Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

DKK utstillingsregler 2015

"...Generelle bestemmelser 15
Hundens ejeroplysninger og skriftlige kritik lægges på hundeweb.dk sammen med de øvrige oplysninger om hundens udstillingsresultat, ligesom kritikken påføres resultatsiden for den pågældendeudstilling, hvor ejeren, der er oplyst i kataloget, også vil være anført".
På FB snakkes det om at NKK skal innføre det samme på NKK-utstillingene...?
  • Like 5
Skrevet

Hvis det skal gjøres, så regner jeg med at skriver begynner med det samme som på en del svenske, internasjonale utstillinger, og skriver på pc eller maskin. Vi har med kritikkene på alle hundene fra spesialen i medlemsbladet, og det er mildt sagt et tidkrevende ******* å prøve å tyde skifta til skriverne. :P

  • Like 1
Skrevet

Hvis det skal gjøres, så regner jeg med at skriver begynner med det samme som på en del svenske, internasjonale utstillinger, og skriver på pc eller maskin. Vi har med kritikkene på alle hundene fra spesialen i medlemsbladet, og det er mildt sagt et tidkrevende ******* å prøve å tyde skifta til skriverne. :P

I Danmark skrives alle kritikker på maskin :).

  • Like 3
Skrevet

Siden kritikkene legges på danskenes dogweb - vil de åpne dette for tilgang også for ikke-medlemmer da? Vi har jo tross alt betalt for kritikken og burde da også få gratis tilgang til den?

Skrevet

Jeg var på utstilling i århus i august, DKK kreds 6, og der fikk vi kritikken som sedvanlig. Dansk dobermann klubb har alltid postet alle kritikker i vårt medlemsblad, og det er supert syns jeg. Det har de så sluttet med nå, og det må jo være da pga at man kan gå inn på dogweb og lese dem. Men få kritikken på sms? Den var ny for meg! ?

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Zelda røyter å vi trenger en børste. Jeg kommer ikke på hva vi har brukt før. Det er kun for å få av litt hår nå under røyting, ellers får pelsen greie seg selv her i gården. For øyeblikket virker det som det er mest dekkhår type pels hun har.
    • Enig, "gamle erfaringer" er vanskelig å bli kvitt. Skal ikke mye til hos oss heller før gammelt grums flyter opp. Bra hun får oppfølging av fagfolk, som sikkert hjelper med å holde fokus på hunden som ER og ikke hunder som VAR🌸
    • Håper på det. Behandler er iallefall positiv, jeg blir litt negativ merker jeg basert på tidligere erfaring. Men det er positivt at hun ikke halter eller noe sånt og tilsynelatende bygger fin og jevn muskulatur og ifølge behandler er myk og fin med god bevegelsesfrihet i ledd. 
    • Artig med rykk-og-napp-voksing😬 Håper vondt'er er forbigående🤞
    • Zelda vokser som ugress, dessverre i så stor grad at hun har litt problemer med muskulære spenninger (håper iallefall det er alt det er), men vi koser oss masse og hun utvikler seg fint tross alt og litt enkel behandling holder ting i sjakk. Gleder meg dog til hun ser litt penere og mer balansert ut, så fort fronten tar igjen bakparten så skyter bakparten fart igjen og vokser 5 cm "over natten".  Og håper hun ikke blir alt for stor. 🙈 Håper på mange fine valpevennlige turer ila høsten,  har så smått begynt å trene litt, lærer utrolig fort, men merker godt at det ikke er en rase som er avlet for bruk lenger. Iallefall ikke særlig målrettet. Men det bor en del i henne så tipper det blir en gøyal hund å trene på sikt når man bare får kanalisert det litt bedre.   
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...