Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

  • Svar 295
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Gjensynsglede mellom to Daleker:

Også må jeg bare vise dere, selv om de fleste av dere sikkert har lagt merke til det før.. Jeg ser alt en gang til nå, og jeg må si at jeg ikke har sett/lagt merke til likheten før nå. Episode 5, ses

Posted Images

Skrevet

Jeg har gitt torchwood en ny sjanse. Bare sett 2 episoder enda. Ikke sånn superbegeistret, men håper det tar seg opp.

Så også flere episoder fra sesong 1 av DW, de var ikke så ille som jeg husket faktisk. De første episodene er fortsatt dritt, men er noen perler innimellom der og altså, hadde helt fortrengt det :P

Skrevet

Hvis man skal begynne å se Doctor Who, hvor bør man begynne? Jeg så et par episoder med den niende doktoren, men likte det ikke noe særlig. :aww: Begynte jeg å se på feil sted kanskje?

Skrevet

Jeg har gitt torchwood en ny sjanse. Bare sett 2 episoder enda. Ikke sånn superbegeistret, men håper det tar seg opp.

 

Så også flere episoder fra sesong 1 av DW, de var ikke så ille som jeg husket faktisk. De første episodene er fortsatt dritt, men er noen perler innimellom der og altså, hadde helt fortrengt det :P

Falt av Torchwood etter e4 eller noe... Vurderer å gi det a second go, men det var så mye usedelig at alien-delen forsvant jo helt :lol:

Sesong 1 har noen gode, altså! Den hvor Captain Jack introduseres (husker ikke hva episoden heter) og sesongavslutningen spesielt.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Skrevet

Hvis man skal begynne å se Doctor Who, hvor bør man begynne? Jeg så et par episoder med den niende doktoren, men likte det ikke noe særlig. :aww: Begynte jeg å se på feil sted kanskje?

Begynn med første episode av sesong en, og vær klar over at det tar seg opp etterhvert. De bygger på hverandre (men er litt frittstående), så jeg vil ikke anbefale noen å begynne midt i.

  • Like 1
Skrevet

Begynn med første episode av sesong en, og vær klar over at det tar seg opp etterhvert. De bygger på hverandre (men er litt frittstående), så jeg vil ikke anbefale noen å begynne midt i.

Shit, da har jeg mange episoder å se før jeg er up to date. :| Er ikke første sesong fra sekstiårene eller noe?

Edit: 813 episoder :ermm:

Skrevet

Shit, da har jeg mange episoder å se før jeg er up to date. :| Er ikke første sesong fra sekstiårene eller noe?

Edit: 813 episoder :ermm:

Mente i den nye serien, da er det bare syv sesonger :)

Skrevet

Skjønner. Ja, det var der jeg begynte, men kanskje jeg må gi det et nytt forsøk.

Hold ut, det er verdt det! (om du kommer til midten av sesong nr 2 og fortsatt ikke liker serien har du lov å gi opp, men jeg syns den tar seg veldig opp mot slutten av sesong 1)

  • Like 1
Skrevet

@Artemis Se fra 2005. Begynn på s1 e1 og se kronologisk. Doctor Who kan man IKKE begynne i midt inni... Jeg vet folk som ser episodene litt hipp som happ, begynner midt i sesong 4 også ser de en episode i sesong 7 og så en i sesong 1... Det er bare heeelt feil. Det er som å starte elite med bikkja før man har lært den sitt og bli, og forvente at den skal apportere en fugl samtidig som man går lineføring. Helt feil!

Skrevet

Huff ja, det er grusomt... første gangen man ser serien må man se kronologisk, ellers går man glipp av så mye viktig. Ting som ikke virker viktige der og da, men som senere "blows your mind" i mangel på norsk utrykk :P (blåser hjernen din av banen? :lol. )

Jeg synes det er så fælt at sesong 1 (iallefall den første episoden og endel andre) er så dårlig at man må unnskylde den, og forklare at man bare må holde ut... kunne ønske den var så bra at folk ble umiddelbart hektet isteden, og at den talte for seg selv. Men tok vel litt tid før Moffat & Co fant ut hvordan de ville at serien skulle være kanskje.

Jeg har sett litt her og der nå, plukket ut favorittepisodene mine og sånn, men det er jo lov når man har sett alt før :D Men tror jeg skal begynne på nytt igjen og se alt i riktig rekkefølge. Er en evighet siden jeg så sesong 2,3,4 iallefall.

  • 5 weeks later...
Skrevet

Har akkurat begynt på Dr Who, og er litt forvirret må jeg si..... Hjelper ikke å lese her.

