Gå til innhold
Hundesonen.no

Din rase anno 1915


Recommended Posts

Skrevet

Den var kanskje ekstrem allerede i 1915, men i forhold til sitt utgangspunkt finnes den jo ikke lik. St bernhardshunden er en hund som sliter markant, og den vil neppe overleve et århundre til.

Utdyp.
  • Svar 102
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Kunne vært dagens borzoi. 2014 i farger 1915 sort/hvitt

Første golden retrieveren som ble champion. Født 1912, så noe senere:

Just sayin'

Posted Images

Skrevet

Jeg var der for to år siden. Hundene før 1850-1900 er mye mindre enn dagens sankt. Men nå var jo denne tråden for rasene anno 1915. Innen det var sankten ikke lenger slik den var tidlig på 1800-tallet:

http://bitmeg.wordpress.com/2012/10/12/for-oss-sankt-bernorder/

En liten digresjon; da jeg var liten var favorittboken min bokklubbens utgave av historien om Barry. Jeg ble like trist hver kveld :bye: men leste den igjen allikevel kvelden etter :P Jeg har den i bokhylla fortsatt :)barry-paul-nussbaumer-b-huerlimann1.jpg

Edit: Og her er det visst en som har akkurat det samme forholdet til boken: http://www.barnebokkritikk.no/barry-verdens-tapreste-hund/#.VCRpFPl_t8E :yes:

  • Like 1
  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Men hvis hun spiser opp maten er det vel bare å enten gi henne mer, eller mer energirik mat? Høyenergifôr for jakthunder er for eksempel et godt alternativ.
    • Maten blir som oftest spist opp med en gang. Jeg har sett at hun spiser både tørr for og vom men hun spiser ikke nok siden hun fortsatt er undervektig. Skal bestille en time hos vetrinæren.
    • Mat fremme hele tiden er generelt en dårlig metode for småspiste hunder. Noen få, små måltider om dagen er bedre.  Antar du har testet med vårfôr og råfôr også.  Jeg ville nå uansett tatt en tur til dyrlegen og utelukket at det er noe galt, og få en profesjonell vurdering på om hunden er undervektig eller bare naturlig tynn.
    • De får mat til forskjellig tidspunkt. Hunden virker helt frisk og rask. Ellers hadde jeg tatt hun med til veterinæren alt. Når jeg gir henne godbiter vil hun alltid ha.  Hun er også lavere enn rasestandarden i mankehøyde og er ellers liten på alle områder.
    • Parasitter er det ikke da hun også lever med andre hunder og de er normalvektige. Ellers hadde de også blitt smitta. Hun får lik mat som de andre. Noen ganger er det mat fremme hele dagen mens andre dager blir det spist opp. Har ikke merka noen forskjell men gjør dette for at det skal være en forandring. Har prøvd flere for. Burde jeg da dra til dyrlegen for å sjekke stoffskifte?
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...