Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

328_EZ-Groomer_Underullsrake_7_tenner_th

Jeg er veldig godt fornøyd med EZ Groomer fra Hund-1. Koster under hundrelappen, og får virkelig av underull så det holder på jentene her. Ren plastikk, så fullstendig ufarlig for dekkhår og frisk pels, men krummede tenner gjør at karden får bedre tak og får løftet dekkhårene for bedre å komme til i underulla.

Skrevet

Det som har fungert best på Decoy (som har veldig mye underull), samt kastratpelsen til blandingen jeg hadde, har vært å først børste kjapt over med en vanlig børste (for å få børstet ut ev. floker), derettter børstet mothårs enten med en kam eller børsten. Når det er gjort så bruker jeg en kam til å børste pelsen tilbake, litt og litt av gangen. Bruker en billig plastkam, som har ganske kort mellomrom mellom tennene.

Skrevet

Jeg har begynt å bruke en fintannet kam (Chris Christensen) og litt balsamspray til evt. floker og linebrusher hver kveld under røyting. Tar litt tid, men er egentlig bare kos - man får bondet litt, og så lenge man er forsiktig sovner de gjerne mens man holder på. Kjekt å få gått gjennom pelsen ned til huden innimellom og, så ser man om det er noe :)

Skrevet

Jeg bruker puddelkarde (med gummiknotter) motsatt vei. Og Furninator riktig vei. Hun må bare stå fint mens jeg grer, for hvis hun ikke liker å bli gredd blir det omplassering, for jeg orker ikke den pelsen! :lol:

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Mat fremme hele tiden er generelt en dårlig metode for småspiste hunder. Noen få, små måltider om dagen er bedre.  Antar du har testet med vårfôr og råfôr også.  Jeg ville nå uansett tatt en tur til dyrlegen og utelukket at det er noe galt, og få en profesjonell vurdering på om hunden er undervektig eller bare naturlig tynn.
    • De får mat til forskjellig tidspunkt. Hunden virker helt frisk og rask. Ellers hadde jeg tatt hun med til veterinæren alt. Når jeg gir henne godbiter vil hun alltid ha.  Hun er også lavere enn rasestandarden i mankehøyde og er ellers liten på alle områder.
    • Parasitter er det ikke da hun også lever med andre hunder og de er normalvektige. Ellers hadde de også blitt smitta. Hun får lik mat som de andre. Noen ganger er det mat fremme hele dagen mens andre dager blir det spist opp. Har ikke merka noen forskjell men gjør dette for at det skal være en forandring. Har prøvd flere for. Burde jeg da dra til dyrlegen for å sjekke stoffskifte?
    • Første som slår meg er parasitter eller stoffskifte. Om ikke hun har synlige parasitter av kjent type i avføringen, som kan fikses med en reseptfri markkur fra apoteket -> veterinær.  Det er antakelig stoffskifte, om hun alltid har vært sånn. Ikke sikkert at mer energirikt for løser det, for det kan hende hun instinktivt vil spise mindre av det for å holde systemet sitt i balanse. Selv har jeg alltid vært så tynn at folk blir støtt av det og skinny shamer skamløst. Det er åpenbart hormoner. Sult og apetitt regulerer seg veldig annerledes enn hos de som sliter med motsatt problem. Det er vondt for meg å "overspise" ifht eget system, hva som er passende eller utilstrekkelig for andre   Da jeg var gravid la jeg på meg "normalt" (mye, selv til gravid å være), men med hornonene ute av kroppen rant den vekten av igjen i en rasende fart selv om jeg fortsatt spiste mer enn tilstrekkelig for å skulle holde den, så hormoner, hornoner, hormoner.  Om hunden ellers virker frisk og rask.. Hvilke(n) rase(r) er hun?   
    • En dyrlegesjekk er absolutt lurt. Hun kan ha helseproblemer som gjør at hun ikke tar opp næring riktig. Hva dyrlegen sjekker kommer helt an på vurderingen av hunden, rase, vekt, hva hun spiser osv. Jeg antar du har prøvd ulike fõr og fõrtyper? Har du prøvd å gi mat til ulike tidspunkter? Det som funket best for min småspiste hund var å gi lite nok til at han alltid spiste opp. Du kan jo bare tenke deg selv om du ikke har matlyst, og stadig får servert mer mat enn du orker. Jeg fôret også en kombinasjon av rått og tørt, og varierte mellom typer og merker. Å ha litt lakseolje over maten kan også hjelpe.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...