Gå til innhold
Hundesonen.no

Provit


WelshenNemi
 Share

Recommended Posts

Finner lite info på sidene deres. Er provit fullfôr? Evt hvilken type? Hva er forskjellen på Provit og v&h?

Nemi fungerer fint på V&H, men sliter med å dele de opp uten hjelp, så tenkte Provit kanskje er et bedre alternativ hvis de er oppdelt og lett å gi?

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Guest Klematis

Du får Provit fullfòr i 3kg, og 14 kg, tror jeg det er. Fòret er oppdelt, ja, og lett å gi siden det kommer i terninger.

De har storekjøtt, vom og kylling, men kylling er vel på vei ut, ble jeg fortalt.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Du får Provit fullfòr i 3kg, og 14 kg, tror jeg det er. Fòret er oppdelt, ja, og lett å gi siden det kommer i terninger.

De har storekjøtt, vom og kylling, men kylling er vel på vei ut, ble jeg fortalt.

takk for svar :) så alle er fullfôr? Ble litt usikker siden det er forskjellige smaker :) vil helst ikke ha kylling uansett, så det går fint :)
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Hm, trodde Provit var frysetørket, eller er det noe nytt?

Provit har en god del frysetørrede produkter.

Men de selger altså også rå vom/rått kjøtt frosset i små terninger - det er ikke tørket. Jeg kjøper i 3 kg sekk og betaler ca 130,- for denne. Mine hunder får ca 3 terninger pr dag som "kosttilskudd" i tillegg til fullkost tørrfor. Jeg tar ut det jeg trenger for dagen og legger til tining. Da blir det ingen problemer i forhold til holdbarhet. 3 kg varer ganske lenge, så dette er en billig måte å sørge for at hundene får ihvertfall litt "ekte mat".

Jeg har så og si ikke hatt mageproblemer på mine hunder etter at de begynte å få litt rått hver dag, så jeg har stor tro på at dette er bra for tarmbakteriefloraen.

Et par store dyrebutikker i området her har egen Provit fryser, men det er ikke alle steder jeg får tak i dette.

  • Like 1
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Hvordan kan det være beregnet som fullfôr når det kun inneholder en proteinkilde og er det tilsatt omega-3? Ellers bør man jo hvertfall tilsette det. :)

Går vell fint an å fore på en proteinkilde, slik som feks noen allergihunder lever :-)

www.norsk-dyremat.no/article.cfm?ID_art=107&ID_cat=1

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Går vell fint an å fore på en proteinkilde, slik som feks noen allergihunder lever :-)

www.norsk-dyremat.no/article.cfm?ID_art=107&ID_cat=1

Går an, men hadde ikke anbefalt det i lengden, med mindre det var snakk om allergi for de aller fleste proteinkilder.
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Det er fullfor. Pulver med mineraler og vitaminer ligger strødd i posen så de havner på utsiden av de rå kjøtt-terningne. Grunnen til at det ikke er blandet inni, slik som feks VOH, er fordi Provit kjøper kjøttet ferdig fryst fra slakteriet og kutter det opp er terninger og tar vit+mineraler på utsiden, mens VOH tiner kjøttet, maler det opp og blander inn pulveret før det fryses igjen. Dermed blir provit mer "ferskt" fordi det kun er fryst en gang, men ulempen er at det pulveret kan samle seg i bunnen av posen...

Jeg bruker halvfrossen provit-fullfor som godvbiter. Foret med kyllig er det minst grisete å bruke som godbit :)

Jeg har aldri kjøpt stor sekk, men kan meddele at det er veldig lett å bruke foret!

  • Like 1
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Jeg fikk 2 sekker a 3 kg og har foret opp den ene. Synes det var utrolig teit med pulveret som la seg i bunnen av sekken. Men hundene elsket det iallefall. om man kunne få fatt i 14 kg sekker på en lettvint måte så hadde det vært en fin variasjon fra V&H.

