Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Hanvalp, 5,5 mnd. har siden 3 mnd alder bare hatt en testikkel nede i pungen, siden 4 mnd ikke kjent testikkel 2- før denne uken. Den ligger langs penis- og kan ses og kjennes. Har det noe for seg å massere den ned? Eller er det bare "overtro"?

(uansett, om den skulle komme ned er det notert at han var "sen")

Skrevet

Vi prøvde på en Nuffe vi hadde, men der fungerte det ikke. Men han som gjorde det (erfaren oppdretter) sa at det hendte det hjalp, så skader jo ikke å prøve :)

Skrevet

Jeg vet om flere som har massert, og fått ned steinen. Men det er jo vanskelig å si om det er masseringen som har hjulpet, eller om steinen ville kommet på plass uansett. Men det skader i alle fall ikke :)

Skrevet

han har noen slektninger som var veldig sene, som ikke fikk ned steinen før 6-7 mnd, så det er jo håp. Om ikke annet blir han veldig vant til håndtering :)

Skrevet

Maserte ned steinen på en hanne ejg hadde en gang i tiden. Om det er tilfeldig eller ikke vet ejg ikke siden jeg kunn har gjort det på den ene

Skrevet

Her hadde hannen steinen nede ved levering (8 veker), men den høgre forsvant oppi buken etter kvart. Vi har massert dagleg, prøvd akupunktur og homeopati, men steinen ligg fortsatt i buken no som han 11 månader.

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Det er mange som har hund og katt sammen, men det kommer helt an på individene, rasene og tilvenningen. Det høres ut som du har kommet litt skjevt ut allerede, og som sagt tror jeg det kan bli krevende. Når du ikke har kompetansen selv til jeg anbefale å få hjelp (direkte, annet enn tilfeldige på nett) fra noen som kan komme og hjelpe deg der du er.
    • Er det noen som faktisk har fått til å få katter og hunder sammen?  Er bare redd det blir ett vanskelig prosjekt. Og hvor lenge bør man holde på å prøve å få det til?
    • Jeg ser at det står haket av som jakthunder på NKK rasevelger.    Er det da retriever og spaniel som har minst mulig jaktinstinkt da?   Skal prøve å få hundene til å slappe av når de ser pusene.
    • De er også varslere så jeg bjeffer dessverre lett.
    • Jaktinstinkt er litt ulikt hos ulike raser. Gjeterhunder, og jakthunder som er avlet for å "drive" vilt og jage på egenhånd har høyest jaktinstinkt og har lettere for å jage dyr. Jakthunder som er avlet for å samarbeide tettere med fører, som for eksempel retrieverene og spanieler som er avlet for å apportere vilt, har jaktinstinkt, men er også ofte lettere å kontrollere rundt dyr. Selskapshunder, vokterhunder og ulike andre raser har jevnt over mindre jaktinstinkt. Men opprinnelig har alle hunder noe jaktinstinkt, og det vil variere med individ også. Jeg tenker at du kan ha fordel av å kontakte en hundetrener som kan komme å se hundene og hjelpe deg med et opplegg for tilvenning så hundene kan lære seg å slappe av rundt kattene. Å bare la de stå og bjeffe og bråke vil gjøre det verre. Du må jobbe aktivt med at hundene skal slappe av når de ser kattene. Ideelt sett på god avstand først, og nærmere når de takler det bedre. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...