Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

For en gang skyld klarte jeg å huske på EFIT på riktig dag, og ikke to-tre dager før/etter! Det skjedde ikke så veldig mye spennende i dag, men det var som søndager flest :P

Da klokken var nesten 10:00 åpnet jeg øynene og så omtrent rett inn i dette:

IMG_0472_zpstive3ly3.jpg

I løpet av den neste timen gikk til å mate den vesle dyrehagen og gjøre seg klar til å gå ut i regnværet, så klokken 11:00 var jentene og jeg på en aldri så liten tur:

IMG_0480_zpsnzraqwtm.jpg

Like før 12:00 var vi på tur hjemover - det var kaldt og vått, men jentene koste seg og kunne sikkert gjerne ha vært på tur i mange timer til :P

IMG_1074_zpsxwtbmxib.jpg

Jeg dro hjem og skiftet hund, og tok med meg lille Cherie som jeg passer for sjefen min mens hun er på ferie. Stakkars krølledyret så ut som en druknet katt til slutt :D

IMG_0489_zps55mnzgix.jpg

Klokken 13:00 var jeg hjemme igjen, tente lys og fylte badekaret for å få varmen tilbake i kroppen igjen :)

IMG_0492_zpsvyqgmkqb.jpg

Jeg hadde satt meg som mål å få ryddet og vasket i leiligheten i dag, for den så helt ærlig talt ikke ut etter at jeg har vært dårlig hele uken. Så klokken 14:00 var jeg godt i gang med å støvsuge og rydde, mens hundene slappet av rundt om i huset. Nagini syntes det var utrolig urettferdig at hun ikke fikk sove på grunn av alt bråket fra støvsugeren :teehe:

IMG_0493_zpsrwggxhow.jpg

Det skjedde egentlig ikke så veldig mye spennende de neste timene fordi jeg gikk inn for å virkelig skrubbe ned veggene i samme slengen. Tiden gikk, og plutselig var klokken rukket å bli 16:00 før jeg kom til gulvvasken.

IMG_0494%201_zpslb6ethxp.jpg

Like før 17:00 var jeg endelig ferdig med vaskingen og klesvasken, og det var på tide med middagslagingen. Det ble ikke noe bilde, men det ble middag til slutt! En time etter riktignok! :)

Dagens middag var Tikka Masla med Nanbrød med hvitløk og koriander ganske presist 18:00 :ahappy:

IMG_0497_zpshfmzzi1v.jpg

Etter middagen kunne jeg endelig gjøre som jentene og slappe av til "4-stjerners Middag" klokken 19:00

IMG_1086_zps7dfb5mhe.jpg

Rundt 20:00 lå jeg på gulvet og koste meg med småjentene som lekte med tauet sitt :ahappy:

IMG_1095_zps8aqylovi.jpg

Like før 21:00 fant jeg denne flørtepusen på kjøkkenbenken (kattene søker dekning i høyden slik at bompibjørnene ikke skal plage de :P )

IMG_1131_zps51ewrdew.jpg

21:45 fikk jentene servert kveldsmaten og de fleste av kveldsrutinene ble gjennomført :)

IMG_1149_zpsnykqfwjv.jpg

23:00 følte vi for å ta kvelden, og runder av med Patrick Dempsy på pc-skjermen :wub:

IMG_1140_zps5r6pq3kk.jpg
Screenshot%202015-03-01%2023.01.46_zpssa

  • Like 12
Skrevet

Jeg ler høyt av den våte "katten"! :lol:

Ja, jeg er glad jeg ikke har en sånn én til vanlig :P Syntes nesten det var litt pinlig å gå med en sånn liten sak når folk for forbi - men hun har personlighet i det minste :D

Skrevet

Så fine bompibjørner! (og pus) :heart: Misunner deg badekaret big time! :D

Det er så deilig å bare kunne legge seg ned i det etter å ha gått slike turer som i går. Litt synd at det skal pusses opp og settes inn dusjkabinett i stedet tho :)

Fineste bompibjørner :wub:

Tusen takk :)

Du hadde samme middag som oss :D

(minus smøret på nanbrødet)

Tikka Masala er noe av det beste som finnes :P

Skrevet

Herlig aussie dag :D! Hundene dine ser så lykkelige ut :wub:

Hahah :P Jeg synes egentlig at de så mest triste og trasige ut på alle de bildene :P Bedre med film når de er in action, for DET er lykkelige bompibjørner det (med mye lyd fra enkelte *kremt Nagini kremt*

