Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Dette skjedde med oss også. Timmi hadde blitt igjen om ikke en annen passasjer i ankomsthallen hadde ringt, og sagt at hunden vår sto forlatt i ankomsthallen i Gardermoen. Hyggelig.

Skrevet

Dette skjedde med oss også. Timmi hadde blitt igjen om ikke en annen passasjer i ankomsthallen hadde ringt, og sagt at hunden vår sto forlatt i ankomsthallen i Gardermoen. Hyggelig.

Ankomsthallen? Gäller det andra regler med hund än med vanligt bagage kontra det faktum att man som passagerare är skyldig att själv få med sig sitt bagage ut ur ankomsthallen, förbi tullen och så få det checkat in på nytt när man flyger transfer via Gardermoen?

Edit: Eller ni kanske flög inland?

Skrevet

Satt på venterommet hos veterinæren i forrige uke. Traff en kar som fortalte om en nær venn som flyttet til Svalbard for en uke siden. Han fløy Bodø-Tromsø-Svalbard. Med seg hadde han en engelsk setter. Flyturen til Tromsø var noe rufsete og landingen ble litt hard. Stuerne her i Bodø hadde hatt dårlig tid og ikke festet bagasjen godt nok i lasterommet. Et par ski hadde flydd rett i flykassen, ramponert denne og truffet bikkja. Den hadde knekt kjeve, mistet tenner og måtte gjennom flere operasjoner.

Jeg trodde ærlig talt ikke at slikt skjedde. Men vistnok ble det innrømt på flyplassen her at pga dårlig tid var ikke bagasjen i lasterommet sikret nok.

Skrevet

Om det der stemmer - fy ****...

Alt med bikkja sør for Steinkjer blir nok biltransport for min del, og jeg ser ikke for meg at jeg tar Nord-Norge med Nicki uten at basen er Trondheim, og da blir det biltransport da også...

Skrevet

Vi skal ut å fly to ganger med Norwegian innen to uker, og jeg har full tiltro til bakkemannskapet innen Aviator :)
De kjenner oss igjen på flyplassen både på Gardermoen og Bodø når vi kommer, ber jeg om det så blir Keo kjørt rett til bagasjen fra avgangshallen i Oslo og i Bodø må man følge hunden inn til bagasjesorteringen. Derfra så ser jeg alltid om hunden min blir lastet inn på flyet.

Den eneste ganger jeg har opplevd noe negativt var med SAS, da de har knekt buret til Keo så jeg var usikker på om det kom til å holde seg oppe på veien hjem.

Skrevet

Dette har alltid uroet meg også - de gangene jeg har vært og hentet valp i utlandet. Så det jeg gjør er å sjekke med personalet ved boarding om de kan høre etter om hunden er lastet inn i flyet. Dette har aldri vært noe problem å få svar på, selv på store Heathrow (London). Sist kom til og med han bagasjefyren opp og bekreftet at valpen var blid og hadde slikket han på hånden når han bar inn buret i flyet...

Flyvertinnene inne på flyet har også vært informert om at det er hund ombord i lasterommet - vi har faktisk blitt spurt en gang av èn av dem om det var vår valp som er med..

Susanne

Skrevet

Vi skal ut å fly to ganger med Norwegian innen to uker, og jeg har full tiltro til bakkemannskapet innen Aviator :)

Vel, snart må du bare slutte å bruke Aviator, siden Norwegian synes de er for dyre. Alt går over til Menzies nå. Det sykeste er at Norwegian begrunner byttet med at Aviator ikke gjør en god nok jobb, mens løsningen for å få NOK bakkemannskap (siden Menzies allerede jobber fullt med andre selskap) er å bare flytte en del av de tidligere ansatte i Aviator over til Menzies. Med dårligere rettigheter, lønn, ansettelsesforhold osv. Så begrunnelsen om at "de gjør en for dårlig jobb" er jo egentlig bare bull shit, det eneste Norwegian vil er å ha enda mindre utgifter på handlingselskapet sitt. Som om ikke folk i aviator har en rævva nok lønn og ansettelsesforhold, så skal de nå skvises enda litt mer, miste all sin ansiennitet og fordeler gjennom jobben og starte på null.

Som jeg skreiv i forrige tråd, jeg skjønner det blir gjort litt "sloppy" håndtverk når man behandles sånn på jobben. Du føler deg ikke akkurat verdsatt og viktig for driftsselskapet.

