Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Jeg deleier dachsen. Fra før har deleier en avtale med oppdretter om ETT kull. Og det må i så fall skje innen julaften 2015 for da fyller hunden 5 år. Utover det er deleier klar på at hun ikke vil ha kull på henne, fordi hun er oppdretter av annen rase og føler at det å skulle formidle dachs med det kennelnavnet hun har, blir helt feil. Så dermed blir ev kull senere opp til meg.

Vi har delt utgifter og oppgaver. Jeg betaler for og daglige ugifter og betaler vanlig vetrinærforsikring. Deleier betaler avlsforsikring (siden den inngår i resten av kennelen hennes). Jeg trener og mosjonerer hunden, og hun bor hos oss, og vi bruker henne til det vi vil. Hun stiller henne. Hun har hatt alle utgifter på henne så langt, så jeg ser ingen problemer med å ha daglige utgifter heretter så lenge hun bor hos oss. Eneste "klausul", og den er vi skjønt enig om, er at hunden skal holdes slank! :D Ev avliving er noe vi må bli enig om den dagen det blir aktuelt. Og vi har gjensidig hundepass :)
Vi snakker "samme språk". Og kjenner hverandre. Og bor 1 km fra hverandre.
Jeg hadde ikke inngått deleie med en jeg ikke kjenner og stoler på.

Skrevet

Men det er vel bare å bli enige om alt tenkelig vedr hundens liv og sette det opp i kontrakts form.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Skrevet

@2ne og @Carina kjøpte jo en hund sammen hos en annen oppdretter. Mulig de hadde en kontrakt seg i mellom?

Ikke annet enn muntlig :) Vi delte på alle utgifter utover normale kostnader (fôr og vaksiner), og skulle ha ett kull hver på henne. Da hun ble syk, delte vi på alle ekstra-utgifter i forbindelse med det (spesialfôr og veterinærutgifter).

Skrevet

Er heller ikke sånn avtale jeg ser etter :P Jeg ser rett og slett etter om noen har kjøpt en valp sammen, og en slik kontrakt. @WheatenMali :whistle: ?

Det var den jeg skulle sende deg!! Gått helt i glemmeboka! Sorry!

Jeg skal ordne det i dag, for jeg har den i papirform ihvertfall!

Sent from my iPhone using Tapatalk

  • Like 1

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Hadde vært gøy med litt mer aktivitet her inne ja. Føler jeg ser det der ute i den virkelige verden også, er synkende aktivitet på mange arenaer. Her går det fremdeles i hund og konkurranser, mest RL.
    • Veldig synd egentlig at det er blitt sånn. For det var himla gildt her en stund.  Lurer også på hvordan det går med de eldre brukerene, og lurer på om de holder på med hund fortsatt. 
    • Det er et helt greit alternativ for hunder som ikke tåler kylling. Man må nesten prøve det på egen hund for å se om det funker. Jeg har prøvd det bare for gøy, hverken eller synes min hund
    • Tror en vanlig golden hadde passet dere ypperlig, bare vær nøye med linjene. En flat coated hadde også fungert bra.  Jeg har jaktgolden, og har hatt , og kjenner flere. Jeg tror ikke det vil passe for dere, de trenger mer arbeid. En god golden er vel så bra. Dere kan vurdere labrador, de har ofte mer futt i ræva:) Men vær obs på linjer med alt for tunge hunder, og noen hannhunder kan være skikkelig hannhunder med mye hormoner.
    • Da ville jeg jo ha byttet madrass, men kanskje ventet til du har fått litt mer kontroll på problemet. Det er veldig mange ting som spiller inn her. Aktivitetsnivå og hverdagslydighet generelt, får hundene det de trenger av aktivisering og trening, har de grunnleggende hverdagslydighet inne, osv.  Når de har lært seg at det hjelper å begynne å bjeffe midt på natten er det nok en større jobb å snu det, men ikke umulig. En mulig måte å trene de til å sove et annet sted er å legge en madrass i nærheten der og sove i samme rommet, men adskilt med grinder. Det forutsetter først at de er trygge og slapper av i sengene sine i utgangspunktet. Dette krever masse trening av hundene både sammen og hver for seg. Det er vanskelig å gi veldig spesifikk hjelp uten å ha sett hundene. Det kan være du har nytte av å få hjelp av en hundetrener/adferdskonsulent for å legge en plan. Hvis du ikke vet om noen du kjenner og stoler på kan du lete her: https://atferdskonsulenter.no/finn-konsulent/hund
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...