Skrevet

Hahah :P Jeg synes egentlig at de så mest triste og trasige ut på alle de bildene :P Bedre med film når de er in action, for DET er lykkelige bompibjørner det (med mye lyd fra enkelte *kremt Nagini kremt*

Hihi, jeg synes de ser fornøyde ut jeg da;) Kanskje litt bedende blikk på Nagini der, men hun er jo så søt da :ahappy:

Skrevet

Hihi, jeg synes de ser fornøyde ut jeg da;) Kanskje litt bedende blikk på Nagini der, men hun er jo så søt da :ahappy:

Hun har sin sjarm, den frøkna! :)

  • Like 1
Skrevet

 

Så fine bilder :D ser ut som en herlig søndag :)

 

Det var en veldig trivelig dag - som alle andre dager med dyrehagen stort sett er :D

  • Like 1

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Vi har hittil foret vår valp på 13 uker med fire måltider om dagen og har planer om å gå ned til tre måltider om dagen. Ved fire måltider ga vi frokost ca 07-07.30, lunsj 12, middag 16 og kveldsmat 19.30.  hvilke tidspunkter forer dere valpene deres og hva har fungert for dere?
    • Hei @Betan, min erfaring strekker seg fra 2002 da jeg fikk min første bull-hund. Min første ambull ble født i 2007 og jeg har hatt mange verv i det norske raseklubbens styre, nå sitter jeg i den svenske klubbens styre. Jeg har som oftest hunder i par og jeg er utdannet innefor atferd men også jobbet som hundetrener i mange år. Nå for tiden konkurerer jeg med min ambull-tispe. Vi er i kl 3 i RL f.eks og har flere sporprøver bak oss, tatt i Sverige. Så erfaringen strekker seg fra egne hunder til mange av norges og sveriges ambuller. Holder det?
    • Med denne innstillingen kommer du til å få mange overraskelser i hundeholdet ditt i årene som kommer:) 
    • Tenker at du først og fremst må stikke fingeren i jorda å innse hva slags gener valpen din har. Alle disse tre rasene har grunnleggende mye jaktinstinkt. Alt beror seg ikke på at du er flink til å trene hunden din i valpestadiet. Om du har valp etter foreldredyr/linjer med mye stress og lite impulskontroll har du mildt sagt en jobb foran deg Jeg hadde aldri, ALDRI stolt på min amerikanske bulldog alene rundt små dyr eller katter. Det ville høyst sannsynlig blitt blodbad. Ikke fordi han var slem, ond eller dårlig trent. Men fordi han hadde ett voldsomt jaktinstinkt. Jo før du innser at det mest sannsynlig kan være tilfelle med din hund og, dess bedre er det. Tilrettelegg for minimalt med triggere for hunden din og å holde dyra skilt når du ikke hjemme eller kan følge godt med på interaksjonen mellom dem er mitt beste tips til deg. Pluss, trene på impulskontroll og konsentrasjon. Atferden på hunden din kommer garantert til å forandre seg når den går igjennom de forskjellige kjønnsmodningsfasene - kanskje spesielt dersom du har hannhund.  Fortsett å trene gjennom hele livet til hunden din så minimerer du sjansen for at noe går galt. 
    • Jeg meldte en bekymring til mattilsynet i sommer. Hadde masse bevis på at dyrene ikke hadde det bra, hadde samtaler på telefon, SMS, mailkorrespondanse med saksbehandler fra Mattilsynet, pluss jeg lagde egen googledisk-folder med bilder og videoer av forholdene som hun/de fra Mattilsynet hadde fri tilgang til. Jeg vet også at Mattilsynet var der i hvert fall en gang på befaring. Det endte i at eieren fortsatt har dyrene, noe jeg syntes er heeelt hårreisende.  Hundene hadde tak over hodet, tilgang til mat og vann - så da var det ikke skjellig grunn til omplassering. På tross av at de konstant sto ute, sloss så blodet sprutet og ikke ble møkka for... Nå har jeg flytta, men da jeg fortsatt bodde i området stod det to voksne pluss fire/fem valper i samme hundegård. Alle utenom den ene var forholdsvis store driv- og jakthunder på rundt 25/30 kilo. Tror også at Mattilsynet har sykt mye å gjøre, med lite ressurser til å gjennomføre alt, at de kun har mulighet til å befare bekymringer der dyr er døende eller har veldig, veldig kummerlige livsforhold. Det du beskriver er selvfølgelig helt ******, men trolig ikke nok til at Mattilsynet kommer til gjøre noe.. Dessverre.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...