Først av alt. Jeg synes det er skummelt, og spennende, men skummelt til å være barnetv. Jeg er nok skikkelig pingle.

Jeg har lånt fra biblioteket, og det sesong 1 fra 2006, med Eccelston, og Rose.

Er dette liksom en ny start? har det vært slutt en stund med Dr Who?

Og Tennant, Smith og disse som dere prater om, de kommer i senere sesonger?

Akkurat nå ser jeg episoden Fathers Day, hvor Rose redder sin far fra å dø, og akkurat nå er Dr Who spist av............ Hjelpes jeg synes det er spennende. Gleder meg til forsettelsen, er hekta. Men forvirret, veldig forvirret.

Skrevet

Har akkurat begynt på Dr Who, og er litt forvirret må jeg si.... Hjelper ikke å lese her.

Først av alt. Jeg synes det er skummelt, og spennende, men skummelt til å være barnetv. Jeg er nok skikkelig pingle.

Jeg har lånt fra biblioteket, og det sesong 1 fra 2006, med Eccelston, og Rose.

Er dette liksom en ny start? har det vært slutt en stund med Dr Who?

Og Tennant, Smith og disse som dere prater om, de kommer i senere sesonger?

Akkurat nå ser jeg episoden Fathers Day, hvor Rose redder sin far fra å dø, og akkurat nå er Dr Who spist av... Hjelpes jeg synes det er spennende. Gleder meg til forsettelsen, er hekta. Men forvirret, veldig forvirret.

"New Who" kom i 2005, og starter med Eccleston som The Doctor og Rose som companion. "Classic Who" er den gamle serien fra 60-tallet. Mye av det gamle materialet er vanskelig evt. veldig dyrt å få tak i. Veldig mange, deriblant meg, velger derfor å kun se New Who. I storylinen mellom Classic Who og New Who var det en stor krig som The Doctor deltok i, og som han er den eneste overlevende av; The last great Time War. Dette får man vite mer om etterhvert som man ser serien. I New Who kommer det noen ganger referanser til Classic Who, karakterer som The Doctor åpenbart kjenner og man tenker "hæ hvem er du", men man kommer inn i det – det er som regel alltid en companion eller lignende som er sammen med doktoren og som i likhet med oss ikke kjenner karakterene og hendelser fra Classic Who.

Når The Doctor blir skadet og står i fare for å dø, regenerater han. Det er en overlevelsesmekanisme hos Time Lords (som er rasen til The Doctor). Da endres utseendet hans, og visse personlighetstrekk, men han er alltid samme person. Eccleston er den 9. regenererte doktoren, Tennant er den 10., Smith er den 11. og Capaldi er den 12. De første 8 var i Classic Who. Det er en grense for hvor mange ganger en Time Lord kan regenerere – dette får du vite mer om etterhvert som du kommer lengre ut i serien.

Han heter forresten ikke "Dr. Who", han heter The Doctor, eller Doktoren, om du vil. Navnet på serien, Doctor Who, spiller på at ingen vet The Doctor sitt virkelige navn, for The Doctor er et navn han har valgt selv. Det underliggende spørsmålet gjennom hele serien er derfor "The Doctor, but doctor WHO?".

Doctor Who ER skummelt, og spiller på så mange basic fears, som man kan kjenne seg igjen i (GLED deg til episoden "Blink" i sesong 3 og episoden "Listen" i sesong 8!). Og noen episoder er bare kjemperare og ikke skumle i det hele tatt, men kjekke å se likevel. Andre episoder er igjen bare spennende og morsomme, og noen så vanvittig såre og triste (som den som kommer rett etter "Father's day"). Hver sesong har en underliggende storyline som går parallellt med enkelthistoriene i hver episode, og det er knapt en eneste episode som "bare er en historie" og som ikke har noe å si for det store bildet.

OBS: Dersom du ser sesongene på Netflix, google alltid "Doctor Who specials season 1/2/3/4/5/6" når du er ferdig med sesongen, for å sjekke om det er spesialer til den sesongen. Enkelte spesialer ligger ikke på Netflix. Dette er spesielt viktig i sesong 4, spesialene som ikke ligger på Netflix har enormt mye å si for closure på sesong 4 og overgangen til sesong 5.

