Gå til innhold
Hundesonen.no

Støtter vi den dårlige kyllingindustrien ved å kjøpe Vom og Hundemat?


Poter
 Share

Recommended Posts

Det er tillatt å slakte til eget bruk, jeg kan ikke selge det, men ser ingen begrensninger i å gi det bort. Kjenner mange som gir bort det som ikke er selvdævva. Om det er det bør det destrueres pga smittefare og sykdom.

@Pringlen nei vi bruker det ikke selv.

Jeg kan ikke tenke meg at noen skal ha noe med om man gir bort "mellom venner" liksom?

Jeg manglet også fryseplass sist du annonserte dette, men nå har jeg mye bedre plass, så bare si fra neste gang :).

Lenke til kommentar
Del på andre sider

  • Svar 84
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Sånn, da har jeg mailet dem og spurt om de kan lage større pølser av lam og storfevom. Har også spurt hvor de får kyllingen i fra og hva de gjør for å sikre dyrevelferd. Blir interessant å høre hva de

Jeg sendte faktisk en mail til mattilsynet og spurte nettopp om hvordan dette ville påvirke hundene som fikk rått for basert på kylling, og dette er svaret jeg fikk: Hele "samtalen": Mitt spø

Det var vel ikke samkjøp som var temaet her. Men evt en gruppe som skulle samle folk om å ønske å få tilbake kyllingfritt fôr i 5 og 20 kg. Type "vi som ønsker og håper at v&h vil ta opp igjen pro

Henger meg på en FB gruppe som ønsker kyllingfrie produkter i større str :) Klarte man det med den grønne brusen( å få den tilbake i 1.5l flasker), så klarer vel hundesonen dette med glans! ;) Har og prøvd meg hos den eneste slakteren i byn..med et nedslående resultat.

Det skader i allefall ikke å prøve og det skjer vel neppe noe av at vi sitter her og diskuterer det. Håper noen kan ta på seg å starte gruppen, jeg vet ikke helt hva som skal til for å gjøre det, så fint om noen andre trår til :)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Jeg må betale kadaver bilen for å hente slakteavfall hver høst fordi det ikke er noen interesse for å komme å hente det til dyrefôr, gratis. Så jeg syns hele diskusjonen blir litt rar jeg.

Synes i grunn ikke det er FRYKTELIG rart i og med at norge er et langt land, ikke alle har mulighet til å behandle slakteavfall eller oppbevare det. Å ha muligheten til å gå på butikken og handle med seg porsjonspakkede mengder hundemat er noe noen av oss er avhengig av hvis vi skal fore hunden med a, b eller c - det er ikke bare å slenge ei gildeplastburk i baksetet på mammas bil og kjøre 22 timer til gråtass for å hente slakteavfall jeg hverken vet hvordan jeg skal behandle, oppbevare eller i det hele tatt gjøre noe med - så kjøre 22 timer hjem (mens alt blir harskt???) og så stå der som et spørsmålstegn.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Jeg må betale kadaver bilen for å hente slakteavfall hver høst fordi det ikke er noen interesse for å komme å hente det til dyrefôr, gratis. Så jeg syns hele diskusjonen blir litt rar jeg.

Jeg skjønner ikke helt hva du mener? Etter å ha råfôret i snart 10 år vet jeg hvor vanskelig det er å få tak i kjøtt her nord. Helt i starten kunne man i det minste få fra slakterier, men etter nye regler ble det forbudt. Lokale bønder eller jegere har heller ikke hatt noe. Og enda har jeg hatt en til tre hunder, så det har ikke vær de veldig store mengdene jeg har trengt heller.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Jeg synes råforingdelen her er mest interessant. For det må da være økt risiko med å fore rått, både mtp antibiotikaresistente bakterier, men også parasitter og andre bakterier?

Er det noe nytt dette med antibiotika resistente kyllinger, eller er det bare noe som er kommet opp i media først nå? I såfall om sistnevnte er det som gjelder, så er det vel en del hunder som er blitt foret på V&H i mange år som har levd i beste velgående :)

Absolutt. Men for min del er ikke utenlandske fôr et tema uansett.

Norsk storfeproduksjon mener jeg er generelt bra :)

Hvordan er forholdene for produksjonsdyr i Sverige egentlig? Jeg mener å huske at @Kangerlussuaq har nevnt noe om at det er ganske dårlig der. Jeg har ikke tenkt på at jeg forer med svensk produsert tørrfor selv, men tenkt over at det ikke er lurt å svenske handle kjøtt til meg selv.

Hvor stor er disse pølsene fra V&H uten kylling?

Lenke til kommentar
Del på andre sider

500g. Prisen er 23 kr. Så det blir raskt dyrt om man trenger noen kilo om dagen.

Æsj, kjipt! Jeg pleier å kjøpe 1 kg pølser, så ikke så veldig stor forskjell for meg, annet enn prisen selvsagt. Jeg sender en mail om at jeg ønsker de i større versjon jeg også :)

  • Like 1
Lenke til kommentar
Del på andre sider

  • 3 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Personlig er jeg veldig glad i bichon-rasene, selv om de krever litt klipping og børsting. Med riktig sosialisering og trening så er de fine familiehunder som kan være med på det meste. Om dere lener mot spaniel så synes jeg personlig at springeren er et bedre valg. Cockeren og de mindre (king charles og cavalier) har mye helseproblemer. De er fine familiehunder, men krever også litt pelsstell. Shetland sheepdog kan være et alternativ. Hvis dere ikke vil ha pelsstell i det hele tatt så ta en titt på dansk/svensk gårdshund. De kan bjeffe når det kommer besøk, går folk på veien, osv. men ikke noe mer enn de fleste andre små raser. De er glatthåret, men røyter da korte hår minst et par ganger i året, som er normalt for alle røytende raser. De er aktive og trenger både fysisk og mental aktivisering, og kan kanskje minne litt om beagle hvis det er utseende som trekker der. Mellompuddel eller dvergpuddel er morsomme og allsidige hunder, de må klippes/børstes.
    • Takk for utfyllende svar og gode råd!  Hvis vi skulle se på en mindre hund, er det noen raser du vil anbefale da?   Hvis vi lener mot spaniel: vil en cocker spaniel eller springer spaniel være et bedre valg? 
    • Har jobbet i kafé tidligere, og etter det jeg kan huske så benyttet vi oss av et spesifikt middel for å bløtlegge bestikk i noen minutter før steamer. Het vel «Dip-It» eller noe sånt.
    • Det ser jo ut som at det virker å bruke strup, men jeg ønsker ikke å bruke det på hundene mine uansett. Mykere metoder tar nok lengre tid, og krever sikkert mer av meg som hundefører, men jeg ønsker heller å legge inn den innsatsen enn å påføre smerte på hundene mine. Hva forskning sier er ikke så relevant for meg, når jeg ser at jeg klarer å oppnå det jeg ønsker uten å bruke brutale metoder så gjør jeg selvsagt det.  Ingen av mine hunder er enkle typer, så når det går an å få de til å fungere godt uten bruk av vold så tenker jeg det skal være mulig for de fleste. 
    • Det er veldig lenge siden jeg har brukt noe slik(da jeg gikk på folkehøyskole for 20+ år siden). Men jeg husker at man skulle skylle før man satte inn i maskinen. Jeg fant også dette, om det er til noe hjelp; Oppvaskmaskin til industri: Slik får du best resultat - Machine Products Storkjøkken AS
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...