Har aldri tenkt at de kan brukes som godbiter... det må jeg teste ut med den sekken jeg har igjen :D

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Leter med lys og lykte etter Mentalitetsboken av Ingalill og Curt Blixt, Kenth Svartberg. Noen som har den? Er også interessert i andre bøker innen språk og adferd - hundepsykologi:)
    • Jeg prøvde Trikem max relax på nyttårsaften og det virket veldig bra på min hund.    Spennende med hund på prøve med endel utfordringer masse lykke til🤗
    • Tilbake til start i trening av utgangsstilling og fot har Edeward fått IVEREN og GLEDEN i å utføre tilbake. Godisen har haglet og det har hjulpet. Hans aversjoner mot øvelsen er borte. Han har gitt meg på tom hånd mot å få kastet leke også. Tilbyr utgangsstilling og går klisterfot hver gang jeg har mat i hendene. Det er helt klart fremgang, på tross av å ikke egentlig være fremgang. Vi er tilbake på et punkt vi kan jobbe oss videre fra, men jeg tør ikke tøye strikken på en stund. Pengene må ligge på bordet ved bestilling en god tid fremover fordi tilliten er tynnslitt etter alle de hånlig nedlatende forsøkene på å narre ham til å utføre uten garantier om lønn. ..men han er IVRIG og GLAD igjen, og det er bra!  Ny milepæl: blir sittende ved kasting av apport - mens jeg har Vom i høyre hånd. Fremskritt det også. Han er så ivrig på å fly etter leker i bevegelse, der har jakten trumfet mat til nå. Små skritt. 
    • Da har vi entret en fryktperiode. Den som skulle starte ved 6 mnds alder startet plutselig i dag, 7 mnd og 8 dager gammel. Henger på greip med stor rase, tregere utvikling.  Han ville PLUTSELIG ikke entre bussen. Han som ELSKER buss! Bussjåførene elsker ham også, for han står som et skolelys og logrer ivrig og glad når de svinger inn på holdeplassen. Han bykser like glad og ivrig ombord. ..et. Bykset. Har bykset. Har elsket buss. Nå ville han IKKE gå ombord, helt plutselig. En hyggelig medpassasjerer tilbød seg å løfte ham ombord, noe Edeward satte STOR pris på, og takket mannen for i flere minutter etterpå. Ikke sett ham så takknemlig siden han oppdaget paraplyens funksjon.  Heldigvis er bygdebussen et samfunn, fullt av hundefolk, og alle de nærmeste trådte hjelpsomt til og var hyggelige og pratet og koste med ham, noe han ble kjempeglad for. Han elsker oppmerksomhet fra fremmede mennesker som elsker hund. It takes a village to raise a puppy. Ingen setback til fair of stairs da vi skulle av igjen, heldigvis. Spent på hva annet som plutselig blir skummelt fremover. Han får ikke relapse på trapper, og det neste skumle bør heller ikke bli heis. Han er for stor og tung til å bæres. I tillegg har han så ekstrem separasjonsangst, han kan ikke være hjemme alene unntatt når han er så utslitt at han MÅ sove.  Dette blir spennende fremover. Håper det går fort over igjen.  Utgangsstilling på tom hånd har forøvrig bedret seg litt. Den er langt fra bra, men det hender han gjør det for å være snill med meg, og legger ingenting imellom når han tydeliggjør at dette er en act of kindness fra ham til meg. Han har forstått at det gjør meg glad, så han belønner meg med utgangsstilling på tom hånd for å vise at han setter pris på adferden min innimellom. Kanskje blir det bronsemerket en dag. Kanskje. 
    • Ja her er det nok å jobbe med, det er helt sikkert 😅Hun er blanding mellom cavalier og puddel (det ligger noen bilder på instagram under lindaoglilje hvis noen vil se, har ikke lyst til å legge ut så mye her ettersom jeg bare har henne på prøve). Jeg kjører en Prius og buret står i baksetet, så tror ikke det er bilen som er problemet. Det er nok heller tidligere erfaring med bilkjøring som gjør dette et stressmoment for henne. Men hun er utrolig lydig da, så hun hopper inn i bilen når hun får beskjed om det. Hun er veldig søt når hun ikke er stressa, men det er jo sånn ca. én time i døgnet 😅 Men hun har bare vært hos meg en uke så hun trenger nok enda litt tid på å lande helt.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...