Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Tar turen begge dager ja. :D

Skal bli såååå morro å kjøre over fjellet att, hehe. :D

Kommer med Cajsa og Santos. Da jeg glemte å melde på Sasha før fristen gikk ut. Men men.

Skrevet

28 bernere på lørdag, det var flere enn jeg trodde :)

Og deilig med oppmøte klokka 11 når det er et stykke å kjøre!

Skrevet

Ikke fått pm, fant den på hjemmesiden til Sandefjord hundeklubb.

3 aussier begge dager, 23 sheltier på lørdag og 26 på søndag.

Skrevet

Jeg stiller en dvergschnauzer sort valp og en brasiliansk terrier på søndag. Begge er eneste hund i sin rase og begge skal i ringen før kl 10.00. Det blir tidlig opp (1,5 time å kjøre), en litt hektisk periode med venstre svinger og så tidlig hjem. Uavhengig av resultat, tror jeg ikke jeg blir værende til gruppefinaler når det er så lenge å vente.

Brassen mangler et lite cert etter fylte 2 år for å bli norsk og svensk champion, så jeg krysser fingrene.......

Skrevet

8 voksne og 2 valper. :)

Så det blir kjekt. :) Vet ikke hvem andre som kommer, hadde håpet på kjenntfolk, men virker ikke sånn helt enda. Hehe. Men men, blir en kjekk tur uansett :)

Skrevet

Det er 5 Siberians begge dager, og 2 valper på søndag. Vet hvem alle er. Jeg har med den ene på lørdag, og 2 + valpene på søndag. Får sett noen kjentes 2 nye Siberians, så det blir moro :)

Skrevet

Vil tippe at E18 er helt fin. Det er bare våt asfalt utenfor her hos meg, og jeg bor i mer "fare for snø og is" strøk enn Langesund som er ca 1 time sørover for meg.

  • Like 1
Skrevet

Takk for svar :)
Da kan jeg grue meg litt mindre til turen i morgen :P
Merker at å stå opp 5.30 blir tidlig, men, nå har poden bestemt seg for at han skal stille både tispa og valpen, så da får jeg bare være sjåfør :)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Håper på det. Behandler er iallefall positiv, jeg blir litt negativ merker jeg basert på tidligere erfaring. Men det er positivt at hun ikke halter eller noe sånt og tilsynelatende bygger fin og jevn muskulatur og ifølge behandler er myk og fin med god bevegelsesfrihet i ledd. 
    • Artig med rykk-og-napp-voksing😬 Håper vondt'er er forbigående🤞
    • Zelda vokser som ugress, dessverre i så stor grad at hun har litt problemer med muskulære spenninger (håper iallefall det er alt det er), men vi koser oss masse og hun utvikler seg fint tross alt og litt enkel behandling holder ting i sjakk. Gleder meg dog til hun ser litt penere og mer balansert ut, så fort fronten tar igjen bakparten så skyter bakparten fart igjen og vokser 5 cm "over natten".  Og håper hun ikke blir alt for stor. 🙈 Håper på mange fine valpevennlige turer ila høsten,  har så smått begynt å trene litt, lærer utrolig fort, men merker godt at det ikke er en rase som er avlet for bruk lenger. Iallefall ikke særlig målrettet. Men det bor en del i henne så tipper det blir en gøyal hund å trene på sikt når man bare får kanalisert det litt bedre.   
    • Det er hundrevis av hunderaser, så det er litt av en jobb å liste alle. I prinsippet er kanskje myndene de mest krevende fordi de er selvstendige, egenrådige og har høyt jaktinstinkt. Men det er også individuelt.
    • Hvilke hunderaser er vanskeligst å ha løse utenom båndtvangen? Sikkert de med mye jakt. Men hvilke?
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...