Gå til innhold
Hundesonen.no

Labradorvalp 14uker søker voksne hunder som lekekamerater :)


SånnCirka
 Share

Recommended Posts

  • Svar 97
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Det er mange hundeklubber i Østfold, sjekk ut noen av dem? Ellers har det vel nettopp vært en tråd om valpetreff i Ås/Vestby-området?

Mine to møter gjerne flere. Ikke voksne dog - 7 og 3,5 mnd. Eldste kan være litt voldsom når han skal leke da, men minstemann her synes det går fint... Går evt an å ta han vekk om det blir for mye da.

Jeg kan stille opp når jeg har tid. Har en tervueren hann som er utrolig snill og har en god lek med alle. Har også ei tispe som er tydelig i språket Bor i Askim

Posted Images

Hei alle!

Jeg vil bare informere om at min kjære Vega begynte å hoste i går. Jeg vet ikke hvor lenge hun har vært smittsom eller hvor hun har fått smitten fra, så de som har hunder som var med på treffet burde følge med for kennelhoste da Vega kan ha vært smittsom på møtedagen.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Hei alle!

Jeg vil bare informere om at min kjære Vega begynte å hoste i går. Jeg vet ikke hvor lenge hun har vært smittsom eller hvor hun har fått smitten fra, så de som har hunder som var med på treffet burde følge med for kennelhoste da Vega kan ha vært smittsom på møtedagen.

Stakkars Vega, håper hun er snark frisk igjen. Lenny ser og høres ok ut, men vi følger med.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Så kjipt, god bedring til Vega! Foreløpig ser det fint ut her i alle fall.

Og ikke minst, lykke til SånnCirka. Å holde en valp rolig i noen uker er nok kjipt for deg også. :P

Takk for det! Blir en del hodetrening, og det hjelper jo heldigvis :) håper dere andre slipper unna!

Lenke til kommentar
Del på andre sider

  • 2 weeks later...

Vega hostet kun i 2 dager, og viste ingen andre symptomer enn hoste. Så er usikkert om det var kennelhoste eller ikke, men det kan jo tyde på at det var det, iom at Frost hostet også i ettertid.

Nå har hun hvertfall vært helt symptomfri i 2 uker, så hun er både frisk og smittefri nå :-)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Frost hostet kun i 1 dag og et host dag 2.

Ikke noe etter det.

Så vi er rett og slett usikre på om det var det eller at han satte elghår i halsen da han tygget på et elgbein i samspill med den fæle kulda der oppe.

Cina har ikke vist noe tegn.

Han er fin i form, spiser og viser i gen tegn til noe annet.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

24. eller 25. kanskje? Evt. siste helgen i mnd. Denne gangen kan vi jo ta det mer i Knapstad/Tomter/Askim-området - bare å foreslå steder! Det er veldig fint på Ekebergåsen/Ulvåsen f.eks., men vet ikke helt hvordan det er med parkering... Eller, man kan parkere ved toget og gå et lite stykke, men mulig det finnes noe nærmere (skal sjekke). :)


Hvor lange turer går dere på for tiden forresten, dere med valper? Bilbo som alltid ble sliten og begynte og legge seg ned etter en times tid klarer nå helt fint å henge med i 2-3 timer en gang i blant uten å bli utslitt i hvert fall. :)

  • Like 1
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Skal vi fastsette sted og tidspunkt også? 25. går for øvrig fint for meg også, men kan (igjen) ikke garantere at jeg kan dersom jeg må kjøres noe sted

Ulvåsen innebærer som sagt å gå 5 (kanskje 10? Har ikke tatt tiden) minutter i bånd fra togstasjonen til skogen... Men det er bare å foreslå andre steder om noe annet passer bedre. :)

Tidspunkt er egentlig det samme for meg. Går vi her i området møter vi nesten garantert ingen uansett tid, men går vi i mer folksomme områder er det sikkert greit å ta det litt tidlig. Noen tanker, @Belgerdama, @lenny og SånnCirka (går ikke an å tagge deg)? :)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • "Hva skjedde?"   Det ***** luddesklie AVSKUMMET fjerna sæ ikke da det ble bedt om å forlate åstedet, og nå TRUER det med å gjennomføre vitenskapelig _bevis_ for telepati for å DESTRUERE all resterende livskvalitet æ hadde og drepe alle håp om en bedre fremtid. Det her e takk og farvel. Æ rømmer til utlandet og bryter ALL kontakt med alt og alle for å slippe unna blablabla om hennes bevis for telepati og whatever konsekvensenser av at et luddersklie avskum som har KNULLA kjæresten min gjør karriere på min personlige tragedie i tillegg.   Det var hyggelig så lenudet var håp om å få det hjerneforsker horesvinet av ideen om å skille gjøre karriere på FORPESTE universet med å gjøre telepati til et allment akseptert, reelt fenomen.    Kos dere. 
    • Anbefaler deg å prøve huken multisele, det er den eneste jeg har prøvd som min hund klarer å trekke i uten å bli hes. Har prøvd ulike trekkseler men huken multisele er det eneste som fungerer her. Bor du i Oslo eller nærheten kan du få prøvd størrelser hos Brukshunden, men du får kjøpt på nett også. 
    • Enig med siste her, lildog har jeg prøvd og den var helt ubrukelig. Jeg er veldig fornøyd med tracktive, har den på begge hundene og katten. Kan være litt treig til å finne posisjon noen ganger, men uansett raskere enn både lildog og mitt spor som jeg også har prøvd. 
    • Tja, min forrige hund måtte ha små måltider gjennom hele dagen, ellers ble hun kvalm og spydde hun magesyre. Det feilte henne ikke noe utover det at magesekken ikke tålte å bli helt tom. Det hunden jeg har nå sultestreiket i sitt tidligere hjem og kunne gå dagevis uten mat. Hun klarer seg like fint på ett stort måltid daglig som flere små. Jeg har prøvd OMAD selv, og jeg klarer faktisk ikke å spise ~2000 kalorier (som er mitt dagsbehov for vedlikehold) på ett måltid. Fasting kan sikkert være positivt for noen individer i noen tilfeller, men jeg tror absolutt ikke det er noe som passer for alle.
    • Det var lenge siden! Hvis du faktisk skal ha noe særlig sol og varme så er det sør-Spania som gjelder. Kanariøyene hvis du vil være værsikker. Det kan være ganske hustrig ellers i sør-Europa, og husene der er jo ofte ikke laget for vinter og ikke spesielt godt isolert. Heller ikke i Spania, forsåvidt. Kanskje se på feriehusutleiere som Novasol og den type ting?  Tenker du å fly eller kjøre? Det blir jo fort dyrt å fly tre store hunder fram og tilbake i cargo.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...