Gå til innhold
Hundesonen.no

Hundevennlige hoteller Kristiansand?


Recommended Posts

Skrevet

Jeg skal nedover til Kristiansand og plukke opp en hund i morgen, og må overnatte der nede. Jeg ser etter et hotell/overnattingssted der man ikke nødvendigvis får lov til å ha med hunden inn, men hvor man kan parkere nærme hotellet/overnattingsstedet og ha hunden i bilen (helst på et rolig område). Forslag?

På forhånd takk! :)

Skrevet

Ja, jeg vet om den siden, men den sier meg litt lite om hvordan det er med parkeringsforhold. :) Er ikke så gira på å ha en stinkende hund på hotellrommet sammen med meg, så den må nok ligge i bilen, og derfor vil jeg helst ha et hotell med grei parkering nærme hotellet. :)

Skrevet

Radisson Blue Caledonien har parkeringsplass rett utenfor som er ganske skjermet, men det er en bar i 1. etasje på hotellet. Det er også et parkeringshus i samme kvartal. Det fine med det hotellet er at det ikke ligger midt i sentrumskjernen, men på ytterkanten, så det er greit å lufte og sånt uten å traske gjennom hele sentrum. Ellers ville jeg sett på Quality hotel dyreparken, litt utenfor sentrum, men veldig stille, rolig og kjempefint å lufte hund. Der er det dog ikke parkeringshus.

  • Like 1
Skrevet

Radisson Blue Caledonien har parkeringsplass rett utenfor som er ganske skjermet, men det er en bar i 1. etasje på hotellet. Det er også et parkeringshus i samme kvartal. Det fine med det hotellet er at det ikke ligger midt i sentrumskjernen, men på ytterkanten, så det er greit å lufte og sånt uten å traske gjennom hele sentrum. Ellers ville jeg sett på Quality hotel dyreparken, litt utenfor sentrum, men veldig stille, rolig og kjempefint å lufte hund. Der er det dog ikke parkeringshus.

Tusen takk, da skal jeg sjekke ut dem. :) Tror ikke noen stjeler en fullvoksen schäfer fra bilen, så trenger ikke noe parkeringshus, men vil ikke at det skal gå f. eks fulle folk og plage hunden eller noe sånt.

Skrevet

Tusen takk, da skal jeg sjekke ut dem. :) Tror ikke noen stjeler en fullvoksen schäfer fra bilen, så trenger ikke noe parkeringshus, men vil ikke at det skal gå f. eks fulle folk og plage hunden eller noe sånt.

Da ville jeg definitivt valgt Quality hotell dyreparken! Kjempekoselig hotell som ligger godt utenfor bykjernen, ingen fare for fulle mennesker der :=) (Med mindre det er en konferanse eller lignende). Caledonien er jo i sentrum, og det er en populær bar i første etasje, så både der og på de andre sentrumshotellene er du litt utsatt en fredags kveld.

  • Like 2
Skrevet

Da ville jeg definitivt valgt Quality hotell dyreparken! Kjempekoselig hotell som ligger godt utenfor bykjernen, ingen fare for fulle mennesker der :=) (Med mindre det er en konferanse eller lignende). Caledonien er jo i sentrum, og det er en populær bar i første etasje, så både der og på de andre sentrumshotellene er du litt utsatt en fredags kveld.

Takk! :D Er Quality Hotell dyreparken det samme som Quality Hotel & Resort Kristiansand? Det står at det ligger nærme dyreparken, ellers finner jeg bare Rica Hotell Dyreparken. :)

Red: ser at hotellet i det siste har fått ELENDIG kritikk... Er Rica Hotell Dyreparken et tilsvarende greit alternativ?

  • Like 1
Skrevet

Takk! :D Er Quality Hotell dyreparken det samme som Quality Hotel & Resort Kristiansand? Det står at det ligger nærme dyreparken, ellers finner jeg bare Rica Hotell Dyreparken. :)

Red: ser at hotellet i det siste har fått ELENDIG kritikk... Er Rica Hotell Dyreparken et tilsvarende greit alternativ?

Samme hotell. Jeg kjenner ikke til kritikken, men har bodd der to ganger pga konferanse, og jeg har vært veldig fornøyd begge gangene. Sist for et år siden. Rica Hotell Dyreparken er sikkert et kjempefint alternativ! Fin, stor og skjermet parkeringsplass der også. Men, det er jo høstferie nå, så det kan godt hende det er litt fullt.

  • Like 1
Skrevet

Har vært flere ganger på Quality Hotell/Resort, den som ligger i gangavstand fra dyreparken, med hund. Utrolig god erfaring med det! Du får ha hund på rommet når du betaler et tillegg, og alltid sett flere som har med store hunder der også. :)

En gang gikk dessverre brannalarmen (falsk alarm) akkurat når hunden var en liten tid alene på rommet, hadde gitt beskjed til resepsjonen med om at hunden var alene om det skulle være noe med vårt nr., og da vi kom tilbake stod hun som vi hadde gitt beskjed til med hunden i armene ute på plassen. Hun sa at hun hadde løpt opp på rommet med det samme og båret hunden ut og passet på han, og ikke tatt tid til å lete etter bånd eller ringe da de ikke visste først om det var falsk alarm eller ikke, men hunden var det første hun tenkte på. Helt utrolig god service! :)

  • 3 weeks later...
Skrevet

Kanskje du finner noe her? :)

http://www.hundevennligehoteller.com/

Dette blir litt OT, men jeg må bare kommentere det, fordi den nettsiden blir lenket til ofte. Selv om det står på nettsiden at det ikke er tillatt med kjæledyr på hotellet, er det lurt å ringe direkte til hotellet for å bestille rom. Enkelte hotell vil leie ut rom, men med en ekstraavgift pga. ekstra vask.

