Gå til innhold
Hundesonen.no

Bråkete hund i boligstrøk.


trulte
 Share

Recommended Posts

Noen 100 meter unna her jeg bor er det et leilighetskompleks for hjerte og lungesyke (hovedsaklig eldre som bor der). Rett over veien for dem er det et bolighus der det bor en familie med en elghund. Denne elghunden står ute fra tidlig på morgenen til seint på kveld og bjeffer på alt som går forbi og endel trafikk også (traktorer, militærbiler, lastebiler). Det er MYE bjeffing fra den hunden. Den er sjeldent ute på tur, men står bundet foran huset og bjeffer..

Dette har pågått i 3 år, og folkene i leilighetene holder på å miste vettet! De har vært i kontakt med politi, men får ingen hjelp. Dvs politiet har snakket med eierne, men det blir ingen bedring.

Er det noe som kan gjøres i denne situasjonen? (Eieren av hunden er lokalpolitiker og en typisk arrogant, bedrevitende type og det hjelper ikke å snakke med han ).

Er det ikke noen lover mot "ordensforstyrrelser" som kan brukes, selv om hunden er inne på natta og ikke bråker da? Syns synd i de som bor såpass nært at de hører hanhele dagen. (Vi bor sånn at vi ikke hører han, men går jo forbi der når vi er på tur og jeg tviler ikke på at det er så mye bjeffing som de sier)

Noen som har forslag?

Vil ikke tro mattilsynet vil gjøre noe for hunden får mat og vann, og har ly for været.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Man kan jo kontakte mattilsynet å høre? Ellers ville jeg gått å sagt fra selv, og oppfordre alle andre også til å gjøre det. Kanskje det blir pinlig for dem og de tar inn bikkja litt oftere?

Det er maange som har sagt fra til han, men han er så arrogant og bare kaller de stygge ting og blir forbanna så det hjelper dessverre ikke..

Hvis ikke politi har hjulpet tidligere så hjelper det vel ikke nå heller. Jeg hadde kontaktet lokalavisa jeg.... :whistle::lol:

DET var faktisk ikke dumt. Om det hjelper er vel en annen sak. Men absolutt verdt et forsøk!

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Hvis politiet ikke får til å sette en stopper for det (noe jeg synes er dårlig!) så ville jeg nok kontaktet mattilsynet, lokalavisen, eller begge deler. Stakkars naboer, og stakkars hund!

Jeg å syns det er helt utrolig at politiet ikke får gjordt noe. Men er usikker på om de faktisk bryter noen lover. Syns å fryktelig synd i hunden. Den står der hele året, forutenom noen uker i jakta.

Jeg skal ta en telefon til mattilsynet å høre hva de sier.

  • Like 1
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Svigerforeldrene mine hadde samme problemet med naboens hund. Etter politianmeldelse endte det i forliksrådet og de ble enige om en avtale om at svigerfar skulle ringe når hundene ble for ille og da skulle naboen ta inn hunden.

Det gikk to dager så sluttet naboen å ta telefonen og det gikk tilbake som det var før.

Det er lov å håpe for deres del da at det ender bedre!

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Personlig er jeg veldig glad i bichon-rasene, selv om de krever litt klipping og børsting. Med riktig sosialisering og trening så er de fine familiehunder som kan være med på det meste. Om dere lener mot spaniel så synes jeg personlig at springeren er et bedre valg. Cockeren og de mindre (king charles og cavalier) har mye helseproblemer. De er fine familiehunder, men krever også litt pelsstell. Shetland sheepdog kan være et alternativ. Hvis dere ikke vil ha pelsstell i det hele tatt så ta en titt på dansk/svensk gårdshund. De kan bjeffe når det kommer besøk, går folk på veien, osv. men ikke noe mer enn de fleste andre små raser. De er glatthåret, men røyter da korte hår minst et par ganger i året, som er normalt for alle røytende raser. De er aktive og trenger både fysisk og mental aktivisering, og kan kanskje minne litt om beagle hvis det er utseende som trekker der. Mellompuddel eller dvergpuddel er morsomme og allsidige hunder, de må klippes/børstes.
    • Takk for utfyllende svar og gode råd!  Hvis vi skulle se på en mindre hund, er det noen raser du vil anbefale da?   Hvis vi lener mot spaniel: vil en cocker spaniel eller springer spaniel være et bedre valg? 
    • Har jobbet i kafé tidligere, og etter det jeg kan huske så benyttet vi oss av et spesifikt middel for å bløtlegge bestikk i noen minutter før steamer. Het vel «Dip-It» eller noe sånt.
    • Det ser jo ut som at det virker å bruke strup, men jeg ønsker ikke å bruke det på hundene mine uansett. Mykere metoder tar nok lengre tid, og krever sikkert mer av meg som hundefører, men jeg ønsker heller å legge inn den innsatsen enn å påføre smerte på hundene mine. Hva forskning sier er ikke så relevant for meg, når jeg ser at jeg klarer å oppnå det jeg ønsker uten å bruke brutale metoder så gjør jeg selvsagt det.  Ingen av mine hunder er enkle typer, så når det går an å få de til å fungere godt uten bruk av vold så tenker jeg det skal være mulig for de fleste. 
    • Det er veldig lenge siden jeg har brukt noe slik(da jeg gikk på folkehøyskole for 20+ år siden). Men jeg husker at man skulle skylle før man satte inn i maskinen. Jeg fant også dette, om det er til noe hjelp; Oppvaskmaskin til industri: Slik får du best resultat - Machine Products Storkjøkken AS
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...