Gå til innhold
Hundesonen.no

Sitter denne kløven riktig?


MorBilly
 Share

Recommended Posts

Det jeg fikk greie på var at lomemne skulel ikke gå på nedsiden av kneet. Siden bildet er fra siden og det er mye pels så kan jeg bomme men syntes den ser stor ut av den grunn at det ser ut til at sekekne går på nedsiden av kneet. Kan du stramme opp veskene litt så dem går ut fra beinet, da blir jo ikke det så viktig det ejg ahr nevnet over. OG hvor stort er bruken. Men det var vist en tomemlfinger regel

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Guest Snusmumrikk

Vil gjerne ha litt flere bilder før jeg sier noe om denne kløven :) Gjerne med fylte kløvvesker.

Det jeg fikk greie på var at lomemne skulel ikke gå på nedsiden av kneet. Siden bildet er fra siden og det er mye pels så kan jeg bomme men syntes den ser stor ut av den grunn at det ser ut til at sekekne går på nedsiden av kneet. Kan du stramme opp veskene litt så dem går ut fra beinet, da blir jo ikke det så viktig det ejg ahr nevnet over. OG hvor stort er bruken. Men det var vist en tomemlfinger regel

Hehe kneet skal den ihvertfall ikke rekke til :P En grei regel sier at kløven ikke skal nå nedenfor hundens albuer. Men om kløven sitter godt og hunden er ganske høy er det greit at den når rett nedenfor aluene.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Jeg har hørt motsatt jeg, at kløven gjerne skal gå litt nedenfor albuene til hunden slik at hunden får avlastning fra vekten i kløven om den legger seg ned i pauser osv.

Det er mindre viktig selvsagt om man ikke kløver voldsomt lange turer og enkelt og greit tar av kløven i pauser. Dessuten så er nok det uansett avhengig av type kløv, de finnes jo i en del forskjellige utforminger. Sånn ellers hadde jeg ikke brydd meg så hardt om lengde på vesker osv så lenge de ikke er til hinder for hunden. Det jeg ser på når jeg velger kløv, både type og str er hvor langt bak på ryggen den går, balanse/stabilitet, passform og at hunden har bevegelsesfrihet. Liker at de er kortest mulig i rygge, så går gjerne ned en str heller enn opp om hunden ligger å vipper på grensa, men det er ikke noe problem så lenge den ikke går lenger bak enn bakerste ribbein.

Jeg synes kløven på bildet ser litt stor ut, så jeg ville tatt en str mindre.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Vil gjerne ha litt flere bilder før jeg sier noe om denne kløven :) Gjerne med fylte kløvvesker.

Hehe kneet skal den ihvertfall ikke rekke til :P En grei regel sier at kløven ikke skal nå nedenfor hundens albuer. Men om kløven gitter godt og hunden er ganske høy er det greit at den når rett nedenfor aluene.

heheh det hadde tatt seg ut. Den skulle jeg liktet å se ja :) .

Men i pauser så kan en ta av kløven. Det som er viktigst er jo at kløven ikke gnager og sitter godt på under aktivitet. Ser også at gjerne erfarende kløvbærere legger seg litt lavt i terrenget san at naturen avlaster kløven alikevell.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Nå har jeg fylt veskene helt, noe jeg ikke gjør vanligvis. På turer nå (18 mnd) har vi en tom 1,5 l flaske i hver veske og en liten pakke kaffe i hver. Da snurper jeg veska til sånn at den ikke henger ned)

Nå er det håndklær også i for å fylle helt.

