Gå til innhold
Hundesonen.no

Navneforslag noen? Sun + Moon + Nordlys


Mollymor
 Share

Recommended Posts

Jeg har bestemt meg for å hente hjem en tispevalp etter Nico. Den er født hos en annen oppdretter, i et kull på tre.

Jeg tenker at valpen skal hete noe "himmelsk"...

Far heter Sunwood Cleared For Take Off (Har lyst å ha med Sun)

Mor heter Skin-Deep's Moonlight

Og når det i tillegg var nordlys den natten de ble født, blir kallenavnet til valpen Aurora (Aurora Borealis - Nordlys). Stamtavlenavnet kan gjerne henspille på Nordlyset.

Siden det er solens aktivitet som lager nordlyset, vil jeg gjerne høre hva dere kan lage utav det.

Det er ingen krav til hvilken bokstav navnet skal begynne på, men det må ikke ha flere enn 23 bokstaver for at det sammen med kennelnavnet skal holde seg innenfor antall tillatte tegn.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Hva er prefixen? Med tanke på antall bokstaver og clingen :)

Auroras Moonful Astra

Auroras Sunny Astra

Auroras Sunny Moon

Starlight Moonroar

A Sunlights Moonroar

Northern Sunlight

A Sun Touch(ed Star)

(Sunny) Dancing Skies

Tusen takk for mange gode forslag, Skal se på dem i morgen når hodet virker bedre...

Prefixet er Skin-Deep's

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Solarflare

Det er jo det som skaper nordlys i vår atmosfære

Nordlysfysikeren i meg stritter litt i mot av det, solar flares er noe som foregår på sola - og hvis vi skal definere hva som skaper nordlys i atmosfæren er det en del mer som skal til :P

Dancing skies er fint ja, men vil for alltid være de der aussiefolka i Troms et sted :P

Lenke til kommentar
Del på andre sider

"My sun and stars"

:)

Jeg har Sun Moon Stars på listen min fra før. Yndlingsparfymen min fra ungdommen. :-P Tusen takk for fint forslag.

Hva er prefixen? Med tanke på antall bokstaver og clingen :)

Auroras Moonful Astra

Auroras Sunny Astra

Auroras Sunny Moon

Starlight Moonroar

A Sunlights Moonroar

Northern Sunlight

A Sun Touch(ed Star)

(Sunny) Dancing Skies

Tusen takk for fine forslag.

Skin-Deep's La Luna

Tusen takk. Det var fint.

Skin-Deep's Shimmering Skies

Moon's glow at sunset/runrise

Tusen takk. Liker de veldig godt.

Solarflare

Det er jo det som skaper nordlys i vår atmosfære

Jeg har tenkt litt på det tidligere, men kanskje Sun Flare for å få med Sun etter far.

Ikke akkurat nordlystema, men nordlys er det jo hele tiden.. det som er spesielt nå er kometen Lovejoy :) http://earthsky.org/space/watch-for-comet-lovejoy

Må inn og lese. Men Nordlys er ikke så ofte her jeg bor, så det var litt spesielt at det kom den natten hun ble født ;-)

Flaming Sky

Å, vakkert!!

Midnight Sun

Solar Cycle

Solar Max

Sunspot

Heartbeat Of The Sun /Sun's Heartbeat

Solar Wind

Midnight Show

Tusen takk for fine forslag. Heartbeat of the Sun likte jeg veldig godt.

Her fikk jeg flere som går på listen, tusen takk alle sammen...

Bare kom med flere, hvis dere har mer. :D

  • Like 2
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Må alt være engelsk? Gir kanskje mer mening hvis det er det :P . Bare slo meg at stemoren min sitt kallenavn er Duan, som betyr måne på thailandsk. Full forståelse hvis du ikke vil ha et engelsk-thai navn altså, hehe.

Tusen takk for forslag!

Ja, det må være engelsk!! :-P Nei, det MÅ jo ikke det, men jeg har lyst å ha noe som alle kan forstå uten å oversette...

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Da er navnet bestemt. Fant ut at jeg går for det navnet jeg likte best fra starten, og som jeg klarte å huske uten å gå tilbake til listen.
Det ble et av navnene på min egen liste, men det var mange flotte forslag, som jeg gjemmer til en annen gang jeg trenger et sol/himmel/stjernenavn!! :-)

Tuusen takk alle sammen, dere er så flinke og kreative!

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Etter 3 ganske intensive dager (pga at jeg har hatt tannlegetimer og diverse surr så jeg vil han skal være sliten) hvor han har fått sine 11-12 km hver dag så skal han ha hviledag i dag, dvs vi går en tur over jordet og lar ham løpe litt fritt (som han pleier å gjøre, men når jeg går ved siden av så pleier han å løpe litt i skogen her borte) også kaster vi litt ball og trener litt på kommandoer + biltur som han ivertfall før satte veldig stor pris på men nå tar som en selvfølge, men det er ivertfall et avbrekk. Lengre løpetur på grus må vente litt til da grusveien i skogen er klissvåt. Så det er kanskje 5 km grus, og 7 km asfalt, korter vi ned blir det kanskje 5 km grus og 3 km asfalt eller bare 5 km bare grus men det blir veldig kort for ham. Det er vanskelig å finne så mye andre steder her for ham å løpe. Har hatt ham hos dyrlegen til sjekk for sikkerhets skyld og alt er tipp topp. Han hopper høyt i været av glede når han skal på tur, så det feiler ham ikke noe men av en eller annen grunn bekymrer belastningsskader meg veldig for jeg vet hvor viktig turene er for ham og han er bare 3 år.
    • Det regner stadig, men oppunder taket energi inne, det tillater ikke Ede's forplan å holde orientert mot noe konstruktivt hele dagen, så tur må vi gå, tenkte Maskot. På med regndekken og potesokker for å holde ham så komfortabel som mulig. Etter 10 minutter forkastet vi planer om å gå i 30, og tok bussen resten av veien til posten istedenfor, for å hente flere par sturdy Fjällräven bukser til å berge muttern gjennom Ede's pågående wannabe a mondio star fase.  Det bebreidende blikket forteller alt.  ..og våtere skulle han bli, for det var et stykke å gå mellom bussen og posten også, og det begynte bøtte ned. Ede tråkket i en dyp dam og fikk vann i tre av sokkene, hvilket han ble så kald av at han skalv da bussen tilbake endelig kom etter 15 min venting på holdeplasen. Helt ok å gå tom for Nom Moms minuttet før bussen kom, for no reward var nødvendig for å bekrefte Edes kjærlighet til den deilig tørre og varme bussen. Ede var allerede så glad i å reise med buss at han trekker mot bussholdeplasser og ser forventingsfullt på bussene når de kommer, og er skuffet når de passerer. I dag skled 'liker buss' over i 'elsker buss'.  ..og mutteren elsker sine nye, solide bukser som tåler wannabe ringsportstjerne valp. 
    • Takk for svar! Ja så klart miniatyrrase! 🙈😂 Mor fikk løpetid når hun var 8 mnd og var eneste tispe i kullet, halvsøsken som jeg vet om har hatt vanlig løpetid. Har vært på årskontroll, alt var normalt da ☺️
    • 6 kg er en miniatyrrase. Manglende løpetid kan skyldes alt fra genetikk, stress, sykdom eller andre ting. Hvordan var moren? Evt. søsken? Hvis det var melketann hun mistet så kan hun jo bare være sent utviklet, men du kan jo ta en tur til dyrlegen å få sjekket det ut og snakke med dem, det er jo uansett tid for årskontroll og helsesjekker.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...