Skrevet

Oppdatering:

Jeg endte opp på Rica Hotell Dyreparken, og er veldig fornøyd. :) Hadde hunden i bilen rett utenfor hotellrommet, og kunne følge med fra vinduet. Stor fin parkeringsplass, og gode luftemuligheter.

Veldig behagelig hotellrom også, en fantastisk god seng som jeg gjerne kunne ha tatt med meg hjem. ;)

  • Like 1

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Takk! Vi har vurdert Toller, Flatcoated Retriever og husky faktisk! Synes selv at huskyer er så fantastiske, men ville ha noe litt mer førerorientert. Tror selv at en flat og belgisk fårehund blir for mye hund igjen. Men tusen takk for gode tips! Og når det kommer til røyting har vi tatt dette i betraktning ja! Fordelen med husky er jo at de har røyte perioder! Så satser på at robotstøvsugeren vår får kjørt seg!
    • Tydeligvis. Har snakket med mange som har blitt "tvunget" til å kjøpe hund.  Personlig så ble jeg paff, og skuffet- fra en seriøs oppdretter som kydde så og vær så imøtekommende til skikkelig skarp sur stemme...    
    • Så bra du tenker på økonomien før du skaffer hund! Det koster en del, og som du har erfart kan det fort komme på ekstra kostnader. Når det gjelder timing så er det noen faktorer. Hvis du ikke allerede har vært i kontakt med oppdrettere så kan det ta tid å finne et valpekull med leveringsklare valper. Noen oppdrettere har reservert alle valpene før de er født. Så start med å kontakte ulike oppdrettere og sjekke tid for valpekull, om foreldrene oppfyller avlsrådene til raseklubben osv. Hvis dere skal flytte, slik jeg forstår det, så kan det være greit å ha kommet noenlunde i orden før en valp kommer i hus. Er huset "valpesikkert"? Er det hage/uteområde som er inngjerdet, er dette noe dere tenker å gjøre eller ha på plass før valpen kommer? Er det noen store oppussingsprosjekter i ny bolig som kan være greit å ha unnagjort før man får en nysgjerrig og aktiv krabat i hus? Personlig foretrekker jeg å få valp i sommerhalvåret, når man uansett er mye ute. Det gjør dotreningen så mye enklere enn å måtte pine seg ut i -15 annenhver time, og stå og vente på at valpen skal gjøre fra seg. Siden du kommer til å være hjemme så er ikke alenetrening et stort problem, men en valp er aktiv, så det kan være greit å få valp i en rolig periode, kanskje ikke rett før eksamensperioden f.eks. Når det er sagt så kommer jo alt an på når den rette valpen fra den rette oppdretteren er leveringsklar. Når valpen først er i hus så må man tilpasse seg det, men det virker jo som dere har gode forutsetninger tenker jeg.
    • Jeg synes golden virker som et bra alternativ for dere. Siden du er vant til husky så er du vant til høyt aktivitetsnivå, og det virker som du er forberedt på og klar over at golden trenger litt mer mental aktivisering, men også er mer førerorientert og lettere å trene. Den store negative faktoren for min del med golden er at de røyter MYE. Her er det enten mye børsting og støvsuging og/eller ofte bading. Men hvis dere fikser det synes jeg det høres ut som en golden vil trives hos dere. Det er mange raser som kunne passet, jeg tenker flatcoated retriever, belgisk fårehund, finsk lapphund eller setter. Men jeg synes golden virker som et veldig godt alternativ for dere.
    • Hei! Jeg (dame 23) og samboeren min (29) vurderer å gå til anskaffelse av en hund. Jeg er ganske turglad av meg og driver med friluftsliv som hobby (hengekøyeturer, fjellturer, teltturer, fisketurer osv.) samboeren min er mer hjemmekjær og liker å ta det mer med ro, det gjør også jeg i perioder. Pga. en kronisk sykdom kan hverdagen min være uforutsigbar, men så lenge jeg holder meg i aktivitet og med måte så pleier det å gå greit. Vi ser etter en hund som kan være med på alt. Alt fra familiebesøk til fisketurer til ferier med bobil og hele pakka. Vi ser etter en følgesvenn rett og slett, som ikke skal sitte alene hjemme hele dagen, men som kan inkluderes i våres hverdag. Vi bor ganske landlig og selv om leiligheten vår ikke er så stor, vurderer vi golden retriever som rase. Vi trenger en hund som kan være aktiv, men også tåler ett par dager på sofaen. Vi ser etter noe allsidig, en rase som er litt morsom og rampete, men også lett kan trenes og formes slik vi ønsker. Det er så utrolig mye å velge mellom og det er så mange raser jeg kunne tenkt meg. Jeg er oppvokst med støvere og jeg og min mor skaffet oss husky når jeg var 17, hun har vært min følgesvenn i så mange år allerede. Men nå har jeg lyst på en hund jeg kan forme litt mer slik jeg vil. Jeg er åpen for tips til hunderase som kunne passet annet enn en golden retriever også! Det viktigste for meg er at det er en rase som vi har kapasitet til å ha, slik at vi får en godt balansert hund som får behovene sine møtt. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...