Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Det er så utrolig følelsesløst, kaldt og skremmende...

Det verste er at jeg tror at disse dyrene kunne gitt masse til eierne sine om de bare hadde tatt seg tid til å bli kjent med dem, og latt dem snike seg inn i hjertet sitt.

Skrevet

Det er så utrolig følelsesløst, kaldt og skremmende...

Det verste er at jeg tror at disse dyrene kunne gitt masse til eierne sine om de bare hadde tatt seg tid til å bli kjent med dem, og latt dem snike seg inn i hjertet sitt.

Tror ikke de har så stort hjerte at det gjør noe jeg...

Skrevet

Dette er virkelig helt bak mål :no: Jeg leste dette samtidig som hunden min satt ved siden av meg i sofaen og så på meg med store runde øyne (ok han tigde, men han var søt uansett :P ) og jeg greier ikke fatte hvordan folk greier å gjøre sånt mot en hund (eller katt for den saks skyld). Jeg og samboer feirer fortsatt jul med hver vår familie og vi "krangler" om hvem som skal få ha med seg hunden liksom. I vår familie er dyr en berikelse å ha rundt seg i jula, ikke noe man bare kvitter seg med fordi de ikke passer inn i den travle julestria :/

Skrevet

Tror ikke de har så stort hjerte at det gjør noe jeg...

Hvis de hadde latt dem kunne dyrene kanskje ha hjulpet dem med å gro et...

Skrevet

Sant Marie.... Men folk er rare vet du,noen liker alle dyr,noen liker bare et slag,noen liker bare sitt dyr osv.

Noen raser over tvangsforing av gås,men blunker ikke over grisers leveforhold.... Lista er lang,og vi ser det "over alt".

Det blir avlivet eller kastet ut hundrevis av katter hvert år,ingen bryr seg før det kommer en trist historie på fb,da vil ALLE hjelpe..Så glemmes det til neste triste historie dukker opp.

Veldig trist,men sånn er verden :no: .

  • Like 1

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Men hvis hun spiser opp maten er det vel bare å enten gi henne mer, eller mer energirik mat? Høyenergifôr for jakthunder er for eksempel et godt alternativ.
    • Maten blir som oftest spist opp med en gang. Jeg har sett at hun spiser både tørr for og vom men hun spiser ikke nok siden hun fortsatt er undervektig. Skal bestille en time hos vetrinæren.
    • Mat fremme hele tiden er generelt en dårlig metode for småspiste hunder. Noen få, små måltider om dagen er bedre.  Antar du har testet med vårfôr og råfôr også.  Jeg ville nå uansett tatt en tur til dyrlegen og utelukket at det er noe galt, og få en profesjonell vurdering på om hunden er undervektig eller bare naturlig tynn.
    • De får mat til forskjellig tidspunkt. Hunden virker helt frisk og rask. Ellers hadde jeg tatt hun med til veterinæren alt. Når jeg gir henne godbiter vil hun alltid ha.  Hun er også lavere enn rasestandarden i mankehøyde og er ellers liten på alle områder.
    • Parasitter er det ikke da hun også lever med andre hunder og de er normalvektige. Ellers hadde de også blitt smitta. Hun får lik mat som de andre. Noen ganger er det mat fremme hele dagen mens andre dager blir det spist opp. Har ikke merka noen forskjell men gjør dette for at det skal være en forandring. Har prøvd flere for. Burde jeg da dra til dyrlegen for å sjekke stoffskifte?
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...