Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Jeg og et par venninner prøvde oss på Nonstinden for et par uker siden. Det er en relativt krevende topptur, rødmerket men uten tydelig sti, så gi måtte gi oss pga tett tåke. Denne helga gjorde jeg et nytt forsøk, og tok med lille Mona.

Siden turen er ganske lang dro vi oppover fredag ettermiddag. Da er det helt rolig i fjellet, og jeg elsker å vandre innover mens jeg nyter stillheten

post-11455-1409419904,0839_thumb.jpg

Mona elsker på sin side å rulle i lyngen...:D

post-11455-1409419942,1719_thumb.jpg

Etter noen timer slo vi opp teltet, laget mat og observerte at kveldståken kom sigende...

post-11455-1409420027,221_thumb.jpg

...noe som førte til en vakker solnedgang

post-11455-1409420126,0189_thumb.jpg

Dessverre var det jo like tåkete neste morgen:P

post-11455-1409420339,2898_thumb.jpg

Etter litt frokost i teltet prøvde vi oss på toppen, men måtte pent snu etter en halv time - noe annet ville vært uforsvarlig. Isteden ble det en rundtur i lavfjellet. Fint det også:)

post-11455-1409420455,8121_thumb.jpg

Forhåpentligvis går det på 3. forsøk:P

  • Like 9
Skrevet

LOL - jeg trodde seriøst dere skulle komme opp mens jeg scrollet ned.
Ser herlig høstlig ut i fjellet, må vel få rævva i gir oppover snart :)

Skrevet

Jeg trodde også vi skulle klare det :P Hater å snu!

(Men hater tanken på å gå seg fast på fjellet mer...)

Red: du må jo komme snart hvis du skal ha høstturer, i fjor var det skiføre 22. oktober :P

  • 11 months later...
Skrevet

I dag, derimot, kom vi oss til toppen i strålende sol :D

Det viste seg at toppen slett ikke er så krevende som folk skal ha det til, men rett og slett en veldig fin, lang tur.

Postet bilde

DSC_1995_zpsblykm9ts.jpg

  • Like 9

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Har gått helt fint med tispen min, ho spiste andre dagen mer normalt og nå spiser ho som før igjen. Ho går veldig bra også er veldig aktiv nå både før også etter fjernet stingene så tror det er temmelig individuelt det der egentlig fra hund til hund. Tispen min har endelig lagt på seg mer igjen også etter operasjonen da ho gikk ned i vekt før operasjonen ettersom tilstanden så det begynner bli veldig bra 😊
    • Har nylig vært gjennom det samme med min tispe på snart 9 år. Hun var for det meste i sengen sin den første uken, så vi gå henne våtfor og vann ved sengen (hun nektet å spise tørrfor, så hun fikk vårfor i ca 10 dager). hun beveget seg litt mer etter 7 dager, men ble ikke seg selv før stingene ble tatt av
    • Dette avhenger nok en del av individ, men jeg tenker nå at både puddel og bichon-rasene er gode alternativer. Jeg mistenker at puddel generelt er mindre sære enn bichon, men de har også sine særegenheter. Jeg vil anbefale dere å dra på utstilling eller rasetreff for de ulike rasene og møte ulike individer og oppdrettere og eiere av alternativene, så får dere litt mer følelse med hvordan de er. En del av de små terrierrasene kan også være allergivennlig. De er strihåret og må nappes. Men de kan også være en del striere, ha mye jaktlyst og krever mer aktivitet.
    • Det kan være verdt å prøve ut ulike fôrtyper, men også gi lakseolje som tilskudd. Hvis hunden allerede er sensitiv så kanskje prøve ut sensitiv-fôr fra noen merker? RC er stort og kommersielt, og er nok helt greit fôr. Selv brukte jeg svenske Robur kombinert med Vom de siste årene og var veldig fornøyd med det. Acana og Orijen er populære merker som er ganske bra. 
    • Hei! Jeg har en Engelsk Toy Terrier gutt på litt over 4år. Han mister nesten all pels på vinteren for så å bli litt bedre på sommeren. Har pels på hodet og labber og litt på ryggen. Men han er så å si nakenhund nå. Pratet med ei som hadde samme problemet med sin Dvergpincher. Men så var det ei venninne av hu som passet hunden i en måneds tid. Og hun hadde visst byttet ut fôret og hunden hadde plutselig fått fin pels over hele. Hun husket ikke hvilket fôr det var, men hun trodde det ble solgt på butikken. Jeg bruker Royal Canin Small Dogs. Og det hadde hun og brukt, men hun synes ikke det var et bra fôr... Har en gutt til som har helt fin pels. De spiser de samme tingene. Ingen av de tåler noe med and i, de blir skikkelig dårlige i magen av det. Lurer på om det er noen andre som har hatt samme problem med sin hund og funnet en løsning?  Det skal sies at han er veldig følsom til vaskemiddelet vi bruker når klærne hans vaskes så vi bruker Nautral for det er det mildeste jeg har funnet.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...