Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Mira er så fin :wub:

Beholder du hesten selv nå? Eller skal hun ut igjen på for?

Hun begynner å bli sliten i beina nå stakkars, så jeg beholder henne selv. Er redd hun ikke har så mange år igjen, og mtp frambeina(dårlig knær + seneskade) er det bedre at hun blir hos meg og får variert trening enn at hun blir satt ut til en som bare rir.

Skrevet

Hun begynner å bli sliten i beina nå stakkars, så jeg beholder henne selv. Er redd hun ikke har så mange år igjen, og mtp frambeina(dårlig knær + seneskade) er det bedre at hun blir hos meg og får variert trening enn at hun blir satt ut til en som bare rir.

Æsj, så kjipt med beina :( Hun er jo ikke gamle damen? Men ser den ja. Greit å følge med og ha kontrollen selv.

Skrevet

Æsj, så kjipt med beina :( Hun er jo ikke gamle damen? Men ser den ja. Greit å følge med og ha kontrollen selv.

Hun er bare 9 år, men har ikke vært helt heldig med helsa stakkars. Var jo allerede behandla i beina som 3åring hos gamle eier, og de har ikke blitt bedre. Hun er desverre en sånn type som ikke trives i ro, selv på sommerbeite går hun i kjelleren om hun ikke kan brukes, så hun skal få leve så lenge hun kan brukes på et nivå hun trives med.

Skrevet

Hun er bare 9 år, men har ikke vært helt heldig med helsa stakkars. Var jo allerede behandla i beina som 3åring hos gamle eier, og de har ikke blitt bedre. Hun er desverre en sånn type som ikke trives i ro, selv på sommerbeite går hun i kjelleren om hun ikke kan brukes, så hun skal få leve så lenge hun kan brukes på et nivå hun trives med.

Høres veldig fornuftig ut, selv om det er kjipt. Krysser fingra for noen gode år til!

  • 1 month later...
Skrevet

Hverdagen begynner å falle på plass, med ny jobb, hest, Mira osv. Vi leker oss med litt av hvert, er mye i stallen og masse turer med bestevennen Ziva :) Søndag blir det tur til EDS

oEzr7V8ZA7ioh0-EX_ukS9qCSSllKXRJ7ls5HBaU

Når vi likesågodt hadde satt opp hinder til hesten fikk Mira leke seg litt også :)

DSC_2358_zpsrtyuvefu.jpg

Passet springer'n igjen, her klar for tur med hesten

DSC_2306_zpsagsx5ekt.jpg

Miras vaktplass i stallen. Får med seg alt som skjer!

11811446_10155820863220207_5306183706738

Ziva fikk prøve å løpe med hesten hun også

IMG_0065_zpsxl1db5ng.jpg

Regna hunder og katter her en dag, så Mira fikk tørr liggeplass utenfor boksen mens jeg trente hest

IMG_0044_zpscns3kgpg.jpg

IMG_0100_zpsnhuuyusf.jpg

Fine jentene!

IMG_0046_zps7rndmx2l.jpg

IMG_0089_zpsxzdm54sr.jpg

Eier av Ziva skal kanskje stille Mira etterhvert, treninga går veldig bra som dere ser :lol:

  • Like 2
  • 4 months later...
Skrevet

På tide å tørke støv av tråden ser jeg. Mira har vært i super form i hele høst og vinter, ingenting som skulle tilsi at hun blir 10 år til våren. Med kiropraktor en gang hver 6 mnd og fiskeolje hver dag holder forkalkningen seg fint. Litt feil rekkefølge på bildene, nyeste først

DSC_2779_zpscgz2ytkj.jpg

Forrige helg, klar for hestetur!

12442923_10153474450740547_1612222478_n%

12243420_10156198293145207_1254926371910

Hestetur rett før snøen kom

DSC_2574_zps9c7s8mah.jpg

Hadde Mira, Ziva og hesten med på travbanen på samme dag.. aldri igjen :lol: 

DSC_2596_zpszkhmdq6d.jpg

Min innerst

12105928_10156109997860207_6714909868802

Testa refleksspray, prøvde å skrive Mira

DSC_2502_zpsnx1zk5b5.jpg

Nok en tur på travbanen

DSC_2680_zpsyq4hzixv.jpg

Og gått masse turer med bestevenninna selvfølgelig!

