Gå til innhold
Hundesonen.no

Mia -vår Great Japanese Dog


Recommended Posts

Skrevet

Mia er vår store stolthet og helt objektivt sett verdens peneste GJD :P Hadde lyst til å vise henne frem. Huner akkurat rundet 5 mnd nå -nesten 30 kg og 56 cm, så dette blir en stor kosebamse :D

Er det flere her inne med samme rase?

Skrevet

Dem er utrolig skjønne di voffsene.. Store, pene & elegante.

Jeg har ikke slik rase selv men kjenner ett par som har, utrolig herlige hunder :D

Skrevet

Hadde en GJD før. :D Herlig rase. :P Mia var nydelig.

Ja, ikke sant -Vi er veldig fornøyd med rasevalget denne gangen :P Du som har hatt GJD før...hadde du priveligeet med å se hunden med lukket munn inne?

Skrevet

En annen versjon av min favoritt,men mentaliteten blir nok ikke forandret nei..og den er minst like fin!!!

Digger disse bjørnehundene...*kysse på* :)

Cane Corso er ikke så verst de heller. :D

Har du Akita selv kanskje? De har slike herlige fjes!

Vi har alltid vært frelst for "amstaff" *lat* Hadde enn hannhund tidligere, samt en husky. Denne gangen så vi etter en hund med de kvalitetene som vi syntes var de beste i disse rasene og landet på GJD. Har ikke angret et sekund :D

Skrevet

Mia er vår store stolthet og helt objektivt sett verdens peneste GJD :P Hadde lyst til å vise henne frem. Huner akkurat rundet 5 mnd nå -nesten 30 kg og 56 cm, så dette blir en stor kosebamse ;)

Er det flere her inne med samme rase?

Mia er prikklikk en GJD vi hadde for mange år siden - Bamse het han. Pr. i dag har jeg en mix mellom akita og malamute, så jeg er l i t t innom rasen i alle fall... :P

Mia er i alle fall nydelig!

Skrevet

Mia er prikklikk en GJD vi hadde for mange år siden - Bamse het han. Pr. i dag har jeg en mix mellom akita og malamute, så jeg er l i t t innom rasen i alle fall... :P

Mia er i alle fall nydelig!

Takk :P

Regner med at hunden du har nå er den i avartaren din!? Fin hund i så fall :P Artig blanding;) Har han aktivitetsnivået til en akita lr malamute da?

Skrevet

Regner med at hunden du har nå er den i avartaren din!? Fin hund i så fall :P Artig blanding;) Har han aktivitetsnivået til en akita lr malamute da?

Hun har fått litt av begge rasene - begge er kjent for sterk flokktilhørighet og tildels vokting. Aika er også veeeeldig glad i barn og familiens katter (som både malamuter og akitaer gjerne er). Lett på foten og uhyggelig sprek - jeg tror nok hun har mest av malamuten her uten at jeg skal være påståelig :P . For Bamse var litt "laid-back" av seg om du skjønner...

  • 5 years later...
Skrevet

For en nydelig hund! Akitaer er så utrolig flotte!

Så nettopp en film basert på en sann historie om en kjent japansk akita som heter hachiko-a dogs tale (med Richard Gere). Kjempefin film! Hvis noen ikke har sett denså anbefales den på det varmeste :w00t:

Skrevet

For en nydelig hund! Akitaer er så utrolig flotte!

Så nettopp en film basert på en sann historie om en kjent japansk akita som heter hachiko-a dogs tale (med Richard Gere). Kjempefin film! Hvis noen ikke har sett denså anbefales den på det varmeste :w00t:

Tråden er fra 2006 ...

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Det var jo en himla krangel her om "etikette" for noen (mange) år siden. Mange sluttet å bruke forumet etter det, antageligvis fordi de "tapte". Ironisk nok forsvant de som vant også, så den diskusjonen var jo mye vits i 😛  Ellers er det vel som flere sier, andre arenaer og livssituasjoner har tatt over. Jeg kikker innom av og til. Blir forhåpentligvis valp i september   
    • Jeg har hunder som jeg napper hår i ørene på.  Bruker earpowder, det gjør det lettere å få tak i hårene og de slipper lettere.  Noen ganger når hårene sitter langt inne, bruker jeg veneklemme (arterieklemme) for å få de ut.  Dette får du i dyrebutikk. Håper dette kan hjelpe deg.  Hvis hunden stritter imot, må det bare trenes på, så går det fint.
    • En hundefrisør kan antageligvis hjelpe deg bedre enn en dyrlege, både med den faktiske jobben og opplæring om hvordan du gjør det selv. Har du ikke fått noe veiledning av oppdretter om tilvenning og trening på pelsstell? Hvis det er en rasehund så er det også mulig at raseklubben har klippekurs eller noen som kan hjelpe.
    • Har en ikke røykefri hund som jeg sliter med å nappe ørene på. Har sett at det er en slags saks man kan nappe det lettere på. Eller finnes det noe annet enn fingrene? Hunden jeg har stritter sånn i mot og jeg sliter virkelig siden hun er ekstremt hårsår. Jeg får ikke tak i pelsen der fordi hun vrir seg unna med kroppen og med hodet og alt. Og jeg kan ikke dra til dyrlegen hver eneste gang heller.
    • Det kommer jo an på om du ønsker å åpne og lukke port hver gang du skal kjøre inn og ut. Jeg ville nok hatt bil og kjøring utenfor gjerdet, for å unngå fare for påkjørsel av hunder.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...