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Hei. En 12-ukersvalp skal ikke alene en hel arbeidsdag. Start på sekunder og gå tilbake før den piper. Når dere senere faktisk går ut: spør en nabo, eller la en gammel iPhone ligge i gangen med skjermen på, så dere vet om det er 20 sekunder eller 20 minutter. Jeg har laget en liten iPhone-app for akkurat det: BarkPing. Varsel når den bjeffer. Ingen kamera. Den får ikke bjeffingen til å slutte — den gjør bare at du vet. https://apps.apple.com/se/app/barkping-dog-monitor/id6798404076
    • Første spørsmål er jo om du har bilder av hunden og om hunden faktisk er undervektig eller bare en slank, men frisk og helt funksjonsbeskrivelse type. Det er jo ikke til å stikke under en stol at de aller fleste hunder er tjukke i varierende grad og at de aller fleste som synes hunden sin er tynn egentlig har en helt frisk hund i ok vekt, om enn på den slanke enden av skalaen.  Så er det noen som har en bygning/kroppsholdning som kanskje fremhever bein osv litt mer enn andre også. Karperygg, hoftebein som stikker ut litt selv når hunden ikke er påfallende de tynn osv. I tillegg er jo hunden din relativt ung enda og det tar litt tid å få på plass skikkelig muskelmasse osv på en del hunder. Det er sjeldent hunder sulter foran matskålen , men er man urolig så er selvsagt veterinær en grei plass å starte.  Utover det. 1. Avklare om hunden faktisk er undervektig eller om det bare er utenfor din preferanse eller hva du er vant til. 2 bygge muskler. Både gjennom målrettet trening/aktivisering og ved å sørge for at hunden får i seg ett godt for med nok proteiner osv. 3. Om hunden faktisk er for tynn, få i den mer kalorier. Det kan være å gå over på feks høyenergi fôr, mer kalorier, mer fett, mer proteiner uten å øke mengde mat fysisk.altså enklere å få i hunden mer. I verste fall kan man tilsette rent fett. Har hunden god matlyst så er det selvsagt bare å øke mengde også.  Er det en hund som har tendenser til å stresse litt så kan det hjelpe mye å trene litt på å stresse ned også. Stress brenner mange kalorier 
    • Tilvenn munnkurv, ha halsbånd og ett litt kort bånd hengende på hunden om det kan hjelpe deg å få lettere kontroll uten å bli fysisk med hunden. Bur, grind og gitter kan også brukes når man trenger det. Evt ha en plass å binde fadt hunden i bånd på plassen sin.  Her trengs det nok også en del rotrening, lydighetstrening og grensesetting for å hjelpe hunden å skru av litt å roe ned. Kanskje er det også nødvendig å se litt på mengde aktivitet, om hunden får nok positivt outlet samt type aktivitet, om det er aktivitet som bygger oppunder en godsliten og fornøyd hund eller om det er aktivitet som bygger opp stress og uro.  Mange unghunder kan streve med ganske mye stress i perioder gjennom pubertet,  så det kan "bare" være derfor, noen hunder er generelt mer stresset og er litt sånn hele livet også. Men ofte kan det jo påvirkes delvis av oss iallefall.   Uansett så er det nok på tide å få "tatt noen kamper" og ikke bare prøve å unngå det. Tren der det er vanskelig og der reaksjonene kommer litt. Bruk hjelpemidler (bånd, munnkurv), vær tålmodig. Jobb med impulskontroll, lydighet og generell kontroll. Er du usikker på hvordan så ville jeg tatt kontakt med noen kompetente hundetrenere og fått hjelp i hjemmemiljø   
    • Nå er Zelda rett nok bare valp enda, men jeg opplever rasen som mer som en varsler enn vokter, og foreløpig er det igrunn lite varsling og på min iallefall.  Lite alvor.. Helt sikkert noen individuelle forskjeller selvsagt,  men generelt sett. Virker som hyggelige hunder, glad i folk, mye lyd dog (i lek osv når de blir ivrige). Min oppfatning av rasen er at det er ganske moderate og relativt enkle hunder med passelig aktivitetsnivå for folk som liker å være ute og kanskje trene litt hundesport, men uten å bli ekstremt liksom.  Litt avhengig av hvordan man definerer ting og hva man sammenligner med. Veldig fysiske og sprettne hunder med mye humor og tøys. 😄 
    • Velkommen tilbake!
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...