Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Hunden vår vil ikke gå inn i bilen, men når han er i bilen oppfører han seg eksemplarisk.Ligger der rolig eller sitter pent osv i bagasjerommet. Før så dro han alt han kunne en annen vei når vi skulle i bil, men nå stopper han bare litt opp og vi må gi han et lite dytt for å få han med oss. Det er ikke et voldsomt problem, men problemet er når vi tar han med i bilen for å trene et sted(noe vi gjør ofte). Hvis vi trener inærheten(10meter ca) mot bilen så tror han at han skal i bilen og blir stående og bryr seg ikke om noenting annet enn at han vil vekk fra bilen. Vil gjerne få han til å hoppe inn/ha lyst/vet at sånn er det bare med å gå inn i bilen. Han tar ikke godbiter i bilen, vil rett og slett ikke spise dem selvom det er pølse,ost,dentastick. u name it han vil ikke ha det hvis han sitter i bilen. Er ikke et voldsomt problem, men vil gjerne at han skal kunne hoppe inn i bilen/ha lyst til å gå inn i bilen når vi ber han om det.

Skrevet

2 uker med daglige korte kjøreturer, så er problemet borte.

Evt så er det bare å fortsette som før, og ta kjøreturene når de kommer, problemet blir borte da også, tar bare litt lengre tid :)

Skrevet

Har du prøvd forskjellige typar godbitar, type kjøtt du har tørka sjølv, eller rått kutta i småbitar?

Kunne det kanskje funke og gi måltidet i bilen? Altså inn i bilen, ete maten og så ut igjen, utan at du kjører nokon plass :)

Skrevet

Hadde samme problemet da vi fikk nytt bur i bilen. Dersom hunden var løs løp han vekk fra meg når jeg gikk mot bilen, og i bånd dro han vekk fra bilen.

Jeg løftet og stappet hunden inn, han fikk dessverre ikke noe valg. Også tilbød jeg han godbit når han var kommet inn i buret. Ville han ikke ha den fra hånda, kastet jeg den inn i buret så han kunne spise den når/om han ville. Dette måtte vi gjøre i noen uker, etterhvert var det nok at jeg sperret veien bak han og dyttet han litt i rumpa med kneet samtidig som han hadde stramt bånd, så eneste veien han kunne gå var inn i buret. Nå kan han være løs, jeg åpner døra til bilburet og roper på han, og han kommer løpende og hopper inn av seg selv.

Skrevet

Vi kjører omtrent med han hver eneste dag(gjort det i omtrent 1år) for å komme til en "park" hvor vi kan trene med mennesker og hunder inærheten og han kan få løpe osv. Han har blitt mye bedre, men fortsatt der hvor jeg må dra han litt med meg når vi står nærme bilen og gi han et lite dytt for å få han inn. Han hadde bur før, så fikk vi ny bil med nettvegg/nettgitter så nå er han bare i bagasjerommet uten bur. Han har ikke bur inne så han liker best å ikke ha det i bilen heller. Aksepterte å gå inn i bilen mer når vi fjerna buret. Han tar ingen godbiter uansett hva det er, har prøvd alt mellom himmel og jord. Vi gjør det samme som ingvildoline gjør. Han stopper opp så båndet blir stramt hvis vi er inærheten av bilen og da bare drar vi han med oss og gir han et lite løft i rumpa og da "hopper" han opp fordi han ikke har så mye valg. Er han løs kommer han ikke når han skjønner vi skal i bilen. For et år siden så ble han helt gal og dro og prøvde å spurte vekk osv når han skjønte vi skulle i bilen, nå står han mer stille og har ikke lyst, men skjønner at han må tilslutt. Får vel kanskje bare fortsette med de vi gjør så godtar han det kanskje etterhvert.

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Helt enig! Savner mer aktivitet, ironisk nok, siden jeg ikke har vært aktiv her på snart 20 år. Hadde vært moro å hørt hvordan det gik nå med alle «gamle». For min del handler det nok litt om at småbarnsliv og jobb har tatt mye tid, og det at jeg har vært hundeløs i en del år. Å når jeg skriver n innser jeg også at det handler om at jeg ikke sitter å surfer på pcen lenger, forum fra mobil er ikke helt det samme. 
    • Hadde vært gøy med litt mer aktivitet her inne ja. Føler jeg ser det der ute i den virkelige verden også, er synkende aktivitet på mange arenaer. Her går det fremdeles i hund og konkurranser, mest RL.
    • Veldig synd egentlig at det er blitt sånn. For det var himla gildt her en stund.  Lurer også på hvordan det går med de eldre brukerene, og lurer på om de holder på med hund fortsatt. 
    • Det er et helt greit alternativ for hunder som ikke tåler kylling. Man må nesten prøve det på egen hund for å se om det funker. Jeg har prøvd det bare for gøy, hverken eller synes min hund
    • Tror en vanlig golden hadde passet dere ypperlig, bare vær nøye med linjene. En flat coated hadde også fungert bra.  Jeg har jaktgolden, og har hatt , og kjenner flere. Jeg tror ikke det vil passe for dere, de trenger mer arbeid. En god golden er vel så bra. Dere kan vurdere labrador, de har ofte mer futt i ræva:) Men vær obs på linjer med alt for tunge hunder, og noen hannhunder kan være skikkelig hannhunder med mye hormoner.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...