Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Både mobil- og vanlig kamera er litt snurte på meg for tiden, så beklager kvaliteten :aww:


16695542735_f962262be5_z.jpg
Midt i svarte natta, også kalt 05:00, var jeg ute med disse to fluffbuttsene. Passhunden var misfornøyd for at Keo fikk gå løs og ikke henne, så han holdte henne med selskap!

16488255417_f841ea1118_c.jpg
I 11-tiden klarte jeg endelig å rulle ut av senga på et ordentligvis, frem til passhunden fikk mat på soverommet mitt. Da la vi oss like gjerne å kose en halvtime :aww:

16694273671_8006f502e3_b.jpg
Jeg konstaterte at det var drittvær og slukøret gikk ut i blåsten med sobelpelsene halvannen time før passhunden ble hentet.

16695563455_a7f2cb0fc8_z.jpg
Kl 14:00 begynte femmila, starten må vi få med oss! Ja, også heklet jeg litt på matta mi.

16508252180_f57db3ed1f_z.jpg
Mens man ventet på at femmila skulle bli spennende, så stelte vi litt hus og løpte gjennom dusjen.

16669626376_014ddd4b88_z.jpg
Så ventet man. Og ventet. Og satte hjertet i halsen.
Og heiet Northug inn som verdensmester!

16694554842_793e6d51d0_b.jpg
Keo speider etter skysset til kurs.

16695587515_999d2b47dc_z.jpg
Kl 17:00 var vi kommet oss frem til feltkurs i agility. Keo fant Martinen sin, aka sin kjære handler, og iverksatte overaktiv hilsing og klinings som bare han kan :lol:

16509429349_8e9e7775c6_b.jpg
Èn time senere var kurset godt i gang :ahappy:

16508002448_5be15c8ccc_b.jpg
Kl 19:00 fikk Keo smake på mønet, og avanserte fort. Flink ekvipasje!

16508002798_8d8a2e74e9_b.jpg
Kl 20:00 fikk Keo (endelig!) løpe litt tunnel, i tillegg til felthindrene. Og selvfølgelig får vi schäferklapp :aww:

16695592775_e8d8e148e1_b.jpg
16694557852_07794edb5f_b.jpgTerven Embla jobber rått, Keo iverksetter ny klineøkt. ... og gresskosing (Instagram-video) :lol:

16508200660_eb7dfc060c_z.jpg
Kl 21ognoe var vi ferdige med kurs, og Keo sneik seg oppi stolen for litt kos.

16488227467_f6498c81b8_z.jpg
Mens klokken tikket mot natt så hadde man skjært opp godbiter og byttet om treningsbaggene slik at man var klar for skoledag på mandag. Resten av dagen så ^slik ut :ahappy:

  • Like 10
Skrevet

Hærlige bilder :) Morro med felt kurs da, skal dere konkurrere?

Takk for det! Ja, det er planen. Martine trener Keo i agility, iallefall frem til hun eventuelt flytter til høsten, de har gått flere kurs sammen. Vi er påmeldt agilityuken i juli allerede, så plutselig ble det litt stress med å lære seg disse hersens felta :lol:

Keo er fin :ahappy:

:ahappy::flowers:
Skrevet

Multisitatknappen er borte, så Keo sier bare takk til alle sammen! :ahappy:

Så flott han er!Men du, jeg ble så nysgjerrig på den matta du hekler. Hvordan gjør du det? Stoff? Størrelse?? :)

Det er rett og slett to eldgamle dynetrekk i flanell som er revet opp i ca. 2-3cm remser, gjenbruk! Jeg har kjøp fargemiddel i bakhånd, da selve trekkene ikke var svært pene.

