Gå til innhold
Hundesonen.no

Romjulstur i Bergen 2014


Recommended Posts

Skrevet

Hmm... Tenke litt på den.

@Ane

Jeg er ikke på fellestur for å måtte løpe fra idioter som "bare må". :(

Da går jeg heller tur alene.

Neida, var bare tull :) Jeg vet i hvertfall om en kollega som er veldig glad i den turen, og hun har hund som ikke er så glad i andre i bånd, så da tenker jeg det ikke er kjempe "hilsetur" :) Kjenner en del som har gått den før, og har ikke fått inntrykk av at det er det. Jeg tenkte ikke på det før du sa det :)
  • Svar 76
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Hvis du har mulighet til å komme til Åsane, så kan vi jo ta det i luftegården der, så lenge det ikke er mange andre der Jeg kommer med toget i morgen, siden bilen min er syk og må være hjemme Så da

Jeg kan i helgen

Det er helt i orden Jeg kommer mest sannsynlig en tur til sommeren, så vi kan ta det da

Skrevet

De som kjenner hverandre går som regel sammen oppover. Det blir fort delt ganske greit opp da folk går i forskjellig tempo, og gjerne er mer opptatt av å prate enn å lufte hunder. Eg har ingen problemer med å gå med mine oversosiale dotter der, men ser at det kan bli litt mer utfordrende med tre :)

Neida, var bare tull :) Jeg vet i hvertfall om en kollega som er veldig glad i den turen, og hun har hund som ikke er så glad i andre i bånd, så da tenker jeg det ikke er kjempe "hilsetur" :) Kjenner en del som har gått den før, og har ikke fått inntrykk av at det er det. Jeg tenkte ikke på det før du sa det :)

Kanskje da, får se når vi våkner. Kan evnt danne baktroppen :P

  • Like 1

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Kattedo bør nok være utenfor rekkevidde for hunden. Og så må det jo da enten være en hundevant katt eller en kattunge, som ikke vil ha erfaring med å bli jaget. Jeg ville nok lagt en ganske nøye plan for introduksjon og sosialisering. Veldig avhengig av type og individ av hund så kan det bli utfordrende, særlig hvis hunden har noe særlig jaktinstinkt, men det er også mange hunder som jager katter ellers som tolererer huskatten.  Snakk med folk som har erfaring med å introdusere hund og katt fra før, og ha kompostgrinder tilgjengelig for å holde de adskilt til de er tilvendt, og steder der katten kan gjemme seg og klatre opp.
    • Navnet eller hvor mange stavelser bestemmer du jo selv, men to stavelser er ofte lettere for hunden å oppfatte og kjenne igjen. Generelt vil en hund respondere mye bedre på "Fido" enn "Maxmilianimus" fordi det er lettere å høre det, rett og slett.  Det finnes masse hundenavnlister på nett, så jeg ville bare søkt etter noen av de, og valgt fra nederste halvdelen av listen over populære hundenavn.
    • Hva bør man tenke på når man skal bestemme navn til hunden? Hvilke navn liker dere? Hva heter hunden deres? Trenger tips. Er det sånn at det kun må være to stavelser?
    • Hva bør man tenke på om man allerede har hund men ønsker katt? Utstyr som er kjekt å ha annet enn det som er anbefalt? Hva gjør man med innedo og hunden da skal grave? Osv. Vil være forbredt på alt.
    • Vi har faktisk nettopp betalt et gjerdefirma for å sette opp nettinggjerde rundt en del av hagen. Personlig synes jeg nettinggjerde er bra og solid, men det kan jo være andre løsninger passer bedre for andre. Byggvarehusene selger ulike typer gjerder og gjerdemoduler i tre og sånt, og kan ofte formidle håndtverkere som tar jobben. Ellers kan man søke opp og kontakte gjerdefirmaer selv. Jeg brukte MittAnbud denne gangen. Vi fikk satt opp nettinggjerde rundt hele hagen i forrige hus også, og jeg angrer ikke på det. Hvis det er praktisk gjennomførbart å gjerde inn hele tomta ville jeg gjort det, men det kommer jo litt an på hvor du vil hunden(e) skal ha tilgang og sånt. Har du mye blomsterbed eller grønnsakshage kan det være lurt å ha det separat f.eks.  
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...