hadde samtaler på telefon, SMS, mailkorrespondanse med saksbehandler fra Mattilsynet, pluss jeg lagde egen googledisk-folder med bilder og videoer av forholdene som hun/de fra Mattilsynet hadde fri tilgang til. Jeg vet også at Mattilsynet var der i hvert fall en gang på befaring. Det endte i at eieren fortsatt har dyrene, noe jeg syntes er heeelt hårreisende.  Hundene hadde tak over hodet, tilgang til mat og vann - så da var det ikke skjellig grunn til omplassering. På tross av at de konstant sto ute, sloss så blodet sprutet og ikke ble møkka for... Nå har jeg flytta, men da jeg fortsatt bodde i området stod det to voksne pluss fire/fem valper i samme hundegård. Alle utenom den ene var forholdsvis store driv- og jakthunder på rundt 25/30 kilo. Tror også at Mattilsynet har sykt mye å gjøre, med lite ressurser til å gjennomføre alt, at de kun har mulighet til å befare bekymringer der dyr er døende eller har veldig, veldig kummerlige livsforhold. Det du beskriver er selvfølgelig helt ******, men trolig ikke nok til at Mattilsynet kommer til gjøre noe.. Dessverre.
    • Som jeg nevnte så er alle rasene i blandingen kjente for å ha sterkt jaktinstinkt. Noe av denne kunnskapen kommer for min del fra Linn som har hatt ambull i mange år, og vi kjenner begge både oppdrettere og aktive hundesportsfolk med alle disse rasene og er aktive i sine respektive raseklubber. Det betyr ikke at det er umulig, men definitivt en langt større utfordring enn om du hadde kjøpt en labrador eller en cocker spaniel. Og det synes jeg oppdretter burde visst om med en slik kombinasjon, men tiltroen min til oppdrettere som blander slike raser er heller ikke veldig stor.  Det er jo uansett bra om det går fint, og så lenge man er bevisst på hva slags hund man har så er det bedre.
    • Hvor har du det fra??? Mage hunder blir feilaktig kalt for kattedrepere, uten at det er noe hold i det. Ja, hundene våre, uansett rase, har jaktinstinkt i større eller mindre grad, men at ambull er så mye verre enn mange andre hunder, har jeg vanskelig for å tro.  Nå kan jeg uansett fortelle at det gjøres store fremskritt her i huset. Hunden har lært seg å sitte når kattene passerer, og han viser en mye lavere interesse for de nå enn i begynnelsen. Han kan fint ligge rolig i ene enden av sofaen og en av kattene ligger i den andre delen uten at de gjør noe stort nummer av hverandre. Så jeg syns vi er på rett vei 🙂
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...