Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Man kan velge om man vil rykke rett opp i neste klasse ved direkte opprykk, eller holde seg i klassen for å få 3 x 1. premiering og mellomtittel :)

For eksempel om Keo får 198p sitt første stevne i klasse 1, og dermed direkte opprykk, så kan jeg velge å gå to stevner til og innkassere resten av førstepremiene som trengs for tittel - eller gå direkte opp i klasse 2 uten å kvalifisere oss til tittel.

Skrevet

Det blir vel samme som med LP og AG, at du må ha 3 førstepremier i klassen for å oppnå tittelen. Altså om du vil ha tittel må du bli igjen i klassen dersom du får direkte opprykk ;)

Skrevet

Sånn ja! Tenkte direkte opprykk var slik at en måtte opp, jeg. Uff..

Ved 3 × 1. Premiering uten direkte opprykk, tilsier det også opprykk?

Hvis man velger å holde seg i en kl for å få mellomtittel,men ombestemmer seg underveis, gjelder fremdeles den direkte opprykken?

Sikkert dumme spørsmål, dette ..

Skrevet

Du kan få opprykk på to måter. Enten 3x 1. premie, eller direkte opprykk. Du kan selv velge når du vil benytte deg av opprykket etter dette. Du kan fortsette i samme klasse resten av livet om du vil. Men så fort du har startet i neste klasse så kan du ikke gå tilbake igjen.

For å få mellomtittel så må du bli i klassen til du har fått 3x 1. premie, som det sies over her. Om du har et direkte opprykk og bestemmer deg for å bruke det før du har fått den 3. premien så er det helt greit, da får du bare ikke mellomtittelen.

Skrevet

Da ble jeg mye klokere,og dette ble jo plutselig veldig logisk :-)

Det er slutt på å kunne gi belønning i form av godbiter i kl 1?

Ja, RL1 er en offisiell klasse. Godbiter og leker må bli igjen på utsiden av ringen, i henhold til regelverket :)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Helt enig! Savner mer aktivitet, ironisk nok, siden jeg ikke har vært aktiv her på snart 20 år. Hadde vært moro å hørt hvordan det gik nå med alle «gamle». For min del handler det nok litt om at småbarnsliv og jobb har tatt mye tid, og det at jeg har vært hundeløs i en del år. Å når jeg skriver n innser jeg også at det handler om at jeg ikke sitter å surfer på pcen lenger, forum fra mobil er ikke helt det samme. 
    • Hadde vært gøy med litt mer aktivitet her inne ja. Føler jeg ser det der ute i den virkelige verden også, er synkende aktivitet på mange arenaer. Her går det fremdeles i hund og konkurranser, mest RL.
    • Veldig synd egentlig at det er blitt sånn. For det var himla gildt her en stund.  Lurer også på hvordan det går med de eldre brukerene, og lurer på om de holder på med hund fortsatt. 
    • Det er et helt greit alternativ for hunder som ikke tåler kylling. Man må nesten prøve det på egen hund for å se om det funker. Jeg har prøvd det bare for gøy, hverken eller synes min hund
    • Tror en vanlig golden hadde passet dere ypperlig, bare vær nøye med linjene. En flat coated hadde også fungert bra.  Jeg har jaktgolden, og har hatt , og kjenner flere. Jeg tror ikke det vil passe for dere, de trenger mer arbeid. En god golden er vel så bra. Dere kan vurdere labrador, de har ofte mer futt i ræva:) Men vær obs på linjer med alt for tunge hunder, og noen hannhunder kan være skikkelig hannhunder med mye hormoner.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...