Startet med 5 løsmasker(?) og festet dem, så 8 fastmasker i den ringen, så øker jeg 8 masker hver omgang. Bruker krokstørrelse 8, da det var det største de hadde på Nille i farten, men flere bruker både 8, 9, 10 osv. Det er litt 'knyttnevearbeid', jeg sitter med kroken slik et barn gjør med skje :lol: Jeg vet enda ikke hvor stor matta blir, regner med jeg bare hekler ut stoffet og håper på at den blir 1,5-2m diameter :ahappy:

Edit: Der er masse oppskrifter og bilder om du Googler 'crochet rugs from sheets' :)

  • Like 1

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Dette avhenger nok en del av individ, men jeg tenker nå at både puddel og bichon-rasene er gode alternativer. Jeg mistenker at puddel generelt er mindre sære enn bichon, men de har også sine særegenheter. Jeg vil anbefale dere å dra på utstilling eller rasetreff for de ulike rasene og møte ulike individer og oppdrettere og eiere av alternativene, så får dere litt mer følelse med hvordan de er. En del av de små terrierrasene kan også være allergivennlig. De er strihåret og må nappes. Men de kan også være en del striere, ha mye jaktlyst og krever mer aktivitet.
    • Det kan være verdt å prøve ut ulike fôrtyper, men også gi lakseolje som tilskudd. Hvis hunden allerede er sensitiv så kanskje prøve ut sensitiv-fôr fra noen merker? RC er stort og kommersielt, og er nok helt greit fôr. Selv brukte jeg svenske Robur kombinert med Vom de siste årene og var veldig fornøyd med det. Acana og Orijen er populære merker som er ganske bra. 
    • Hei! Jeg har en Engelsk Toy Terrier gutt på litt over 4år. Han mister nesten all pels på vinteren for så å bli litt bedre på sommeren. Har pels på hodet og labber og litt på ryggen. Men han er så å si nakenhund nå. Pratet med ei som hadde samme problemet med sin Dvergpincher. Men så var det ei venninne av hu som passet hunden i en måneds tid. Og hun hadde visst byttet ut fôret og hunden hadde plutselig fått fin pels over hele. Hun husket ikke hvilket fôr det var, men hun trodde det ble solgt på butikken. Jeg bruker Royal Canin Small Dogs. Og det hadde hun og brukt, men hun synes ikke det var et bra fôr... Har en gutt til som har helt fin pels. De spiser de samme tingene. Ingen av de tåler noe med and i, de blir skikkelig dårlige i magen av det. Lurer på om det er noen andre som har hatt samme problem med sin hund og funnet en løsning?  Det skal sies at han er veldig følsom til vaskemiddelet vi bruker når klærne hans vaskes så vi bruker Nautral for det er det mildeste jeg har funnet.
    • Hei! Vi har en hund som begynner å bli en gammel mann og jeg er derfor på leting etter det som skal bli familiens neste familiemedlem etter han blir borte. I den forbindelse trenger jeg deres kloke hoder. Vi er en familie på tre, med et barn på 8 år. På grunn av allergi har vi vurdert det slik at Bichon Havanais og dvergpuddel fremstår som de mest aktuelle rasene.   Vi har en Havanais nå og han er litt spennende eksemplar. Fra han var valp har han vært ganske sær. Han er blant annet veldig lite kosete, ekstremt lite tilpasningsdyktig og har alltid hatt vanskeligheter med å slå seg til ro, så jeg kjenner vel han egentlig ikke igjen når jeg leser typiske rasebeskrivelser (nå fikk jeg dårlig samvittighet, så må legge til at han selvfølgelig er verdens beste hund!). Sønnen min har noen utfordringer blant annet på skolen og han trenger derfor å komme hjem til en bestevenn. Det var i søken på dette jeg kom over puddel, som jeg ser ofte blir brukt som terapihunder. Men når jeg leser rasebeskrivelser virker det som om Havanaise i all hovedsak er fantastiske med barn, mens det for puddler fremstår mer som om de kan være gode med barn. Så jeg lurer på om dere har noen erfaringer med disse rasene, gjerne begge? Vi kommer til å dele ansvaret med min mor som bor i samme hus, så den kommer ikke til å være noe særlig alene. Pelsstell er heller ikke noe problem. Krysser fingrene for at noen kan hjelpe oss i valget:)
    • Da er operasjon utført og alt gikk fint, vi er snart igjennom første døgnet og ho har gjort sitt benødne også slapper mye av i senga si. Ho har ikke spist enda men det kommer med tiden tenker jeg etter narkose og sånt så er jo det veldig normalt så. Godbiter har ho spist men ikke veldig mat interessert enda. Men alt i alt virker det veldig bra med ho ettersom forholdene. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...