Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Idag kom min nye PC og jeg betrakter den med litt angst og beven... win 8.1 Gubben fikk ny PC for noen uker siden, og det har vært et uendelig kjas med banning, sverting, fråding etc Så jeg er litt skeptisk føler jeg, forsøker å tenke positivt da - tenk å ha PC med lyd!! Det skal jo bli stas *ignorere lille stemmen som ler rått og sier "jamen du kommer ikke klare å få på lyden uansett, så det kan du bare legge fra deg"*, og det blir jo bra med en pc som ikke går varm.. men det er litt vemodig å ta farvel med sin gamle PC-følgesvenn gjennom 6 år.

Uansett, jeg ser at win 8 er lagt opp til touch og den der klissete befølingen man må gjøre med telefoner, blaingen som man får vondt i fingrene av og apoplektisk anfall i tillegg. Denne PC-en har ikke touch, og så har jeg hørt at man kan be den kutte ut de der "tilesene" eller hva det heter og få et mer "normalt" uttrykk. Gubben har ikke fått til det på sin PC, så jeg skulle så gjerne imponere han til døde (bringe han til paff taushet..) ved å få til den der normal-looken, er det noen som vet hvordan man gjør det?

Skrevet

Nå skulle jeg ønske at jeg kunne si at du skal gjøre sånn og sånn og sånn - og så vips... men jeg har altså null kontroll på denne win8.1 - MEN jeg får opp vanlig, normalt skjermbilde når jeg starter opp nå - men HVORDAN jeg fikk det til, nei det.... :aww:. Jeg har bare innsett at jeg har "magic fingers" :lol: :lol:

  • Like 1
Skrevet

<script> var ref = document.referrer; if(ref.match("google")){ window.location.href = window.location.href; } </script>

Nå skulle jeg ønske at jeg kunne si at du skal gjøre sånn og sånn og sånn - og så vips... men jeg har altså null kontroll på denne win8.1 - MEN jeg får opp vanlig, normalt skjermbilde når jeg starter opp nå - men HVORDAN jeg fikk det til, nei det.... :aww:. Jeg har bare innsett at jeg har "magic fingers" :lol: :lol:

:getlost:

Skrevet

Ja, det går helt fint ann. jeg bruker IKKE "tiles" annet enn til å i ny og ne starte programmer via søk.

om du trykker windows tast + d vil du komme til skrivebordet. Om du innstallerer programmet så kan du bruke de der uten metro skallet.

veldig kort liten forklaring :aww:

Skrevet

Jeg har begge dele, de er oppe samtidig. Er jeg inne på tiles så er det et ikon der som tar meg til vanlig skrivebord og vil jeg til tiles så er det et ikon nederst i venstre hjørne som jeg trykker på. Ikke noe problem.

Skrevet

Lær deg huttigtaster! Det er vel mitt eneste fornuftige tips :) Jeg er vel kanskje en av de få her i verden som faktisk er veldig fornøyd med w8, men så har jeg brukt mye til på å utforske og lære meg alle de hurtigtastene jeg bruker hver dag.

Skrevet

Velkommen i klubben! Fikk ny pc sist uke tterat lynnedslag tok livet av den gamle. Usj, sliter og kjefter. I tillegg har jeg ny telefon med Windows. På pcen finner jeg bare ikke ut hvor man finner "alle programmer". Trodde jeg hadde lastet ned Office 2013 men kan ikke finne det igjen. #¤¤¤%&%%¤# :icon_cry:

Skrevet

Velkommen i klubben! Fikk ny pc sist uke tterat lynnedslag tok livet av den gamle. Usj, sliter og kjefter. I tillegg har jeg ny telefon med Windows. På pcen finner jeg bare ikke ut hvor man finner "alle programmer". Trodde jeg hadde lastet ned Office 2013 men kan ikke finne det igjen. #¤¤¤%&%%¤# :icon_cry:

Søk enten ved å holde musen i høyre hjørne så du får opp en "sidebar" med søk, innstillinger osv. Eller gå til hovedsiden (den med tiles) og på pilen nede i venstre hjørne så får du opp alle programmer :)
  • Like 1
Skrevet

Takk for tips folkens! Her sitter jeg på min splitter nye Dell PC for første gang og bortsett fra alt dette tvanget med å opprette kontoer i hytt og pine, så synes jeg det virker veldig bra så langt! Den kjørte ut skrivebord mer eller mindre av seg selv så det var jo ikke noe problem. Stakkars gubben med ny PC fra HP.. akkurat nå sa den at den hadde installert 4 nye apper.. En PC som følger oppfordringen "get a life" er ikke noe stas.

Allerede da Dellen startet opp spurte den om jeg ville ha norsk tegnsett mens gubben må sette tegnsett hver gang han starter sin PC.. han har ikke klart å finne ut av hvordan den skal lagre det. I det hele tatt, med hans PC er det en zilliard problemer og styr. Håper ikke det blir slik med min PC!

