Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Det er en rase jeg leser og ser lite av, men som jeg har inntrykk av er kjempefine, positive og robuste små hunder :-)

Jeg er nysgjerrig og håper noen her inne kan fortelle litt om rasen/ dele erfaringer!

Skrevet

Ei på klubben har to, og konkurrerer ganske høyt i LP. Usikker på om hun er i kl 3 eller elite med den eldste. De er ihvertfall utrolig herlige hunder, men ifølge eier krever en del arbeid å komme dit.

  • Like 1
Skrevet

Jeg så litt på den rasen for noen år siden, men den gikk ut av ønskelisten pga jakt, jeg vil ha en hund som jeg kan gå løs med, og det kan man ikke regne med å få til med denne rasen.

Fikk også inntrykk av endel varierende gemytt.

Skrevet

Jeg har lest et par-tre tråder om Border terrier her inne hvertfall, men tror de var arkiverte så de kommer ikke opp når du søker her inne. Hvis du googler "border terrier site:hundesonen.no" får du opp alt :)

Virker som utrolig kule hunder, men jeg slo den ifra meg fordi jeg fikk inntrykk av at samkjønnsaggressivitet forekommer relativt ofte på denne rasen.

"Border terrier Norge" på Facebook har jeg og kikket endel i :)

Skrevet

Min erfaring med rasen begrenser seg til 3 individer som alle er veldig aktive, men ellers ganske ulike.

En god venninne av meg har en helt herlig bordertispe. Hun er veldig aktiv og er høyt og lavt ute. Eieren opplever at tispa ikke krever hodetrim, men mye tur (helst løs) for å finne roen inne. Denne frøkna kan fint gå løs og har hun har kort radius ute. Frøkna er lettlært og veldig "eager to please". Hun har et veldig godt språk og er robust som bare det. Hun er så skjønn! :)

De to andre jeg kjenner er mor og datter og der er det mye lyd og mye stress og lite konsentrasjon. Jeg håper ikke de to er representative for rasen for å si det slik.

Skrevet

Jeg kjenner etterhvert mange bordere og eiere/oppdrettere. Det finnes trivelige individer, men det er et stykke i mellom dem. Det gjennomgående er hundeagressivitet, høyt stressnivå, utagering, generelt mye lyd osv. Mot folk er de fleste ok. De er gjerne førerorienterte og lette å ha løs, der man ikke treffer andre hunder...

Skrevet

Jeg har en border terrier som nabo. Veldig hyggelig og sosial kar, mot alt på to og fire ben. Jeg kjenner også en borderoppdretter her i området med veldig sosiale og hyggelige hunder. De bor sammen med tosifret antall trekkhunder, og er fra fødselen vant til mange ulike hunder og barn i alle aldre.
Så der er tydelig forskjell på linjer og oppdrett.

Skrevet

Jeg har en border terrier som nabo. Veldig hyggelig og sosial kar, mot alt på to og fire ben. Jeg kjenner også en borderoppdretter her i området med veldig sosiale og hyggelige hunder. De bor sammen med tosifret antall trekkhunder, og er fra fødselen vant til mange ulike hunder og barn i alle aldre.

Så der er tydelig forskjell på linjer og oppdrett.

Kan du si hvilken oppdretter det er, gjerne på pm om du ikke vil skrive det her i tråden.

Border Terrier er en av mine siklepå-raser, i tilfelle jeg en gang skal ha en maskothund :)

Skrevet

Kan du si hvilken oppdretter det er, gjerne på pm om du ikke vil skrive det her i tråden.

Border Terrier er en av mine siklepå-raser, i tilfelle jeg en gang skal ha en maskothund :)

kennel Nyenget. Trivelige hunder :)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Helt enig! Savner mer aktivitet, ironisk nok, siden jeg ikke har vært aktiv her på snart 20 år. Hadde vært moro å hørt hvordan det gik nå med alle «gamle». For min del handler det nok litt om at småbarnsliv og jobb har tatt mye tid, og det at jeg har vært hundeløs i en del år. Å når jeg skriver n innser jeg også at det handler om at jeg ikke sitter å surfer på pcen lenger, forum fra mobil er ikke helt det samme. 
    • Hadde vært gøy med litt mer aktivitet her inne ja. Føler jeg ser det der ute i den virkelige verden også, er synkende aktivitet på mange arenaer. Her går det fremdeles i hund og konkurranser, mest RL.
    • Veldig synd egentlig at det er blitt sånn. For det var himla gildt her en stund.  Lurer også på hvordan det går med de eldre brukerene, og lurer på om de holder på med hund fortsatt. 
    • Det er et helt greit alternativ for hunder som ikke tåler kylling. Man må nesten prøve det på egen hund for å se om det funker. Jeg har prøvd det bare for gøy, hverken eller synes min hund
    • Tror en vanlig golden hadde passet dere ypperlig, bare vær nøye med linjene. En flat coated hadde også fungert bra.  Jeg har jaktgolden, og har hatt , og kjenner flere. Jeg tror ikke det vil passe for dere, de trenger mer arbeid. En god golden er vel så bra. Dere kan vurdere labrador, de har ofte mer futt i ræva:) Men vær obs på linjer med alt for tunge hunder, og noen hannhunder kan være skikkelig hannhunder med mye hormoner.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...