DSC_2726_zpsavwne9en.jpg

DSC_2733_zpsotkrebwk.jpg

DSC_2707_zpsh3hqzvqw.jpg

  • Like 8

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Man må såklart ikke, men det kan ofte være greit å utelukke fysisk ubehag ved aggressiv adferd. Når det er sagt høres dette ut som et adferdsproblem. Uavhengig av alder så er det ikke bare å "vente til de vokser det av seg". Hvis en unghund starter med problematisk adferd er det utrolig viktig å jobbe med det, nettopp for å forme den hunden skal bli som voksen. Sånn umiddelbart høres det ut som hunden kan være overstimulert og at dette er et utslag av stress i møte med andre hunder. Hvis dette skjer i hilsesituasjoner eller løs lek med andre hunder så høres det ut som dere må ta ham ut av situasjonen og holde avstand lenge før han når det punktet at dette skjer.
    • Må man alltid ta med hund som ypper til bråk på noen hunder til veterinæren for ekstra sjekk om det er noe galt fysisk? Det er ikke alle hunder den ypper til å slåss. Er en unghund på 2 år. Hunden hopper opp på ryggen til de som hun skal yppe med og når jeg da tar den ned så blir den sint og flyr på enda mere. Vi hadde håpet det skulle bli bedre etter at hunden var fylt 2 år. Men man sier at de ikke blir voksne før 3-4 årsalderen.
    • Så fint at dere allerede har veileder og atferdsspesialist på laget, og at dere har testet både mer og mindre aktivitet. Det dere beskriver høres ut som en valp som ligger så høyt i grunnstress at han ikke klarer å regulere seg ned igjen. Da hjelper det sjelden med mer trening, for problemet er ikke mangel på aktivitet, men at nervesystemet aldri får landet. Det jeg ville prøvd: senk totalbelastningen kraftig i 10–14 dager. Korte, kjedelige turer, ingen søk, ingen kurs. Bytt aktiviteten mot ting som nedregulerer: tygging, slikkematter, snacks strødd i gresset. Og når han faktisk ligger rolig av seg selv, legg en godbit stille mellom labbene hans uten å si noe. Ro som blir belønnet, kommer oftere. At han blir «svart i øynene» og umulig å avlede tyder på at han er langt over terskel, og da lærer han ingenting. Nevn gjerne smerteutredning for veterinæren også, mage og ledd kan gi akkurat dette bildet. Jeg har skrevet mer om ro-trening her om dere vil ha en konkret plan: https://oslohundetrener.no/ro-trening-hund-slik-laerer-hunden-a-finne-ro-i-hverdagen/
    • Godt tenkt å forberede seg før katten kommer, det er da du har mest påvirkning på resultatet. Det viktigste er ikke utstyret, men introduksjonen. Planlegg at de to første ukene skjer bak grind eller lukket dør: la dem lukte på hverandre gjennom døra, bytt tepper mellom dem, og belønn hunden hver gang den er rolig i nærheten av kattelukt og kattelyder. Først når hunden kan se katten uten å låse seg fast, tar dere korte, rolige møter med hunden i bånd. Katten trenger alltid en fluktvei: høyder, hyller og minst ett rom hunden ikke har tilgang til. Kattedoen løser du enklest med en barnegrind hunden ikke kommer forbi, eller en hevet plassering katten lett når. Og følg med på hunden din underveis: stirring, stivhet og jaging betyr at dere har gått for fort frem, ikke at det er umulig. Gjør det kort og gøy, og gi det uker heller enn dager. De fleste hunder kan lære å leve fint med huskatten sin.
    • Gratulerer med valp på vei! I stedet for å anbefale en bestemt skole vil jeg gi deg spørsmålene jeg selv ville stilt før påmelding, for det varierer mer mellom instruktører enn mellom skoler. Spør konkret: Hvilke metoder bruker instruktøren, og brukes det noen form for korreksjon eller «konsekvens»? Du vil ha et tydelig ja til kun belønningsbasert trening, ikke et vagt «vi tilpasser oss hunden». Hvor mange valper er det per instruktør? Seks er mye bedre enn tolv. Og handler kurset om hverdagen (ro, håndtering, alenetrening, trygg sosialisering) eller mest om sitt og dekk? For en setter-valp er det første langt viktigere. Be gjerne om å få se på en kurstime før du melder deg på. En seriøs instruktør sier ja til det. Jeg jobber selv som hundetrener i Oslo, så jeg lar andre svare på de konkrete skolene, men jeg har skrevet om hva god sosialisering faktisk er, om du vil lese mer: https://oslohundetrener.no/hva-er-sosialisering-og-hvorfor-er-det-viktig-for-valpen/
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...