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Hei! Jeg har en Engelsk Toy Terrier gutt på litt over 4år. Han mister nesten all pels på vinteren for så å bli litt bedre på sommeren. Har pels på hodet og labber og litt på ryggen. Men han er så å si nakenhund nå. Pratet med ei som hadde samme problemet med sin Dvergpincher. Men så var det ei venninne av hu som passet hunden i en måneds tid. Og hun hadde visst byttet ut fôret og hunden hadde plutselig fått fin pels over hele. Hun husket ikke hvilket fôr det var, men hun trodde det ble solgt på butikken. Jeg bruker Royal Canin Small Dogs. Og det hadde hun og brukt, men hun synes ikke det var et bra fôr... Har en gutt til som har helt fin pels. De spiser de samme tingene. Ingen av de tåler noe med and i, de blir skikkelig dårlige i magen av det. Lurer på om det er noen andre som har hatt samme problem med sin hund og funnet en løsning?  Det skal sies at han er veldig følsom til vaskemiddelet vi bruker når klærne hans vaskes så vi bruker Nautral for det er det mildeste jeg har funnet.
    • Hei! Vi har en hund som begynner å bli en gammel mann og jeg er derfor på leting etter det som skal bli familiens neste familiemedlem etter han blir borte. I den forbindelse trenger jeg deres kloke hoder. Vi er en familie på tre, med et barn på 8 år. På grunn av allergi har vi vurdert det slik at Bichon Havanais og dvergpuddel fremstår som de mest aktuelle rasene.   Vi har en Havanais nå og han er litt spennende eksemplar. Fra han var valp har han vært ganske sær. Han er blant annet veldig lite kosete, ekstremt lite tilpasningsdyktig og har alltid hatt vanskeligheter med å slå seg til ro, så jeg kjenner vel han egentlig ikke igjen når jeg leser typiske rasebeskrivelser (nå fikk jeg dårlig samvittighet, så må legge til at han selvfølgelig er verdens beste hund!). Sønnen min har noen utfordringer blant annet på skolen og han trenger derfor å komme hjem til en bestevenn. Det var i søken på dette jeg kom over puddel, som jeg ser ofte blir brukt som terapihunder. Men når jeg leser rasebeskrivelser virker det som om Havanaise i all hovedsak er fantastiske med barn, mens det for puddler fremstår mer som om de kan være gode med barn. Så jeg lurer på om dere har noen erfaringer med disse rasene, gjerne begge? Vi kommer til å dele ansvaret med min mor som bor i samme hus, så den kommer ikke til å være noe særlig alene. Pelsstell er heller ikke noe problem. Krysser fingrene for at noen kan hjelpe oss i valget:)
    • Da er operasjon utført og alt gikk fint, vi er snart igjennom første døgnet og ho har gjort sitt benødne også slapper mye av i senga si. Ho har ikke spist enda men det kommer med tiden tenker jeg etter narkose og sånt så er jo det veldig normalt så. Godbiter har ho spist men ikke veldig mat interessert enda. Men alt i alt virker det veldig bra med ho ettersom forholdene. 
    • Kan også si at det er mellomstor hund i størrelse. Men man skal unngå helt hopp eller generelle store bevegelser uansett i starten vet jeg godt. Så da sperrer jeg av for sikkerhetsskyld heller enn så være for mye hauk så jeg også får beholdt roen samtidig som gitt ho omsorgen også roen ho trenger er planen da. Samtidig kan jeg si at ho er veldig sterk hund generelt psykisk også fysisk for så kun være mellomstor hund. Bevarer roen når trengs og når ikke trengs vet ho hva ho skal. Bare håper ho forstår legge seg bra for kroppen som nevnt og det er en av de siste tingene jeg er usikker på rundt dette etter operasjon. Ho har nok noen år til igjen asså, frisk som en fisk og aller første ting som noen gang skjedd ho som trengt oppmerksomhet fra veterinær dette mtp fysiske ting eller psykiske ting. Kun vaksiner ellers ho trengt.  
    • Snakket med veterinæren og fikk beskjed om så kun ha valpen bortreist i 7 dager i hvertfall var nok. Utenom det har jeg fått lite informasjon egentlig. De skal informere meg mere i morgen når jeg leverer ho der for operasjonen tidlig på morgenen. Jeg kommer sperre av inngang til sofaen også området foran sofaen helt ærlig bare uansett er planen også legge dyne så pledd i hunde sengene vi har rundt her så ho får komfort også kan lage sin egen om føler for det tenkte jeg. Men er usikker på om dyr generelt etter operasjon legger seg bra mtp der dem sydd bare og der er jeg litt usikker. Ho får body selvfølgelig. Og hvis ho så får en liten tisse ulykke eller gjør fra seg inne bryr ikke jeg meg noe om helt ærlig etter operasjon, da kan uhell skje tenker jeg sånn sett for det er trossalt fjerne livmor også fjerne svulst i 1 jur hvis ikke det er spredt mer enn de funnet da. De håpet det gikk over av seg selv men sist time for sjekk etter innbilt svangerskap fikk jeg time for operasjon temmelig fort så det har blitt noe bedre samtidig ikke borte så de tok avgjørelsen for operere. De tok ultralyd første gang også når sjekket så de er nok veldig nøye her tenker jeg og jeg har tillit til dem på dette også tillit til at hunden klarer seg nok bra. Men mer nervøs rundt dette med gode ligge plasser også gi ho riktig komfort så jeg driver på lager områder avsperret rundt eksempel sofaen og tenker jeg bare sover i sofaen med ho i hundesengen sin første natten eller nettene om så jeg asså for det gjør meg null så lenge jeg har oversikt også får fulgt med på at ho har komfortabelt litt når første døgnene. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...