Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Regner med hun syntes lyden er rar?

Keo har én lyd han går helt i fistel for, løper rundt, hopper deg i trynet, nisleiker ansiktet og generelt bare helt av hektene, hvorfor han gjør det har jeg ikke aning om. Hvis vi strammer leppene og lager lyse 'prompelyder'. Han syntes tydeligvis den er litt merkelig, fordi han rister på ørene som om man blåser i dem :)

Skrevet

Ååh, :P Nora blir gal av mye slikt også. Lyden på begynnende filming med mobil, printscreen lyden på mobil, snapchat på mobil, kjøkkenmaskinen, barbermaskinen+++++, og jeg blir forbanna gal av å ha en sånn hund. Hun vil angripe lydene og om det ikke går, vil hun ta Ida. Ikke sloss, men knurrer og "skygger" henne og prøver kontrollere henne. Uansett hva vi gjør så klarer hun ikke ikke gjøre det hver gang. Noen ganger kunne jeg nesten drept den hunden med bare nevene :P

Skrevet

For meg virker det også som om hun blir bittelitt engstelig. Evt, så ivrig at hun blir frustrert og lager lyd. Kanskje lyden instinktivt minner om et byttedyr på noe måte?

Det er rart hva de kan reagere på. Husker min forrige hund ble helt gal av lyden av munnspill. Ble urolig, vill, hoppet meg ned med "smisking" og ble svært stresset.

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Det er vel nyttig uansett hva slags pels hunden har vil jeg tro. Du skrev i startinnlegget at du har en "ikke røytefri hund"? Mente du omvendt? Det er jo stor variasjon i pelstype på hunder som ikke røyter også, men uansett må jo ørene nappes.
    • Er det nødvendig? Altså om det er lurt å ha og å bruke på pels som ikke røyter? Om det funker bra?
    • Det var jo en himla krangel her om "etikette" for noen (mange) år siden. Mange sluttet å bruke forumet etter det, antageligvis fordi de "tapte". Ironisk nok forsvant de som vant også, så den diskusjonen var jo mye vits i 😛  Ellers er det vel som flere sier, andre arenaer og livssituasjoner har tatt over. Jeg kikker innom av og til. Blir forhåpentligvis valp i september   
    • Jeg har hunder som jeg napper hår i ørene på.  Bruker earpowder, det gjør det lettere å få tak i hårene og de slipper lettere.  Noen ganger når hårene sitter langt inne, bruker jeg veneklemme (arterieklemme) for å få de ut.  Dette får du i dyrebutikk. Håper dette kan hjelpe deg.  Hvis hunden stritter imot, må det bare trenes på, så går det fint.
    • En hundefrisør kan antageligvis hjelpe deg bedre enn en dyrlege, både med den faktiske jobben og opplæring om hvordan du gjør det selv. Har du ikke fått noe veiledning av oppdretter om tilvenning og trening på pelsstell? Hvis det er en rasehund så er det også mulig at raseklubben har klippekurs eller noen som kan hjelpe.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...