Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Guest lijenta
Skrevet

Åh .. hehe jeg ble litt usikker på hva "på hånden" betyr. Tenkte det var du som var så heldig å ha tilgang på den :D Vet du, det blir altfor langt å reise :-( Vi bor i Vestfold, og har egentlig en maksgrense på 2 timer i radius sånn at vi skal få brukt hytta. Jeg husker selv hvor kjedelig det var å kjøre til hytta i timesvis da jeg var liten. Men tusen takk for tilbudet! :flowers:

Noe sant du ser etter http://www.finn.no/r/feriehus-hytteutleie/object?finnkode=50565687&type=ADVERT&searchclickthrough=true ? Denne kan også være innenfor http://www.finn.no/r/feriehus-hytteutleie/object?finnkode=51090207&type=ADVERT&searchclickthrough=true men kanskje du ønsker en anne standar? Eller er denne bedre http://www.finn.no/r/feriehus-hytteutleie/object?finnkode=52208224&type=ADVERT&searchclickthrough=true

Skrevet

Den siste er jo helt knall, med innlagt vann og strøm og alt, men 45000,- pr år er for mye. Av de to første er vel nr 2 mest aktuell, men 24000,- pr år for relativt enkel standard føles litt bittert når man får kjøpt en helt grei hytte med fin beliggenhet og enkel standard fra 450000 og oppover :hmm:

Jeg har tippet lotto igjen ;)

Skrevet

 

Åh .. hehe jeg ble litt usikker på hva "på hånden" betyr. Tenkte det var du som var så heldig å ha tilgang på den :D Vet du, det blir altfor langt å reise :-( Vi bor i Vestfold, og har egentlig en maksgrense på 2 timer i radius sånn at vi skal få brukt hytta. Jeg husker selv hvor kjedelig det var å kjøre til hytta i timesvis da jeg var liten. Men tusen takk for tilbudet!  :flowers:

Jeg kan bruke den så mye jeg vil, jeg er bare ikke intr.. Jeg har allerede minst 2 andre hytter jeg kan bruke ;)

Men du får si ifra hvis du skulle ombestemme deg.. Tidligere lånetaker hadde huset gratis mot oppussing, og så har det vært snakk om salg etterhvert.. Men det er ikke verdt all verden.. Men det er et lite småbruk, så veldig fint med folk med hund osv :)

Sent from my iPhone using Tapatalk

  • Like 1
Skrevet

Jeg kan bruke den så mye jeg vil, jeg er bare ikke intr.. Jeg har allerede minst 2 andre hytter jeg kan bruke ;)

Men du får si ifra hvis du skulle ombestemme deg.. Tidligere lånetaker hadde huset gratis mot oppussing, og så har det vært snakk om salg etterhvert.. Men det er ikke verdt all verden.. Men det er et lite småbruk, så veldig fint med folk med hund osv :)

Sent from my iPhone using Tapatalk

Hm, kan du sende meg litt detaljer på pm? Vi har veldig lyst på hytte, men mangler penger til å kjøpe en.

  • Like 2
  • 9 months later...
Skrevet

Her er det alltid noen som vet noe om alt eller noe sånt :D

Jeg drømmer om hytte på fjellet/nesten-fjellet i Vestfold/Buskerud/Oppland/Hedmark, et sted hvor turterrenget er rett utenfor døra. Jeg drømmer også om å få 7(?) rette i lotto så jeg kan finansiere hytta, men jeg vet jo at sjansene for at det skal skje er veldig små. Derfor tror jeg løsningen er en rimelig hytte på åremål.

Det er der dere kommer inn :)

Har noen her prøvd å leie hytte på åremål selv? Er det en OK løsning?

Hvordan finner jeg en hytte til leie på åremål? Finn er åpenbart, men jeg har lyst til å gå litt mer offensivt til verks og annonsere selv. Og finn har ikke noen "fritidsbolig ønskes"-rubrikk. Noen ideer?

