Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Jeg sliter med fibro.

Værste plager, tja, å konstant ha vondt i kroppen er den største, men det blir man liksom litt "vant" til etter noen år.

Ellers er det den totale slitenheten som kommer etter at man har vært med på noe.

Søvnløshet/problemer med å sove om natta

Skrevet

Jeg har mye betennelser og vondt i skulder/armer. Det kan være vondt å re opp senga eller holde ting over hodet osv. Så sliter jeg også med influensasymptomer når jeg er sliten. Føles ut som jeg begynner å bli syk. Og søvn.. i de verste periodene er jeg trøtt når jeg våkner..

Skrevet

Er en skikkelig drittsykdom. Trøtt på morran, midt på dagen, men ikke på kvelden. Sliten hele døgnet. Vondt hele tiden. Uansett hva jeg gjør, er det vondt. Orker ikke gjøre noe, og ting hoper seg opp, og da orker jeg ihvertfall ikke. Hadde det ikke vært for at jeg kommer meg ut pga Koda, hadde jeg grodd fast i sofaen. Er det jeg gjorde før.

Skrevet

Jepp!

Den verste er vel å føle at man ALDRI er uthvilt. Smertene har blitt bedre etter at jeg begynte å trene, men de er der hele tiden i grunnen.

Skrevet

Hodepine og smerter i de store musklene. Heldigvis ble jeg kvitt mye av smertene ved å legge om kostholdet. Men har det jeg kaller "pysete" muskler, så ingenting skal til før småjævelen som bor i kroppen våkner og begynner å banke.

Enten så kan jeg sove døgnet rundt, eller så får jeg ikke sove. Vrir meg hele tiden og har en "kortdrøm" som jeg spinner om og om igjen hele natten. Våkner svett og sliten.

Typisk: en dag aktiv, en eller flere dager kaputt...

Skrevet

Skjønner at denne sykdommen treffer forskjellig! Enkelte dager kan jeg nesten ikke gjøre noe ting, andre dager kan jeg lempe ved og styre. Men da igjen er jeg helt slått ut i noen dager. Og noen ganger kan folk omtrent ikke ta på meg, eller klappe meg på skuldra. Og når folk skal være grei å massere meg må jeg si at de ikke kan for det gjør for vondt osv..

Skrevet

Joda, jeg har hatt det noen år. En lærer å leve med det.

Kropps verken, definitivt. Den pulserende, brennende og rivende smerten i , av og til, alle ledd/muskler. Spesielt knær, albuer og skuldre er utsatt for dette. Den kan vandre rundt, starte i håndleddet, og vandre opp i skuldrene og nakken.

Jeg sliter veldig med å ha armene over hodet over tid, og bare det flette håret er et mareritt, fordi jeg får vondt i skuldra og armene.

Jeg veksler veldig mellom innsovnings vansker/rastløshet og ekstrem trøtthet.

  • Like 1

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Håper på det. Behandler er iallefall positiv, jeg blir litt negativ merker jeg basert på tidligere erfaring. Men det er positivt at hun ikke halter eller noe sånt og tilsynelatende bygger fin og jevn muskulatur og ifølge behandler er myk og fin med god bevegelsesfrihet i ledd. 
    • Artig med rykk-og-napp-voksing😬 Håper vondt'er er forbigående🤞
    • Zelda vokser som ugress, dessverre i så stor grad at hun har litt problemer med muskulære spenninger (håper iallefall det er alt det er), men vi koser oss masse og hun utvikler seg fint tross alt og litt enkel behandling holder ting i sjakk. Gleder meg dog til hun ser litt penere og mer balansert ut, så fort fronten tar igjen bakparten så skyter bakparten fart igjen og vokser 5 cm "over natten".  Og håper hun ikke blir alt for stor. 🙈 Håper på mange fine valpevennlige turer ila høsten,  har så smått begynt å trene litt, lærer utrolig fort, men merker godt at det ikke er en rase som er avlet for bruk lenger. Iallefall ikke særlig målrettet. Men det bor en del i henne så tipper det blir en gøyal hund å trene på sikt når man bare får kanalisert det litt bedre.   
    • Det er hundrevis av hunderaser, så det er litt av en jobb å liste alle. I prinsippet er kanskje myndene de mest krevende fordi de er selvstendige, egenrådige og har høyt jaktinstinkt. Men det er også individuelt.
    • Hvilke hunderaser er vanskeligst å ha løse utenom båndtvangen? Sikkert de med mye jakt. Men hvilke?
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...