Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Jeg og et par venninner prøvde oss på Nonstinden for et par uker siden. Det er en relativt krevende topptur, rødmerket men uten tydelig sti, så gi måtte gi oss pga tett tåke. Denne helga gjorde jeg et nytt forsøk, og tok med lille Mona.

Siden turen er ganske lang dro vi oppover fredag ettermiddag. Da er det helt rolig i fjellet, og jeg elsker å vandre innover mens jeg nyter stillheten

post-11455-1409419904,0839_thumb.jpg

Mona elsker på sin side å rulle i lyngen...:D

post-11455-1409419942,1719_thumb.jpg

Etter noen timer slo vi opp teltet, laget mat og observerte at kveldståken kom sigende...

post-11455-1409420027,221_thumb.jpg

...noe som førte til en vakker solnedgang

post-11455-1409420126,0189_thumb.jpg

Dessverre var det jo like tåkete neste morgen:P

post-11455-1409420339,2898_thumb.jpg

Etter litt frokost i teltet prøvde vi oss på toppen, men måtte pent snu etter en halv time - noe annet ville vært uforsvarlig. Isteden ble det en rundtur i lavfjellet. Fint det også:)

post-11455-1409420455,8121_thumb.jpg

Forhåpentligvis går det på 3. forsøk:P

  • Like 9
Skrevet

LOL - jeg trodde seriøst dere skulle komme opp mens jeg scrollet ned.
Ser herlig høstlig ut i fjellet, må vel få rævva i gir oppover snart :)

Skrevet

Jeg trodde også vi skulle klare det :P Hater å snu!

(Men hater tanken på å gå seg fast på fjellet mer...)

Red: du må jo komme snart hvis du skal ha høstturer, i fjor var det skiføre 22. oktober :P

  • 11 months later...
Skrevet

I dag, derimot, kom vi oss til toppen i strålende sol :D

Det viste seg at toppen slett ikke er så krevende som folk skal ha det til, men rett og slett en veldig fin, lang tur.

Postet bilde

DSC_1995_zpsblykm9ts.jpg

  • Like 9

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Det er slett ikke alle som får katter og hunder til å gå sammen. Hva slags hunder har du, og hvor gamle er de? Vi måtte omplassere våre katter, da de og hunden aldri kom overens. Det beste er nok om de kan se hverandre, men ikke komme fysisk bort til hverandre. En kompostgrind er ikke mye til hjelp mot ivrige hunder hvis de er større enn en chihuahua.  Jeg har ikke noe erfaring med dette etter det første forsøket for 20 år siden, så jeg har dessverre ingen gode råd, utover å overhodet ikke la de være løse sammen.
    • Jeg har tatt kompostgrind på døra men hundene bare bryter den opp så det går ikke.
    • Jeg har hunder fra før av og har skaffet meg kattunger. Jeg har hatt kattungene på eget rom. Bytta tepper sånn at de skulle lukte hverandre. Latt hundene være i bånd. Dette funka bra i 2 måneder. Nå på den 3.måneden så har alt snudd. Hundene blir ville når kattungene kommer ut. De bjeffer. Jeg tør ikke å la de gå løs. De gjorde dette først og da var de rolige. Men nå hopper de og bjeffer og er mye mere på. Hva bør jeg gjøre nå? Jeg har gått gradvis frem men kattungene er redde og det er ikke greit.  Er det lurt å ta inn kattungene på ett eget rom ennå? Eller å slippe de løs sammen med løse hunder? Redd hundene blir mere ivrig når de har på bånd på. Og at forventningene da blir skyhøye hver gang de kommer ut. Hvis de var ute og løse sammen hele tiden hadde dem da synes det er mere kjedelig? Vil at de skal godta dem.  Jeg har sikkert gjort noe galt siden folk får jo hunder og katter til å gå sammen når de tar det gradvis. Det har jeg gjort også. Hva bør jeg gjøre nå?
    • Alder opp til 12 uker: Den viktigste sosialiseringsperioden, når valpene ennå ikke har utviklet noen uttalt frykt.
    • Det viktigste rådet når du skal velge mellom disse skolene, er å legge merke til hvor intensivt timeplanen er og de metodiske nyansene i oppførselskontrollen.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...