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Som sagt, få en instruktør til å komme hjem til deg og se situasjonene og få hjelp til et opplegg. Dette er en hund som trenger konsekvent gjennomgående trening og rammer i hverdagen. Men få utelukket først at det ikke er noe smerter eller andre ting som påvirker adferden også.
    • Men når jeg skiller dem så biter hun meg. Hun blir helt vill i blikket og i kroppen og alt. De kan aldri være alene sammen. Jeg kan heller ikke la hun være på ett rom og jeg ber hun bli når den andre er på andre siden av døra. Da løper hun og biter meg i bånda. Eller i armen. 
    • Jeg har kjøpt nye håndklær, nytt sengetøy, nødklær og et par mer brukbare klespakker fra Finn, men mange av de såkalt berikede klærne er helt unike og har høy affeksjonsverdi. Bl.a. den nevnte singletten, som var det første fairtrade sertifiserte plagget jeg fant. Original Max Havelaar, fra før de byttet navn til Fairtrade. Den kostet omtrent 250 kr for tjue år siden og har trofast holdt stand gjennom hver eneste sommer siden. Med alt arbeidet jeg har lagt ned i den nå, så er Gucci fast fashion for tacky træsh hoes til sammenlikning.  Fordi jeg har vært en så etisk bevisst shopper og bygget en garderobe jeg kunne gå moralsk rakrygget i, så er det ikke bare, bare for meg å handle nytt. Favorittbutikken Libe er nedlagt, og jeg liker ikke kolleksjonene de gode merkene (som Komodo og Monkee Genes) har for øyeblikket. Nudie har heldigvis jeans jeg liker, men utover dem ser det svart ut. Derfor velger jeg redde det som reddes kan.  Alt av ulltøy må byttes fordi proteinfibre går bokstavelig talt i oppløsning i høy pH. Ikke bare undertøy som ikke er så farlig hvordan ser ut, men affeksjonsverdi Komodo blazer, kåpe, skjerf og lue, kjole, skjørt og flere bukser. Det er virkelig en smerte å vente på plagg jeg vil ha fra de merkene jeg liker. Trendene for tiden faller ikke i smak. Nøstebarn har fortsatt de samme plaggene de alltid har hatt, men er selvsagt utsolgt for de riktige fargene.  Jeg drar det antakelig så langt at jeg demonterer en jakke vevd og sydd i Sverige, fra et svensk merke som gikk konkurs og ikke lenger tilbyr noe nytt, for å unngå skade elgskinnet på utsiden mens jeg renser innsiden.  ..ikledd pølsedrakt fra Biltema, fordi jeg ikke hadde nevneverdig lyst til å legge penger i kassa til noen såkalt grønn butikk da jeg trengte emergency beskyttelse mot klima etter den fanatiske grønnskallen fra den sekterisk klorofyllkommunistiske kloakken av ruspsykotisk økolååågiske fotsoldater fra MDG beriket både garderoben min og miljøet med det ufortynnede insektsmiddelet sitt. Biltema klær med pølsemotiv på var det mest aggressive motsvaret jeg kunne finne som traumeterapi. Made in China av helt ny polyester, fraktet fossilt fra andre siden av planeten og med bilder av svinekjøtt på. Jeg slo til og det føltes bra.     
    • Er det ikke bedre å kaste klærne og kjøpe nye, det burde dekkes av innboforsikringen? Litt jobb, men føles tryggere likevel?
    • Det hjelper også å legge den i glovarmt vann etter vask, for å drepe mikroorganismene før du tørker den hurtig et varmt sted med god ventilasjon. De formerer seg lett under tørkeprosessen om du ikke har kverket dem skikkelig. Vaskemiddel hjelper bare med å få hardføre mikroorganismer delvis ut av stoffet, det dreper dem ikke, mange blir sittende igjen, og vannet i maskinen holder ikke 60° lenge nok. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...