Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Da er det bestemt, og golden retriever nr 2 kommer i hus om 6 - 7 uker :-)

Vi har ei fra før som heter Goldie. Barnas forslag.

Tenkte oss noe litt uvanlig/spesielt, samtidig fint. Tispevalp :-)

Skrevet

Jeg foreslår Hawn. :P Goldie (og) Hawn.

Eller Retro. Goldie og Retro. Golden retriever. :P

Poppy

Lily

Rosie

Ginny

Hazel

Viola

Fern

Faye

Lotta

Abby

Molly

Stella

Mia

Har dere en preferanse for en spesiell type navn? Norsk? Engelsk?

  • Like 1
Skrevet

Apropos det, minstejentaofs selvfølgelig foreslått Gullet

Det hadde jeg gått for, søtt navn som betyr nesten det samme som dere allerede har,også gøy for datteren at hun fikk velge navnet :)

  • Like 1
Skrevet

Begge barna har massevis av forslag, Gullet er bare en av de :-)

Goldie var de ganske enstemmige om, så det var enkelt. Da var begge to fornøyde.

Blir ikke et navn de ikke er enige i, men tenkte å komme med noen forslag og høre hva de synes om de også :-)

Skrevet

Ja her i huset er det alltid minstejenta som bestemmer navn på alle dyr.

Gullet er et fint navn hvis dere andre også liker det. Litt snålt å tenke på en voksen hund som heter Gullet. Men fint også. Kan bli riktig fint.

Enviado desde mi iPhone con Tapatalk

Skrevet

Neida, Gullet er det ingenting galt i!

Goldie var det hun som bestemte, hadde vært morsomt for guttungen også å få bidra en gang, selv om de var riktig så enstemmige til slutt :-) Og som flere kanskje vet; søsken er sjelden enig. "Jeg liker ikke det, jeg vil hun skal hete det" :-)

Heldigvis har vi god tid. Guttungen liker Aslan, føyer vi på en i har vi Aslani om ikke annet :-)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Håper på det. Behandler er iallefall positiv, jeg blir litt negativ merker jeg basert på tidligere erfaring. Men det er positivt at hun ikke halter eller noe sånt og tilsynelatende bygger fin og jevn muskulatur og ifølge behandler er myk og fin med god bevegelsesfrihet i ledd. 
    • Artig med rykk-og-napp-voksing😬 Håper vondt'er er forbigående🤞
    • Zelda vokser som ugress, dessverre i så stor grad at hun har litt problemer med muskulære spenninger (håper iallefall det er alt det er), men vi koser oss masse og hun utvikler seg fint tross alt og litt enkel behandling holder ting i sjakk. Gleder meg dog til hun ser litt penere og mer balansert ut, så fort fronten tar igjen bakparten så skyter bakparten fart igjen og vokser 5 cm "over natten".  Og håper hun ikke blir alt for stor. 🙈 Håper på mange fine valpevennlige turer ila høsten,  har så smått begynt å trene litt, lærer utrolig fort, men merker godt at det ikke er en rase som er avlet for bruk lenger. Iallefall ikke særlig målrettet. Men det bor en del i henne så tipper det blir en gøyal hund å trene på sikt når man bare får kanalisert det litt bedre.   
    • Det er hundrevis av hunderaser, så det er litt av en jobb å liste alle. I prinsippet er kanskje myndene de mest krevende fordi de er selvstendige, egenrådige og har høyt jaktinstinkt. Men det er også individuelt.
    • Hvilke hunderaser er vanskeligst å ha løse utenom båndtvangen? Sikkert de med mye jakt. Men hvilke?
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...