Gå til innhold
Hundesonen.no

Dere som fullfôrer på V&H


ipadda
 Share

Recommended Posts

  • Svar 63
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

2,4 kg - ca 60-70 gram Billig i drift

Så det du sier, er at det er helt ok at hunder går rundt og er sultne hele tida? Mine hunder ble heller aldri vant til den lille matmengden de fikk - og etter et år syntes jeg det nærmet seg dyrepla

Ja det er den følelsen jeg også sitter med. Men satser på det gir seg når de blir litt eldre og voksne. Mange av dsg'ene spiser for 14 hunder som unghunder føles det ut som, men så bikker de 2 og tren

Hva da egentlig, å bli vant til mindre mengde mat over tid?

Tror helt ærlig det spiller litt inn hvor synd man synes på hunden også med liten (normal) mengde mat og, jeg, men.

Så det du sier, er at det er helt ok at hunder går rundt og er sultne hele tida?

Mine hunder ble heller aldri vant til den lille matmengden de fikk - og etter et år syntes jeg det nærmet seg dyreplageri, faktisk.

  • Like 2
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Så det du sier, er at det er helt ok at hunder går rundt og er sultne hele tida?

Mine hunder ble heller aldri vant til den lille matmengden de fikk - og etter et år syntes jeg det nærmet seg dyreplageri, faktisk.

Jeg tipper nok at hun mener at hunden blir vandt med mindre mat, magesekken vokser og krymper jo når mengden mat forandres :)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Så det du sier, er at det er helt ok at hunder går rundt og er sultne hele tida?

Mine hunder ble heller aldri vant til den lille matmengden de fikk - og etter et år syntes jeg det nærmet seg dyreplageri, faktisk.

Har hund som går rundt og er konstant "sulten", i likhet med veldig mange andre hunder jeg kjenner.

Så lenge det ikke er veldig langt unna den veiledende mengden synes jeg ikke noe synd på de, nei.

Red: Og ja, den omstillingen fra mindre magefyll er jo litt kjip, men skal overhodet ikke ta et år, men derimot gå raskt.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Jeg skjønner det, men det er grenser for hvor liten en magesekk kan bli også, sant?

Selvfølgelig, og alle hunder er forskjellige individer. Men det virket som om folk oppfattet at Havanaislove mente at alle hunder går sultne rundt omkring, og da ville jeg bare påpeke at magesekken kan forandre seg ganske mye når mengden mat forandrer seg, så de aller fleste går ikke rundt og er sultne konstant (merk at jeg skriver aller fleste og ikke alle, så slipper dere å hoppe til konkluksjonen om at jeg mener at alle hunder er like ;) )

  • Like 1
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Jeg har hunder som kan spise til de revner og likevel være sultne jeg....

Betty er ett levende eksempel på dyreplageri, for hun får ikke så mye mat hun ønsker, ergo er hun konstant sulten, hele døgnet og stjeler så fort sjansen byr seg.

:innocent::innocent::innocent::innocent:

Jeg har 10 sånne :teehe: (+ en som er litt utypisk og ikke synes det er såååå nøye med denne maten)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Gamlefar veide 20 kg i starten av august, men han sliter litt med vekten og har i skrivende stund tappet seg litt igjen. Så han går litt opp og ned ang fôring og slikt :lol: Men som regel når han er der jeg vil ha han får han omkring 500g om dagen ett måltid. Hvis han detter litt i vekt så får han 1 kg om dagen fordelt på to måltider, i 1-3 dager så er han oppe i vekten sin igjen og holder seg der en stund :) Men hvis han begynner å dette mer og mer i vekt må jeg nok begynne å øke den daglige rasjonen, men vi får se hvordan ting får fremover.

Valpen får ikke V&H for øyeblikket, men skal gå på det etterhvert. Når vet jeg ikke og da vet jeg heller ikke hvor mye hun vil få nå rjeg går over, men hun skal jo bli en så fin voksen schäfertispe da, så kommer til å gå litt vom hos henne også ;)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Henger meg på pinewood! Jeg har hatt herre/unisex vest og den passet meg godt i bredde. Ble dessverre litt for lang eneste så var uheldig å ødela glidelåsen og sømmen på en lomme i ett fall. Foreløpig eneste minuset med den er at den blir litt tung om man er ute i heftig regn.  Fikk sommerversjonen til pinewood i erstatning fra widforss og den bruker jeg hele tiden. Store gode lommer som rommer masse! ikke opplevd å miste noe utav, og i konkurranse setting så skal det ganske mye til for at leker ligger synlig for dommer også. Så sånn teknisk disk som det skal det godt gjøres at skjer også.    Har også en IQ Dogsport multifunctional jakke jeg bruker på vinteren og jeg elsker den!! Liker spesielt godt at det er linere til lommene så man kan vaske dem ofte om man bruker litt grisete godbiter. Ikke fult så dyp lomme bak som pinewood, men ok nok. 😊    Har også en eldre CRW vest fra hooks og den er jeg ikke så fan av. For små lommer og for lett å miste ting utav. Fordelen er stofftypen som ikke tar til seg så mye vann i regnvær. 
    • Kan være. Føler allikevel for å høre musikken sammen mens vi går. Han blir glad av musikk han liker, og den trafikkstøyen er ganske ubehagelig når en legger merke til den. Den er ujevn, uforutsigbar, og det er ikke behagelige lyder. Veldig til susing pga hastigheten. Kjent for å ha ugunstige effekter på helse. Å fokusere hørselssansen på Bob Marley istedenfor er antakelig sunnere for såkalt mental helse. Alternativt, så kan vi selvsagt busse de tre holdeplassene for å bare ha fuglekvitter og klukkende elv på øret siste delen av veien. Også en mulighet. Det er bare så mye mer lettvint å gå enn å styre på med buss som går 1-2 ganger i timen for de tre holdeplassene. 
    • Trenger han faktisk lyden? Jeg vil tippe han får pulsen godt nok fra et headset på deg.
    • Har tenkt på det, spille synkront i to headphones, og prøvde på hunden et rundt halsen, men det blir for dårlig lyd til ham. For mye av høyfrekvente lyder og ingen bass. Må ha fyldigere lyd for å kunne nyte den.  Ingen fare for å forstyrre omgivelsene, en møter svært sjelden andre mennesker langs den veien der, og de har i 100% av tilfellene så langt vært på sykkel, som farer fort forbi.  Med mindre det finnes headphones lagt spesielt for hunder (tror ikke han vil like det mens vi er i bevegelse i dynamiske omgivelser) er jeg derfor ute etter en så nett og praktisk og rimelig ghettoblaster som mulig, til å bære på kroppen med stropp. Det er 20 min langs et sånt grusomt kjedelig strekke hver vei, til hver eneste trening hele sommerhalvåret. Trenger sprite opp den turen littegrann
    • Hvorfor ikke bare bruke et headset? Det blir fort irriterende for omgivelsene hvis du skal prøve å overdøve trafikken med musikk...
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...