Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Vi skal hente valpen vår til uka. Vi har ordnet med en fast valpepasser som han skal være hos når vi er på jobb. Åtte dager etter vi får valpen skal vi egentlig være borte over natten, og valpepasseren har sagt at hun kan passe ham.

Er det for tidlig å reise fra valpen, eller går det greit når det kun er en natt? Vi er så usikre!

Skrevet

Jeg hadde ikke hatt noen problemer med å gjøre det, spesielt siden det er hos et menneske og i et hus han da allerede har fått blitt kjent med :)

Sent fra min GT-I9506 via Tapatalk

Skrevet

Det går nok helt fint. Valpen vet jo heller ikke forskjell på en natt og den tiden den ellers blir passet mens dere er på jobb e.l. Lang historie kort, jeg fikk ikke ferie likevell da jeg fikk min første valp, løsningen ble da at min far passet hunden hjemme hos meg mens jeg var på jobb 8 timer (tok på meg kveldsvakter), det skjedde da fra mandag og valpen ble hentet på fredagen før. Ingen problem.

Skrevet

Takk for svar.

Dessverre fikk vi telefon fra oppdretter tidligere i dag om at valpen var blitt avlivet pga en hjertefeil, så det ble en kortvarig valpelykke.. Sånn som vi hadde gledet oss til å hente ham på torsdag!

Skrevet

Takk for svar.

Dessverre fikk vi telefon fra oppdretter tidligere i dag om at valpen var blitt avlivet pga en hjertefeil, så det ble en kortvarig valpelykke.. Sånn som vi hadde gledet oss til å hente ham på torsdag!

Så trist! :( Håper dere finner en ny valp.

Sent fra min GT-I9506 via Tapatalk

Skrevet

Takk for svar.

Dessverre fikk vi telefon fra oppdretter tidligere i dag om at valpen var blitt avlivet pga en hjertefeil, så det ble en kortvarig valpelykke.. Sånn som vi hadde gledet oss til å hente ham på torsdag!

Uff :hug: :hug: Det må ha vært et forferdelig slag å få :(

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Har du hunder som krever pelsstell på utstilling er stroller med stellebord gull verdt. Angrer nesten hver gang jeg er på utstilling at jeg ikke har det, men stiller ikke så mye at jeg synes jeg kan bruke mange tusen på det. Det krever jo at hundene kan være i strolleren uten å ødlegge den da. Metallbur er tungt å bære med seg sammen med alt annet, men er jo sikrere enn stoffbur/stroller. Selv bruker jeg stoffbur, mest på agility men også utstilling, dog er jeg avhengig av lås til glidelåsen når jeg har med eldste da han kan åpne glidelås. (Har Maelson slev)
    • Den trenger ikke å bli det, og det avhenger av mange faktorer. Dessverre er jo eurasier også en rase som er litt utsatt for nervøsitet og usikkerhet, så da blir det ekstra nøye med disse tingene. Oppdretter og linjer. Sunne linjer både fysisk og mentalt, og foreldre som er trygge og har tidligere kull der valpene jevnt over er stødige hunder.  God sosialisering og miljøtrening - alene, uten den andre hunden. Vi hadde en fryktaggressiv hund da vi fikk valp, vi gikk ikke tur med dem sammen det første halvåret for at valpen ikke skulle lære av den voksne. Valpen må lære å gjøre alt på egenhånd, og vennes til ulike miljøer og situasjoner. Er du alene, eller har du familie som kan hjelpe til? Hvis ikke kan det bli krevende å lufte, trene og sosialisere både en valp og en voksen hund hver for seg. En annen ting er to hunder av motsatt kjønn. Det er jo en ganske stor risikofaktor med stress under løpetid, og dette kan forverre situasjonen både for tispa og hannhunden. Jeg ville vurdert å få en tispe til, rett og slett for å gjøre hundeholdet veldig mye enklere. Det kan være krevende nok med to ellers stabile hunder under løpetid. 
    • Vurdere å skaffe meg en hund nummer 2. Har en voksen labrador tispe fra før av, hun er en nervøs type, litt skvetten og var på lyder og skygger. Ønsker meg en Eurasier, hannhund, men lurer på om denne rasen er av typen som vil adoptere hennes oppførsel og nervøsitet? Eller vil eurasier valpen, siden det er en ganske egen og sta rase, være nærmest uaffektert av det? Jeg ønsker jo ikke å skaffe en hund til dersom den også blir en nervøs hund..
    • Takk for mange gode tips 😌 Det er ikke noe problem hos veterinær, hun er veldig snill ved håndtering og sånn da  ☺️
    • Hun er ung, og har dårlige erfaringer. Jeg tenker at det kan hjelpe å gi henne tid, og trene i utstillingslignende settinger. Tren uten å stille opp for dommeren, belønn masse, og gå ut igjen av ringen uten å stille opp for visning. Tren også på oppstilling og visning for seg selv uten for ringen og i andre settinger, hjemme, på parkeringsplassen, i parken osv. Gå videre med å trene i utstillingsring og stille opp, men la treningsdommer bare belønne uten å ta på henne. Og selvfølgelig respektere alle signaler på at hun er utrygg, la henne selv ta initiativ. Om utstilling ikke er viktig for dere er det såklart like greit å droppe det, men det kan nok fint gjøres å gjøre positivt igjen med trening og tålmodighet. Og det er viktig at hun f.eks. kan stå på et veterinærbord og bli undersøkt også.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...