Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Er det noen som vet hva som er vanlig praksis når man ønsker å kjøpe ut en forverthund?

I avtalen står det ingen ting om gjenkjøpsrett annet enn at tispen skal ha to kull.

Skrevet

Jeg setter bare ut på deleie, med meg som hovedeier. Men "forverten" kan kjøpe ut hunden for resterende beløp om de ikke ønsker at jeg skal ha kull eller av annen årsak gjør at jeg ikke kan ta kullet som avtalt. Hos meg betyr det 6000kr.

En helfor hund tenker jeg prisen av en valp.

Skrevet

Hvis det ikke er avtalt i fôrvertskontrakten så vet jeg ikke om du kan kjøpe ut hunden du har på fôr. Mange (de fleste) kontrakter sier at tispa skal ha så og så mange kull før hun overføres til fôrvert. Eller om hun ikke brukes i avl innen f.eks 5 år så overføres hun. Jeg vet ike hvor vanlig det er å ha med et punkt om at tispa kan kjøpes bort fra avtalen.

Har du snakket med oppdretter om det?

Skrevet

Du må snakke med oppdretter. Hvis denne ikke ønsker å la deg kjøpe ut tispen og det ikke står noe om det i kontrakten (som jeg antar det ikke gjør siden du spør her) så er det helt og holdent opp til hva oppdretter ønsker.

  • Like 2

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Min golden (jakt) røyter bare to ganger i året, men de vanlige goldene jeg vokste opp med røyta helt sykt mye😅 Ellers er de veldig fine hunder, så lenge de får brukt hodet nok. 
    • Jeg har min med på trening i all slags vær, og da kan det fort bli timer i bilen. Men ved å parkere i skyggen (hvis mulig), silvershade duk og alle vinduer åpne pluss glippe på bagasjerommet (med krok) så er det alltid behagelig i bilen, selv i 30 varmegrader. 
    • Det kan være mange grunner til at en hund ikke fungerer i hundemøter. Mye av grunnlaget legges i valpekassa, hvordan mor og søsken interagerer, og sosialisering med andre hunder i valpe- og unghundtiden. I tillegg kommer rasetypisk adferd og arvelighet. Avhengig av adferden til mor og hva slags sosialisering hunden har fått i ung alder så har hunden lært seg hvordan den skal eller kan oppføre seg rundt andre. Eller ikke lært det, forsåvidt. Det er aldri for sent å trene på sosialisering, men er viktig å lese språket til alle de involverte hundene og gå inn og avbryte adferd som ikke er greit. Hvis andre hunder sier fra og setter grenser uten at hun respekterer det er det ditt ansvar som eier å fjerne henne fra situasjonen. Om hun får fortsette lærer hun jo bare at det er greit å holde på slik.
    • Kan en hund ha null sosiale ferdigheter med andre hunder? Hun har konflikter med alle hunder hun møter. Akkurat som hun ikke skjønner at hun er for mye og ikke tar til seg til at andre hunder sier i fra til henne? Hun tar jo ikke hintet.
    • Det er nok ikke pga navnene du ikke har fått svar🙂I mange år nå har det vært fryktelig liten aktivitet på forumet her. Syntes alle navnene var fine jeg likte Lilly best. Masse lykke til med valp!!
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...