Gå til innhold
Hundesonen.no

Tips til forbedringer av hjemmesiden.


Monika!

Recommended Posts

Skrevet

Jeg kunne tenkt meg noen tips til forbedringer av siden min. Noe jeg mangler? eller noe jeg har der som jeg ikke hadde trengt eller burde hatt?

Vær kritisk nå (men ikke for kritisk :D )

Skrevet

Hmm :) Stilig at du ikke er på freewebs eller piczo hvertfall, den blir mer personlig av sånt. Jeg synes siden din hadde vært finere og lettere å se på hvis du hadde brukt litt lysere farger og en iframe isteden for at siden laster på nytt hver gang man skal på ny side.

Men mye flott og oppdatert var den også! :P

Skrevet

Takk for det. Lysere farger ja, de derre fargene altså, vanskelig.

Noen tips kanskje?

iframe ja, har tenkt litt på det en stund. Men har ikke helt skjønt det ennå.

Skrevet

Jeg synes siden din er fin!

Det med fargen er jeg enig i :D

Du hadde masse flotte bilder av Lucas!

Så koselig at du ville bruke top-banneren jeg laget :)

Gjesteboken virket ikke :P

Skrevet
Jeg synes siden din er fin!

Det med fargen er jeg enig i :P

Du hadde masse flotte bilder av Lucas!

Så koselig at du ville bruke top-banneren jeg laget :)

Gjesteboken virket ikke  :P

Ah er det du som har laget den fine banneren, flink du er!! :D

Skrevet

Takk for det. :)

Bilder ja. det liker jeg også på en hjemmeside, derfor prøver jeg å laste opp masse bilder selv, men plassen går vel tom snart.dessverre :D

Ja den var jo kjempefin. Har enda en som Cavalita har laget, så tenkte å bytte til den nå, også din igjen også hennes igjen osv :D Litt variasjon :D

Forresten? Gjør det noe om jeg har noen sider med en topbanner og noen med en annen? eller blir det rotete?

Funker ikke Gjesteboka? hum det var rart, funker her.

Skrevet

Ah er det du som har laget den fine banneren, flink du er!!  :D

Tusen takk :oops: :D

Nydelige Lucas gjore lagingen mye lettere :D

Takk for det. :D  

Bilder ja. det liker jeg også på en hjemmeside, derfor prøver jeg å laste opp masse bilder selv, men plassen går vel tom snart.dessverre :(  

Ja den var jo kjempefin. Har enda en som Cavalita har laget, så tenkte å bytte til den nå, også din igjen også hennes igjen osv :P Litt variasjon :D  

Forresten? Gjør det noe om jeg har noen sider med en topbanner og noen med en annen? eller blir det rotete?

Funker ikke Gjesteboka? hum det var rart, funker her.

Variasjon er fint, du kan vel ha 2 forskjellige toppbannere på sidene, men det blir mer gjennomført med en synes jeg :D

Skal prøve gjesteboken igjen senere i dag ;)

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Hvis han faktisk er blanding av havanais og malteser så er han ikke en maltipoo i det hele tatt. Maltipoo er blanding av malteser og puddel (poodle, derav -poo-delen av navnet).  For det første bør han sjekkes for alle arvelige helseproblemer som forekommer både hos havanais og malteser. Det er vel noe allergi, øyeproblemer og kneledd/albueledd ihvertfall. Så bør du ha oversikt over gemytt og helse hos begge foreldrene og helst søskenene og gjerne halvsøsken eller andre nære slektninger til hunden. Det hjelper ikke at din hund er snill og frisk, hvis han er unntaket i kullet. Da risikerer du å avle videre på problematiske gener, selv om det ikke har vist seg hos din hund. Dette er hovedårsaken til at raseavl er lettere å gjøre på en god måte, fordi man har registrert statistikk over helsedata i flere generasjoner. Hvis du tenker å få valper så kan det uansett også være greit å gå NKKs oppdretterskole, det er mye viktig informasjon der uavhengig av om du avler på renraset eller blandingshund. https://www.nkk.no/kurs-utdannelse-og-aktiviteter/kursoversikt-alle/ Generelt tenker jeg at det er veldig mange hunder som omplasseres og unødvendig å avle om man ikke har noe målrettet tanke for det, som de fleste seriøse oppdrettere har for rasehunder når de studerer helse- og utstillingsresultater. Det finnes mange gode og snille hunder som trenger et hjem.       
    • Hei. Jeg har en maltipoo hund som er blanding av havanes og malteser. Veldig godt gemytt på han. Rolig og veldig snill. Ble 2 år 17 juli. Hvordan kan jeg gå fram? Han er i ekstase å merker han er ungdoms tiden nå. Trenger litt tips . Vil gjerne forme han videre pga hvor fin han er. 
    • Alle dyr har naturlige instinkter som styrer dem. Noen er byttedyr, som lever av gress, bær og annet de finner i naturen, og som har fluktinstinkter når det er noe i nærheten de oppfatter som fare. Typisk eksempel er hester, sauer, hjortedyr osv. Noen er rovdyr som lever av å fange, drepe og spise andre dyr. Både katter og hunder er rovdyr, samt ulv, gaupe, bjørn osv. Fra lenge før hunder (og katter) ble domestiserte og holdt som arbeids- og kjæledyr har dette vært instinkter som rett og slett har holdt dem i live. Det er naturlig adferd å jage og drepe, men vi har avlet bort veldig mye av de sterkeste instinktene. Ulike dyr har også ulikt språk og væremåte, og de aller fleste kommuniserer best med sin egen art. Og så er det noen som kommuniserer på tvers av arter, i varierende grad. Anbefaler å lese litt om språk og adferd både hos hund og katt, og som sagt få hjelp fra fagfolk.
    • Hvorfor er det sånn at alle katter skal jages?
    • Det er jeg også redd jeg må gjøre. Omplassere kattene. Men er vanskelig fordi har blitt så glad i dem.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...