Gå til innhold
Hundesonen.no

Norwegian Polar


Gronnis

Recommended Posts

Skrevet

Tror Norwegian Polar har lager mange steder i Norge, så er sikker på de også har i Bergen. Man kjøper mindst 20 kg af gangen, og det lægger man i en fryser, det er jo frosset ned når man får det. Tror det kan holde sig i et par dage i køleskabet, men man må nesten tage noget op af gangen så der er noget klar til hver dag, det bedste er at optø det i køleskabet, for hvis man stiller det ute, da blir det meget slasket hvis man kan sige det sådan, og det tager lidt tid for det at tø op i køleskabet. Så ikke tag ud for kun 1 dag af gangen, så er du på den den dag der ikke er noget :D:)

Husk og bruk gnageben eller noe sånt til hunden din, hvis du fòrer med Norwegian Polar, så hunden får styrket sine tænner og kæbemuskler.

Norwegian Polar feder vidst også en del så vær obs på hvor mye hunden din skal ha :)

Skrevet

Jeg bruker NP på min hund. Jeg fôret på Olivers tidligere, men hunden ble skikkelig matlei og ville ikke spise. Gikk over på NP og nå kan hun ikke få nok!! :P

NP holder seg noen dager i kjøleskap, tror det står ca en uke på pakken. Men de fleste tar jo ut hver dag, vil jeg tro. Jeg kjøper 20 kg's sekker og deler dem opp, men mange foretrekker mindre pakker, små "pølser" så de slipper den SVÆRE 20 kg'en.

Jeg fôrer ca 300gr dagen til min BC. Og vi anbefaler begge NP!! :P

Skrevet

Jeg bruker NP på min hund. Jeg fôret på Olivers tidligere, men hunden ble skikkelig matlei og ville ikke spise. Gikk over på NP og nå kan hun ikke få nok!! :P

NP holder seg noen dager i kjøleskap, tror det står ca en uke på pakken. Men de fleste tar jo ut hver dag, vil jeg tro. Jeg kjøper 20 kg's sekker og deler dem opp, men mange foretrekker mindre pakker, små "pølser" så de slipper den SVÆRE 20 kg'en.

Jeg fôrer ca 300gr dagen til min BC. Og vi anbefaler begge NP!! :P

Hvor stor er en kilos-bit da? Må man ha fryseboks eller holder det med frysedelen i et kombiskap?

Har lyst å bestille men må vite at jeg har plass først

Skrevet

En kilos bloss er ikke mer enn kanskje 15x15 cm. Pølsene som selges er vel på størresle med sånne snøgg-pøler. Varer jo ikke evig, men sikkert kjekt når man har mindre hund!

Skrevet

En kilos bloss er ikke mer enn kanskje 15x15 cm. Pølsene som selges er vel på størresle med sånne snøgg-pøler. Varer jo ikke evig, men sikkert kjekt når man har mindre hund!

Høres ut som om det er plass i fryseren da...skal slenge inn en bestilling!

Skrevet

Jeg kjøper 4 kg av gangen for 85 kr?

Skal ned å kjøpe nye 4 kg i dag.Det er nok rimeligere med 20kg forpakninger,men jeg har så liten fryser:(

  • 2 weeks later...
Skrevet

Er NP rått eller er det kokt??

Jeg BARF'er Kite og nå skal jeg passe Border Collien til mine besteforeldre i en måned og da er det litt kjedelig for han å måtte spise kjedelig tørrfôr mens Kite får deilig,rått kjøtt!

Derfor ba jeg dem kjøpe inn 20 kilo med vom og hundemat,men de endte opp med NP,det stod på pakka at det var vitaminisert og kokt!??

Er all NP kokt?

Skrevet

Hvor mye skal man gi til en Border Collie på 21 kilo??

Hørt at man skal gi 2% av ønsket kroppsvekt,gjelder det her?

Det står vel at man fôrer 500 gram til en hund på 30 kg?

Vær klar over at overgangen fra tørrfôr til våtfôr er enklere enn andre veien! Bare så du ikke lager trøbbel for dine besteforeldre! Hvorfor ikke bare fôre vanlig, og heller gi LITT rått oppå? Eller fôre dem hver for seg...?

Skrevet

Hehe!

Dette har jeg faktisk gjort før,og jeg vet hva jeg driver med:

For det første:bikkja får ingen til minimale problemer hvis man går over uten en "omvendingsfase",

For det andre:han har gått på VoH før.

For det tredje:jeg lager ingen problemer for besteforeldrene mine ved å gjøre dette,dette er det beste for bikkja dems og de vet det ;)

OG:Jeg BARF'er bikkja mi selv,så...

:D

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Det er vel de fleste enige om at vi ikke gjør. Sikkert noen influensere som får betalt for å mene at det gjør vi. Det latterlige er jo at de hevder å ikke teste på dyr, så jeg lurer litt på denne...
    • Er dette noe vi trenger til hundene våre? https://www.tv2.no/nyheter/holdt-pa-a-falle-av-stolen/19203815/
    • Hei ambull-entusiaster, håper jeg kan få reklamere litt for dette treffet selv om det ikke er i Norge. Har du amerikansk bulldog og vil treffe flere med samme rase? Her er det en mulighet! Amerikansk bulldog club Sverige arrangerer sitt årlige klubbmesterskap, og inviterer også ikke-medlemmer og andre raser (disse blir selvfølgelig ikke klubbmestere). Vi har få påmeldinger enn så lenge og fristen er allerede til helgen.  Det hadde vært gøy om det var flere med ambulls i Norge som vil møtes for å nerde litt om rasen vi er så glade i.  https://www.facebook.com/events/1953185318641678/
    • Manmat racing belt hos Troll. de er litt store men veldig bra. De syr selv også i Tsjekkia , har ikke fabrikk i Kina som Nonstop. Så støtter man et    lite europeisk firma
    • Har prøvd:  Non-Stop Løype - sikkerhetslåsen åpnet seg i tide og utide, og festene til frontstykket åpnet seg hele tiden Non-Stop Trekking - sitter for høyt, jeg får vondt i korsryggen Non-Stop CaniX 2.0 - frontstykket ble ødelagt etter kort tid Jeg har dessverre bare dårlige erfaringer med Non-Stop og leter i grunn etter et belte som IKKE er derifra, men ser at veldig mange har samme, usikre kobling eller så sitter de likt som Trekking-beltet.  Har sett på Canix Pro, men jeg vet ikke om jeg stoler helt på nonstop.  Medium stor hund (17kg), sterk som en okse. Bruker magebeltet for det meste på vanlige skogsturer eller til sykling,  ikke løping, Ønsker ikke belte med denne type kobling. Aller helst så skal koblingen være FAST, så man ikke kan bytte ut frontstykket..
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...