Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Som overskriften sier, så husker ikke innlogginga meg fra gang til gang selv om jeg har tikket av for "Husk meg". I hvertfall på PC. Det fungerer på iPad. Det er litt irriterende i lengden å måtte logge seg inn hver eneste gang...

Jeg bruker Opera Beta 27.0.

Skrevet

Jeg bruker Opera Beta 27.0.

Hvis du kjører en beta-versjon av Opera er det nok det som er problemet. En beta er bare en prøveversjon og jeg vil anta at den mangler funksjoner som gjør at du opplever ting som dette. Anbefaler deg å laste ned en skikkelig versjon: http://www.opera.com/no

Samme her, og det har vært slik de siste månedene. Trodde det var nettleseren min som var på bærtur, men kanskje ikke?

Jeg tror også dette er en nettleser-greie. Man kan sjekke sikkerhetsinnstillingene i nettleseren å se om det er huket av for at passord skal huskes eller ikke.

Skrevet

Litt utenfor men om inlogging : Når jeg logger av forblir jeg ikke avlogget. Neste gang jeg åpner siden er jeg innlogget igjen uten å ha logget på :(

Skrevet

Litt utenfor men om inlogging : Når jeg logger av forblir jeg ikke avlogget. Neste gang jeg åpner siden er jeg innlogget igjen uten å ha logget på :(

Det skjer her også, men jeg har ikke brydd meg så mye om det. Bruker Chrome :)

Skrevet

Litt utenfor men om inlogging : Når jeg logger av forblir jeg ikke avlogget. Neste gang jeg åpner siden er jeg innlogget igjen uten å ha logget på :(

Bruker du også Chrome? Har du forsøkt med en annen nettleser?

Skrevet

Bruker du også Chrome? Har du forsøkt med en annen nettleser?

Ja,jeg bruker Chrome. Men vi har IE på jobb og det er samme der fra den maskinen. Ikke hele verden fra min egen maskin og så får jeg bare la være å logge inn på jobb :D

Skrevet

Jeg forblir logget ut når jeg bruker IE, inntil jeg fysisk logger meg inn igjen. Men jeg foretrekker å bruke Chrome og der funker det ikke. Jeg logget meg ut i går kveld, men i dag tidlig var jeg jaggu pålogget som vanlig.

  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Som sagt, få en instruktør til å komme hjem til deg og se situasjonene og få hjelp til et opplegg. Dette er en hund som trenger konsekvent gjennomgående trening og rammer i hverdagen. Men få utelukket først at det ikke er noe smerter eller andre ting som påvirker adferden også.
    • Men når jeg skiller dem så biter hun meg. Hun blir helt vill i blikket og i kroppen og alt. De kan aldri være alene sammen. Jeg kan heller ikke la hun være på ett rom og jeg ber hun bli når den andre er på andre siden av døra. Da løper hun og biter meg i bånda. Eller i armen. 
    • Jeg har kjøpt nye håndklær, nytt sengetøy, nødklær og et par mer brukbare klespakker fra Finn, men mange av de såkalt berikede klærne er helt unike og har høy affeksjonsverdi. Bl.a. den nevnte singletten, som var det første fairtrade sertifiserte plagget jeg fant. Original Max Havelaar, fra før de byttet navn til Fairtrade. Den kostet omtrent 250 kr for tjue år siden og har trofast holdt stand gjennom hver eneste sommer siden. Med alt arbeidet jeg har lagt ned i den nå, så er Gucci fast fashion for tacky træsh hoes til sammenlikning.  Fordi jeg har vært en så etisk bevisst shopper og bygget en garderobe jeg kunne gå moralsk rakrygget i, så er det ikke bare, bare for meg å handle nytt. Favorittbutikken Libe er nedlagt, og jeg liker ikke kolleksjonene de gode merkene (som Komodo og Monkee Genes) har for øyeblikket. Nudie har heldigvis jeans jeg liker, men utover dem ser det svart ut. Derfor velger jeg redde det som reddes kan.  Alt av ulltøy må byttes fordi proteinfibre går bokstavelig talt i oppløsning i høy pH. Ikke bare undertøy som ikke er så farlig hvordan ser ut, men affeksjonsverdi Komodo blazer, kåpe, skjerf og lue, kjole, skjørt og flere bukser. Det er virkelig en smerte å vente på plagg jeg vil ha fra de merkene jeg liker. Trendene for tiden faller ikke i smak. Nøstebarn har fortsatt de samme plaggene de alltid har hatt, men er selvsagt utsolgt for de riktige fargene.  Jeg drar det antakelig så langt at jeg demonterer en jakke vevd og sydd i Sverige, fra et svensk merke som gikk konkurs og ikke lenger tilbyr noe nytt, for å unngå skade elgskinnet på utsiden mens jeg renser innsiden.  ..ikledd pølsedrakt fra Biltema, fordi jeg ikke hadde nevneverdig lyst til å legge penger i kassa til noen såkalt grønn butikk da jeg trengte emergency beskyttelse mot klima etter den fanatiske grønnskallen fra den sekterisk klorofyllkommunistiske kloakken av ruspsykotisk økolååågiske fotsoldater fra MDG beriket både garderoben min og miljøet med det ufortynnede insektsmiddelet sitt. Biltema klær med pølsemotiv på var det mest aggressive motsvaret jeg kunne finne som traumeterapi. Made in China av helt ny polyester, fraktet fossilt fra andre siden av planeten og med bilder av svinekjøtt på. Jeg slo til og det føltes bra.     
    • Er det ikke bedre å kaste klærne og kjøpe nye, det burde dekkes av innboforsikringen? Litt jobb, men føles tryggere likevel?
    • Det hjelper også å legge den i glovarmt vann etter vask, for å drepe mikroorganismene før du tørker den hurtig et varmt sted med god ventilasjon. De formerer seg lett under tørkeprosessen om du ikke har kverket dem skikkelig. Vaskemiddel hjelper bare med å få hardføre mikroorganismer delvis ut av stoffet, det dreper dem ikke, mange blir sittende igjen, og vannet i maskinen holder ikke 60° lenge nok. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...