Jeg ser nå gjennom alle sesonger på nytt, og skal hive meg på spesialene til sesong 4 enten i kveld eller i morgen :D

Edit: Så nå at du har lånt sesong 1 fra biblioteket. Vet ikke om spesialer ligger i DVD-bokser, men jeg regner med det. Sjekk alltid uansett at listen med episoder du har sett stemmer overens med lister over specials :)

Edit igjen: Og ja, Doctor Who er kjempeforvirrende i starten :lol: Det tar litt tid å komme inn i tankesettet om at tid "ikke eksisterer", det som skjedde 100.000 år bak i fortiden og det som skal skje 100.000 år inn i fremtiden skjer NÅ, det du gjør i morgen er grunnen til at noe skjedde for ti år siden, osv. I sesong 3 sies det veldig godt:

"People assume that time is a strict progression of cause to effect, but *actually* from a non-linear, non-subjective viewpoint - it's more like a big ball of wibbly wobbly... time-y wimey... stuff."

Skrevet

Så bra du har begynt å se på @Debbie :Dkunne ønske jeg kunne se serien for første gang.

Enig! Jeg har aldri blitt så "slått i magen" av en serie på så mange gode og dårlige måter på samme gang :P I episoden hvor vi fikk avslørt den store greia med MP (prøver å "anonymisere" av hensyn til Debbie, si ifra om du ikke tar den :lol: ) brast jeg ut i gråt av sjokk. Sambo har mer enn en gang sagt at han angrer på at han fikk meg til å se serien, for jeg ble jo helt tussete :P

Skrevet

Ja nå ble jeg jo ikke nysgjerrig :P

Jeg har kommet til siste episode med de tomme barna(barnet).

NEIIIIIIIIIII. siste episode DVD i sesong 1 er ødelagt, så jeg får ikke sett den...... FASIKEN...knurr

Skrevet

Jeg gjør mitt andre forsøk på å se Dr Who nå. Er på den andre episoden. :lol: (Den 9. doktoren) Gav opp etter én episode forrige gang, hehe. :P

Skrevet

Ja nå ble jeg jo ikke nysgjerrig :P

Jeg har kommet til siste episode med de tomme barna(barnet).

NEIIIIIIIIIII. siste episode DVD i sesong 1 er ødelagt, så jeg får ikke sett den... FASIKEN...knurr

Åh, det er gode episoder! Jack <3

Det ligger også på Netflix :)

Skrevet

OMG, og ingen har sagt før NÅ at de ligger på Netflix? Også har jeg ergret meg SÅ lenge over at BBC bare viser repriser hele tiden? *dåne litt* Ja nå skal jeg ihvertfall starte fra begynnelsen! Gleder meg! :D

