Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Kjøpte feil størrelse til kelpien, er prøvd på og tatt av igjen med en gang og lagt tilbake i posen.

Pro varmedekken har et funksjonelt design utviklet med fokus på varme, vekt og passform. I kaldt eller dårlig vær er dette det optimale dekkenet for å holde hunden din varm og tørr.
» Passformen dekker de store muskelgruppene
» Rask å ta av og på
» Vind og vann avvisende
» Halsen kan brettes ned, eller kneppes igjen dersom det er kaldt
» Meget synlig refleks
» Myk fleece på innsiden
» Stretch stoff ved skuldrene gir mulighet for frie bevegelser
» Kobbel kan festes gjennom liten åpning på ryggen ved bruk av sele

Pro-Varmedekken_medium.jpg

Pro-varmedekken-art.nr-2740-2746_medium.

Selges for 650 - Nypris 799

Kjøper betaler frakt, evnt hente oslo området :)

Gjest
Dette emnet er stengt for flere svar.
  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • En viktig del av å drive med utstilling er jo å lære hundene å slappe av i buret når de ikke er i ringen. Det er ikke bare oppbevaring.  Og har du flere hunder så ville jeg enten hatt med hjelpere eller bare én hund på utstilling om gangen, ihvertfall til de er vante til omgivelsene og slapper av i buret.
    • Tenkte jeg skulle prøve det også men er så redd hunden rømmer ut av gitteret. Opplevde det med hunder før mens jeg gikk i ringen så kom de løpende inn i ringen. Veldig festlig. Ikke i det hele tatt.    Men nå har jeg nye hunder så har ikke turt å prøve på dem men hadde vært så enklere å bære inn enn de tunge gitterbura.
    • Hva som er best kommer jo an på deg, og din hunds behov. Jeg brukte et sammenleggbart tøybur. 
    • Hva slags bur bruker dere på utstilling? Eller tralle? Passer Stroller best? Eller tøybur? Eller metallbur? Har du link? Bilder av alt utstyr? Har prøvd litt forskjellig men usikker på hva som er best?
    • Det er veldig stor forskjell på dem. (På norsk skrives forøvrig rasenavn med liten forbokstav) Collie deles i korthår og langhåret, men det er ikke veldig stor forskjell på dem. Begge er myke raser som er avlet et godt stykke bort fra opprinnelsen som gjeterhunder. De er ganske førerorienterte, men krever mindre enn de mest aktive gjeterhundene. De er likevel smarte og aktive, og krever litt mental aktivisering for å trives. Eurasier er en veldig selvstendig rase, kan ha mye jakt, og er krevende å trene og ha løs.  Begge rasene har mye pels, røyter i perioder når de skifter pels, og må børstes regelmessig. Begge rasene har også hatt en del dårlig avl med mye usikkerhet og dårlig mentalitet, men det er lenge siden jeg var aktiv nå så forhåpentligvis har dette bedret seg. Jeg ville uansett vært veldig nøye med oppdretter, foreldrehunder osv.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...