post-12441-0-08444700-1410705773_thumb.j

slakke vesker

post-12441-0-06646400-1410705789_thumb.j

Slakkeveske

post-12441-0-48952300-1410705793_thumb.j

Oppsnurpete veskerr

post-12441-0-13065400-1410705796_thumb.j

Snurpete vesker

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Da har vi entret en fryktperiode. Den som skulle starte ved 6 mnds alder startet plutselig i dag, 7 mnd og 8 dager gammel. Henger på greip med stor rase, tregere utvikling.  Han ville PLUTSELIG ikke entre bussen. Han som ELSKER buss! Bussjåførene elsker ham også, for han står som et skolelys og logrer ivrig og glad når de svinger inn på holdeplassen. Han bykser like glad og ivrig ombord. ..et. Bykset. Har bykset. Har elsket buss. Nå ville han IKKE gå ombord, helt plutselig. En hyggelig medpassasjerer tilbød seg å løfte ham ombord, noe Edeward satte STOR pris på, og takket mannen for i flere minutter etterpå. Ikke sett ham så takknemlig siden han oppdaget paraplyens funksjon.  Heldigvis er bygdebussen et samfunn, fullt av hundefolk, og alle de nærmeste trådte hjelpsomt til og var hyggelige og pratet og koste med ham, noe han ble kjempeglad for. Han elsker oppmerksomhet fra fremmede mennesker som elsker hund. It takes a village to raise a puppy. Ingen setback til fair of stairs da vi skulle av igjen, heldigvis. Spent på hva annet som plutselig blir skummelt fremover. Han får ikke relapse på trapper, og det neste skumle bør heller ikke bli heis. Han er for stor og tung til å bæres. I tillegg har han så ekstrem separasjonsangst, han kan ikke være hjemme alene unntatt når han er så utslitt at han MÅ sove.  Dette blir spennende fremover. Håper det går fort over igjen.  Utgangsstilling på tom hånd har forøvrig bedret seg litt. Den er langt fra bra, men det hender han gjør det for å være snill med meg, og legger ingenting imellom når han tydeliggjør at dette er en act of kindness fra ham til meg. Han har forstått at det gjør meg glad, så han belønner meg med utgangsstilling på tom hånd for å vise at han setter pris på adferden min innimellom. Kanskje blir det bronsemerket en dag. Kanskje. 
    • Ja her er det nok å jobbe med, det er helt sikkert 😅Hun er blanding mellom cavalier og puddel (det ligger noen bilder på instagram under lindaoglilje hvis noen vil se, har ikke lyst til å legge ut så mye her ettersom jeg bare har henne på prøve). Jeg kjører en Prius og buret står i baksetet, så tror ikke det er bilen som er problemet. Det er nok heller tidligere erfaring med bilkjøring som gjør dette et stressmoment for henne. Men hun er utrolig lydig da, så hun hopper inn i bilen når hun får beskjed om det. Hun er veldig søt når hun ikke er stressa, men det er jo sånn ca. én time i døgnet 😅 Men hun har bare vært hos meg en uke så hun trenger nok enda litt tid på å lande helt.
    • Morsomt med småplukk å jobben med😅Enig med @simira, ta det helt tilbake til start. Hvilken rase(r) er hun (noen er jo kjent for å ha et litt høyere stressnivå enn andre)? Og hvilken bil har du? Udyret mitt synes bilkjøring er helt ok i min kompakt suv (der tar hun hele bagasjerommet, så ikke plass til bur, men har lastegitter); men hun hater å kjøre bil om vi låner type stor kassebil der hun må være i varerommet. Stressnivået går til himmels. Gjør det hele lystbetont med bildøren åpen og motoren av i begynnelsen, om hun er mottakelig for sitt/bli kommando eller bare be henne hoppe opp i bilen (om hun ikke er så liten at hun må løftes inn da). Babysteps og alt det der, masse lykke til!
    • Oof, det gjorde vondt å lese! Og jeg tror slett ikke hun nødvendigvis er trygg selv om hun er rolig da. Jeg ville faktisk vurdert å prøve å starte på scratch med burleker og positiv assosiasjon til buret som IKKE medfører timesvis med passivisering. Og ut fra det lille jeg vet så langt så er jeg helt sikker på at du klarer å få til dette når hun etterhvert får oppleve mer frihet, aktisering og meningsfylte oppgaver!
    • Hun har sittet 10 timer i bur daglig der hun kom fra, så hun er forsåvidt trygg og rolig i bur, men det er vel mest fordi hun har lært seg å være passiv der. Hun har også ressursforsvar på liggeplass, og tror helst bare hun vil være i fred når hun går inn i buret (ikke at jeg har bur innendørs uansett, men fikk det inntrykket der jeg hentet henne). Hun har litt problemer den frøkna her 🙈 Men hun er bare 3 år og synes det er veldig gøy å trene, så tror absolutt det er håp for henne.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...