Gå til innhold
Hundesonen.no

Resultater D4A - - norsk og nordisk vinner, 2014


Recommended Posts

Skrevet

Såga ble BIR valp med veldig lovende i sterk konkurranse med segselv.

Freke ble beste Champion, og endte opp som 2. beste hann med res. CACIB.

Veldig godt fornøyd med resultatene, var mange hunder som hadde vunnet en del til stede. Moro med konkurranse!

Dommeren var bedre enn fryktet, ikke bare pga mine resultater men fordi han brukte god tid, helt klart visste hva han ville ha og generelt satt opp hunder som jeg synes holdt en god standard. Et par rare ting gjorde han riktignok.

grattis! jeg så en av de andre hundene, som hadde så kort snute at da den peste så fikk jeg litt "staffe"-inntrykk av kjeften...bein hadde den heller ikke. Godt den ikke skal gå mange mil foran slede i mange minusgrader, den nesa hadde ikke fått varma opp noe luft, og hunden hadde hatt store problemer i løssnø vil jeg tro. Men SØT var den. Den gjorde det bra også, men fordi jeg ikke vil rakke ned på andres hunder her, så kan det være det samme "hvor bra" :)

  • Svar 111
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Det er kanskje rart å skryte av en som ikke er her, men jeg ble så stolt på rasens vegne og må bare dele det - ei bernertispe fikk opprykk til eliteklasse i lydighet i dag! Hun er bare tre og et halvt

Jeg sveeever! For knapt 2,5 uker siden lå min aller beste Bella på operasjonsbordet med alle tarmene dradd ut av buken og jeg trodde oppriktig at hun aldri kom til å våkne igjen - men Bella er knallt

For en dag! Kiyomi viste seg fantastisk og vant åpen klasse med CK. Yari løp inn til 3. beste champion og 4BTK. Dommeren skrøt av den sterke championklassen. Zoko ble Norsk Juniorvinner og 2BHK m/

Skrevet

grattis! jeg så en av de andre hundene, som hadde så kort snute at da den peste så fikk jeg litt "staffe"-inntrykk av kjeften...bein hadde den heller ikke. Godt den ikke skal gå mange mil foran slede i mange minusgrader, den nesa hadde ikke fått varma opp noe luft, og hunden hadde hatt store problemer i løssnø vil jeg tro. Men SØT var den. Den gjorde det bra også, men fordi jeg ikke vil rakke ned på andres hunder her, så kan det være det samme "hvor bra" :)

Ja, så den jeg også og reagerte på en ikke positiv måte, men et par andre detaljer ved hunden trumfet kort nese i det jeg så den. Fikk litt hakeslepp...

Skrevet

Jeg reiste hjem med 2xVG - Tasle ene dagen, Bolla andre, og 2 Exc...

HELDIGVIS var det ingen som klarte å karre seg over Tasle på mestvinnerlisten, å siden det ikke er andre NKK utstillinger i år, har hun ligget på topp der i to år nå. Litt snodig å få VG på henne, samtidig som hun ble mestvinnende DSG i Norge :P

  • Like 4
Skrevet

Vi stilte Luiz i juniorklassen på fredagen, og han ble 2. Beste hannhund og gikk foran en champion, tre unghunder og en veteran!!! ? Han fikk reserve certet og tittelen norsk junior vinner! Og han ble BIR Junior?

Superstolt av det lille krapylet. Det var hele 20 kooikere, så det var mye konkurranse (ofte det ikke er mer enn 3 +/- på andre nkk utstillinger)

  • Like 9
Skrevet

Gratulere til alle.

Jeg er utrolig fornøyd etter Dogs4all, gikk over all forventning :D

Fredag fikk Shinya exe m/ck og nr 1 av 3 i champion klassen, ble nr 1 av 4 i beste hann hund klassen og BIM og Norsk Vinner 2014.

Søndag fikk Shinya exe m/ck og nr 1 av 3 i champion klassen, ble nr 1 av 5 i beste hann hund klassen og BIM og Nordisk Vinner 2014.

Hadde ikke trudd at det skulle gå så bra så er meget godt fornøyd.

Gikk meget bra på klubbens rasestand hele helgen også, mye folk innom og de som skulle ha vakt møtte opp og jeg tror alle var fornøyd med opplegget i år.

  • Like 10
Skrevet

Gratulerer så masse til alle vinnere !! Jeg har slitt med virus på min kjære pc, så har ikke hatt sjans til å komme på nett - den tolererer kun FB...alle andre sider drukner i reklame og pop ups..

Selv reiste jeg hjem fra Lillestrøm med 2 X NORSK veteran vinner, og 2 X NORDISK veteran vinner ! har ikke helt landet enda :-)

Søndagen ble de begge to satt som 4bhk og 4btk - herlig !!!

  • Like 11

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • De springende og cokerne jeg har vært borti har samtlige vært veldig god med nesen. Litt for opptatt av å bruke nesen til og med, til frustrasjon for eiere som vil drive med lp. Men hvorfor ikke bare bruke en av de dere har? De burde jo duge i massevis? Viss ikke så har man jo alltids working utgaven av både cocker og springer som ett alternativ.  
    • Nei. 😆 jeg takler ikke hund som lukter "parfyme" fra sjampo etter vask. Sykt kvalm å "feil"/kunstig lukt.
    • En selskapshund, "fuglehund" og en vokterhund.. 3 veldig forskjellige hunder i både størrelse,  type og bruksområde.  Hva lurer du på mer spesifikt? Det er ganske omfattende å skulle beskrive 3 hele hunderaser på generelt grunnlag.
    • Jeg tenker nok at dette handler mer om hvordan du samhandler med hunden enn om.at du er hovedmennesket.  Du synes synd på hunden og vier sikkert mer oppmerksomhet til disse uønskede dillene og når det hjelper å mase så maser man mer.  Sørg for at hunden får det den trenger, helst før den maser selv. Når man vet at hundens behov er dekket så kan man helt fint ignorere eller bare be den kutte ut å gå å legge seg.  På siden av det hele, hvorfor er du alene ansvarlig for at alle de andre i huset ikke skal forstyrres av denne hunden? Er den bare din? Og hvorfor ikke bare legge den på stua eller så skjermet som det går an å få det fra soverom?    Kommer du hjem fra jobb å ingen har vært på skikkelig tur med han så er det antagelig greit å bare gå ut først som sist, det har iallefall jeg alltid gjort. Gå en passelig tur, deretter inn å slappe av med god samvittighet. Å få de andre til å hjelpe til mer er nok en positiv ting for deg og skulle bare mangle, men det alene vil ikke nødvendigvis fikse masingen,  det handler nok mer om deg.
    • Jeg er ute etter en hund som skal brukes til soppsøk, evt. blodspor.    Men hvilken hund skal man velge? Jeg har vurdert både springer og cocker spaniel, men syns kanskje at det er mange «pyntehunder» og ikke så mange med fokus på nesa. Ikke at det er noe galt i det altså! Man har selvfølgelig ulik bruk for hunden sin🙌  Jeg vurderer derfor andre hunderaser men vil gjerne høre andres erfaringer/ meninger om både spaniel og andre hunderaser.  Selv driver jeg med jakt, og har en Vorsteh og en tysk Jaktterrier. Jeg har erfaring med nosework, blodspor og litt ettersøk. Begge hundene mine krever mye aktivisering og stimuli. Derfor er jeg ikke redd for en hund som krever mye. Gjerne mellomstor eller liten i størrelsen. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...