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Kan også si at det er mellomstor hund i størrelse. Men man skal unngå helt hopp eller generelle store bevegelser uansett i starten vet jeg godt. Så da sperrer jeg av for sikkerhetsskyld heller enn så være for mye hauk så jeg også får beholdt roen samtidig som gitt ho omsorgen også roen ho trenger er planen da. Samtidig kan jeg si at ho er veldig sterk hund generelt psykisk også fysisk for så kun være mellomstor hund. Bevarer roen når trengs og når ikke trengs vet ho hva ho skal. Bare håper ho forstår legge seg bra for kroppen som nevnt og det er en av de siste tingene jeg er usikker på rundt dette etter operasjon. Ho har nok noen år til igjen asså, frisk som en fisk og aller første ting som noen gang skjedd ho som trengt oppmerksomhet fra veterinær dette mtp fysiske ting eller psykiske ting. Kun vaksiner ellers ho trengt.  
    • Snakket med veterinæren og fikk beskjed om så kun ha valpen bortreist i 7 dager i hvertfall var nok. Utenom det har jeg fått lite informasjon egentlig. De skal informere meg mere i morgen når jeg leverer ho der for operasjonen tidlig på morgenen. Jeg kommer sperre av inngang til sofaen også området foran sofaen helt ærlig bare uansett er planen også legge dyne så pledd i hunde sengene vi har rundt her så ho får komfort også kan lage sin egen om føler for det tenkte jeg. Men er usikker på om dyr generelt etter operasjon legger seg bra mtp der dem sydd bare og der er jeg litt usikker. Ho får body selvfølgelig. Og hvis ho så får en liten tisse ulykke eller gjør fra seg inne bryr ikke jeg meg noe om helt ærlig etter operasjon, da kan uhell skje tenker jeg sånn sett for det er trossalt fjerne livmor også fjerne svulst i 1 jur hvis ikke det er spredt mer enn de funnet da. De håpet det gikk over av seg selv men sist time for sjekk etter innbilt svangerskap fikk jeg time for operasjon temmelig fort så det har blitt noe bedre samtidig ikke borte så de tok avgjørelsen for operere. De tok ultralyd første gang også når sjekket så de er nok veldig nøye her tenker jeg og jeg har tillit til dem på dette også tillit til at hunden klarer seg nok bra. Men mer nervøs rundt dette med gode ligge plasser også gi ho riktig komfort så jeg driver på lager områder avsperret rundt eksempel sofaen og tenker jeg bare sover i sofaen med ho i hundesengen sin første natten eller nettene om så jeg asså for det gjør meg null så lenge jeg har oversikt også får fulgt med på at ho har komfortabelt litt når første døgnene. 
    • Hei! Høres lurt ut det du tenker synes jeg.Jeg har kastert 2 tisper (lukket livmorbetennelse til ei og veldig til innbildtnsvangerskap som gjorde at det ikke var noe særlig livskvalitet til nåhverenden hund.   Det er jo aldri noe moro når en hund må opereres men,heldigvis går det stort sett bra selv om det jo alltid er en risiko med det.   Til begge mine gikk operasjonen veldig fint. Selv med mye smertestillende er første døgnet etter operasjonen ikke noe særlig for hunden.    Etter det kom begge seg fint og vi slapp heldigvis noen komplikasjoner.Tok det med ro i 10 dager her.Selv om de var fryktelig fin form før 10 dager er det jo en stor operasjon så viktig med ro så såret gror. Mine er eller ikke vant til bur og vant til ligge hvor vil. Av seg selv så prøvde de ikke opp i sofa/seng den første dagen,dagene etterpå gikk det nå bra. Størrelse på hund spiller nok inn  om er lurt  hoppe opp i sofa/ seng jeg har gordon setter. Minder hund som hopper opp i sofa og seng er ikke nå lurt da. Dyrlegen har sikkert forklart at inkontinens er en mulig bivirkning av operasjonen?    Tenkte bare si at begge mine ble det kort  tid etter ( var 3 & 5 år da ble operert)    Jeg vet av mange kastrerte tisper ingen har blitt inkontinente så tror nok ikke det er så vanlig tenkte bare nevne det. Går på medisin mot det (Rinexin) som fungerer strålende nå er det faktisk 1.5 år siden siste uhell. Man vet selvsagt aldri når det skjer. Er under søvn/ hvile de tømmer seg helt ikke noe særlig for hunden oppleve det når de er så renslige.   Før startet på medisin for det gikk det så langt at var uhell flere ganger pr dag så det sier litt om hvor bra medisinen virker her. Masse lykke til hunden din med operasjonen & tiden etterpå så får vi håpe hun har mange gode år gjenn❤️
    • Tispen er ekstremt rolig av seg generelt og lydig heldigvis ja. Men er jo vandt til opp i sofaen på dagtid også sengen min for soving om natten. Og ja tenker selv lurt valpen er borte i det minste i kritiske fasen de første 3-5 dagene som er veldig avgjørende for at tispen skal få kommet seg litt først også at man får sett at stingene ikke får komplikasjoner. Første gang jeg også må igjennom slikt med tispen eller operasjon på hund i hele tatt sånn her så litt hjertet i halsen samtidig som tillit til både veterinæren også vennen som skal passe valpen er der heldigvis da så. Jeg har barnegrind jeg kan plassere da også tørkestativ eksempel for så sperre av slik at ho ikke prøver hoppe opp i ting, og tenker jo bur kan være en idé som er smart om natten jeg bare har ved siden av der jeg sover for så kunne ha litt ekstra kontroll over at ho ikke går rundt for mye. Stort bur så heldigvis også så ho kan snu seg inni det hvis behov også plass til god seng i buret pluss vann/mat. Problemet er at jeg er usikker på om ho anser bur som trygg "sone" når ho aldri vært i behov av bruke bur noen gang utenom når ho kom fra gaten i russland til norge så det er jo en liten faktor også tanke jeg sitter med rundt bur. Tenker også litt på at det er vinter nå pluss glatt ute for luftingen men samtidig må jo det etter hva jeg vet begrenses mye med tur gåing etter operasjon også begrenses kun til ut tisse så gjøre sitt benødne. Men ja skal kontakte veterinæren så høre mer også med dem. En ting er sikkert og det er at jeg vil ha beste løsningen for begge hunder sin velferd og valpen har jo vært med oss siden var 8 uker også så føles på dette.
    • Det høres veldig lurt ut om valpen kan være et annet sted en stund den første tiden ihvertfall. Dette er spørsmål du kan stille dyrlegen. Om hun er relvativt rolig av seg trenger hun kanskje ikke noen inngjerding eller bur for begrensning. Kan du evt. bruke kompostgriner for å begrense plassen litt?
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...