Gå til innhold
Hundesonen.no

Sitter denne kløven riktig?


MorBilly
 Share

Recommended Posts

Det jeg fikk greie på var at lomemne skulel ikke gå på nedsiden av kneet. Siden bildet er fra siden og det er mye pels så kan jeg bomme men syntes den ser stor ut av den grunn at det ser ut til at sekekne går på nedsiden av kneet. Kan du stramme opp veskene litt så dem går ut fra beinet, da blir jo ikke det så viktig det ejg ahr nevnet over. OG hvor stort er bruken. Men det var vist en tomemlfinger regel

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Guest Snusmumrikk

Vil gjerne ha litt flere bilder før jeg sier noe om denne kløven :) Gjerne med fylte kløvvesker.

Det jeg fikk greie på var at lomemne skulel ikke gå på nedsiden av kneet. Siden bildet er fra siden og det er mye pels så kan jeg bomme men syntes den ser stor ut av den grunn at det ser ut til at sekekne går på nedsiden av kneet. Kan du stramme opp veskene litt så dem går ut fra beinet, da blir jo ikke det så viktig det ejg ahr nevnet over. OG hvor stort er bruken. Men det var vist en tomemlfinger regel

Hehe kneet skal den ihvertfall ikke rekke til :P En grei regel sier at kløven ikke skal nå nedenfor hundens albuer. Men om kløven sitter godt og hunden er ganske høy er det greit at den når rett nedenfor aluene.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Jeg har hørt motsatt jeg, at kløven gjerne skal gå litt nedenfor albuene til hunden slik at hunden får avlastning fra vekten i kløven om den legger seg ned i pauser osv.

Det er mindre viktig selvsagt om man ikke kløver voldsomt lange turer og enkelt og greit tar av kløven i pauser. Dessuten så er nok det uansett avhengig av type kløv, de finnes jo i en del forskjellige utforminger. Sånn ellers hadde jeg ikke brydd meg så hardt om lengde på vesker osv så lenge de ikke er til hinder for hunden. Det jeg ser på når jeg velger kløv, både type og str er hvor langt bak på ryggen den går, balanse/stabilitet, passform og at hunden har bevegelsesfrihet. Liker at de er kortest mulig i rygge, så går gjerne ned en str heller enn opp om hunden ligger å vipper på grensa, men det er ikke noe problem så lenge den ikke går lenger bak enn bakerste ribbein.

Jeg synes kløven på bildet ser litt stor ut, så jeg ville tatt en str mindre.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Vil gjerne ha litt flere bilder før jeg sier noe om denne kløven :) Gjerne med fylte kløvvesker.

Hehe kneet skal den ihvertfall ikke rekke til :P En grei regel sier at kløven ikke skal nå nedenfor hundens albuer. Men om kløven gitter godt og hunden er ganske høy er det greit at den når rett nedenfor aluene.

heheh det hadde tatt seg ut. Den skulle jeg liktet å se ja :) .

Men i pauser så kan en ta av kløven. Det som er viktigst er jo at kløven ikke gnager og sitter godt på under aktivitet. Ser også at gjerne erfarende kløvbærere legger seg litt lavt i terrenget san at naturen avlaster kløven alikevell.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Nå har jeg fylt veskene helt, noe jeg ikke gjør vanligvis. På turer nå (18 mnd) har vi en tom 1,5 l flaske i hver veske og en liten pakke kaffe i hver. Da snurper jeg veska til sånn at den ikke henger ned)

Nå er det håndklær også i for å fylle helt.

post-12441-0-08444700-1410705773_thumb.j

slakke vesker

post-12441-0-06646400-1410705789_thumb.j

Slakkeveske

post-12441-0-48952300-1410705793_thumb.j

Oppsnurpete veskerr

post-12441-0-13065400-1410705796_thumb.j

Snurpete vesker

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Det ser jo ut som at det virker å bruke strup, men jeg ønsker ikke å bruke det på hundene mine uansett. Mykere metoder tar nok lengre tid, og krever sikkert mer av meg som hundefører, men jeg ønsker heller å legge inn den innsatsen enn å påføre smerte på hundene mine. Hva forskning sier er ikke så relevant for meg, når jeg ser at jeg klarer å oppnå det jeg ønsker uten å bruke brutale metoder så gjør jeg selvsagt det.  Ingen av mine hunder er enkle typer, så når det går an å få de til å fungere godt uten bruk av vold så tenker jeg det skal være mulig for de fleste. 
    • Det er veldig lenge siden jeg har brukt noe slik(da jeg gikk på folkehøyskole for 20+ år siden). Men jeg husker at man skulle skylle før man satte inn i maskinen. Jeg fant også dette, om det er til noe hjelp; Oppvaskmaskin til industri: Slik får du best resultat - Machine Products Storkjøkken AS
    • Er det noen som har kompetanse når det gjelder forvask av spisebestikk og servise før man setter det inn i maskin med kort vaskesyklus (steamer). Skal man vaske med håndoppvaskmiddel først, eller bare bruke rent vann? Finner ingen spesifikk beskrivelse hos mattilsynet. Har bare hørt at det kan ødelegge maskinen. Hvis noen har en link å vise til, helst fra produsent (Miele, Hobart el.lign.) hadde det vært fint.  
    • Huken multisele eller Troll nomesele. 
    • Avstand? Om hun kjefter, ta henne bort fra ham. Eller ham bort fra henne.  Dette er en prosess som tar mye tid, så jeg tenker at det kan være hun har større behov for rom og avstand en god stund til. Å ta igjen et par år med sosialisering som skulle skjedd fra valpestadiet vil ta lang tid og mye tålmodighet tror jeg.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...