Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Men du verden som disse feltritts hestene skvetter bommer rundt seg :P

Ja!

Er det bare fordi de er slitne, eller er feltrittshester generelt mer uforsiktige enn "vanlige" spranghester? Eller litt av begge? :P

  • Like 1
  • Svar 365
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Voltige er gøy (og skummelt), jeg syslet litt med det i min ungdom selv. Men for min del så er ikke voltige så imponerende på hestesportmåten - det er egentlig bare et turnprogram som tilfeldigvis er

Det utsagnet der har jeg vansker for å kjøpe. De fleste konkurransehestene jeg har sett står på frimerkestørrelse paddocker ALENE, går i skrittemaskin, får en treningsøkt om dagen og står resten av ti

Her kan vi kose oss med å kommentere, snakke og spørre om VM i Hestesport! Gøy med feltritt, men trives best som tilskuer

Skrevet

Ja!

Er det bare fordi de er slitne, eller er feltrittshester generelt mer uforsiktige enn "vanlige" spranghester? Eller litt av begge? :P

Jeg vil da heller tro det er omvent, at de er enda mer forsiktige. Mye vondere å smelle inn i et felthinder kontra spranghinder.

Men de er nok slitne, den banen de red i går er ekstremt krevende.

Skrevet

Dobbeltposter fordi sonen er klikk. Men jeg må le litt, VM har fått meg til å lese masse om mine gamle hester, og lol. Jeg tror ene ponnien min er den mest diskuterte hesten på et hesteforum ever :lol:

Skrevet

De er kanskje vant med at det er greit å veive litt bort hinderene fra de faste banene? Det var jo ganske mye subbing på en del av felthinderene og...

Ja, det var det jeg tenkte på og. Men at de er slitne fra i går, klart det. Var vel vått og (fikk ikke sett så mye, dessverre)?

  • Like 1
Skrevet

De er nok litt slitne, men generelt sett er ikke feltritthester så redde for beina sine som man kanskje ønsker at spranghester skal være. Det kan de ikke være - de hopper jo for eksempel hekker hvor det er meningen at de skal subbe nedi/hoppe gjennom, og en hest som er veldig redd for beina sine vil ofte ikke ha det gutset som trengs i en terrengbane. De er jo også vant til å ofte la bakbeina "gli" over hinderet, noe som er ganske fatalt i sprang :P

  • Like 2
Skrevet

Dobbeltposter fordi sonen er klikk. Men jeg må le litt, VM har fått meg til å lese masse om mine gamle hester, og lol. Jeg tror ene ponnien min er den mest diskuterte hesten på et hesteforum ever :lol:

åå, hvordan klarte ponnien å bli "kjendis" på hesteforum? :lol:

Skrevet

Velfortjent både indviduelt og laggullet. :D Gleder mitt hjerte at vinnerne i dette mesterskapet rir så pent!

Skrevet

Ponnien var gal og mange hadde meninger om han :lol:

Høres kjent ut :P blir litt irritert, for hver gang noen nye rir har de fått kommentarer fra andre om at "han er jo så gal, tørr du virkelig det?" Osv.

Skrevet

Velfortjent både indviduelt og laggullet. :D Gleder mitt hjerte at vinnerne i dette mesterskapet rir så pent!

Jeg så hun ikke i hverken dressuren eller terrenget, men det var en glede å se de i sprangen! Hesten så i hvert fall overhodet ikke sliten ut :D

Ååh, gleder meg til sprang på tirsdag!

Skrevet

Ingen hest i dag?

Dessverre... hviledag.
Benyttet sjansen til å se åpningssermonien på nettTV, men med unntak av Lorenzo og hestene så var det igrunn ganske kjedelig. :ahappy:

Skrevet

Dessverre... hviledag.

Benyttet sjansen til å se åpningssermonien på nettTV, men med unntak av Lorenzo og hestene så var det igrunn ganske kjedelig. :ahappy:

Ååh jeg som gledet meg til en dag på sofaen med hest på tv. Jaja, det ser ut som det blir en dag i morgen også.

Skrevet (endret)

Hva er det som går i morgen?

Edit:

Fant: sprangridning og voltige.

Endret av Jonna

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Som sagt, få en instruktør til å komme hjem til deg og se situasjonene og få hjelp til et opplegg. Dette er en hund som trenger konsekvent gjennomgående trening og rammer i hverdagen. Men få utelukket først at det ikke er noe smerter eller andre ting som påvirker adferden også.
    • Men når jeg skiller dem så biter hun meg. Hun blir helt vill i blikket og i kroppen og alt. De kan aldri være alene sammen. Jeg kan heller ikke la hun være på ett rom og jeg ber hun bli når den andre er på andre siden av døra. Da løper hun og biter meg i bånda. Eller i armen. 
    • Jeg har kjøpt nye håndklær, nytt sengetøy, nødklær og et par mer brukbare klespakker fra Finn, men mange av de såkalt berikede klærne er helt unike og har høy affeksjonsverdi. Bl.a. den nevnte singletten, som var det første fairtrade sertifiserte plagget jeg fant. Original Max Havelaar, fra før de byttet navn til Fairtrade. Den kostet omtrent 250 kr for tjue år siden og har trofast holdt stand gjennom hver eneste sommer siden. Med alt arbeidet jeg har lagt ned i den nå, så er Gucci fast fashion for tacky træsh hoes til sammenlikning.  Fordi jeg har vært en så etisk bevisst shopper og bygget en garderobe jeg kunne gå moralsk rakrygget i, så er det ikke bare, bare for meg å handle nytt. Favorittbutikken Libe er nedlagt, og jeg liker ikke kolleksjonene de gode merkene (som Komodo og Monkee Genes) har for øyeblikket. Nudie har heldigvis jeans jeg liker, men utover dem ser det svart ut. Derfor velger jeg redde det som reddes kan.  Alt av ulltøy må byttes fordi proteinfibre går bokstavelig talt i oppløsning i høy pH. Ikke bare undertøy som ikke er så farlig hvordan ser ut, men affeksjonsverdi Komodo blazer, kåpe, skjerf og lue, kjole, skjørt og flere bukser. Det er virkelig en smerte å vente på plagg jeg vil ha fra de merkene jeg liker. Trendene for tiden faller ikke i smak. Nøstebarn har fortsatt de samme plaggene de alltid har hatt, men er selvsagt utsolgt for de riktige fargene.  Jeg drar det antakelig så langt at jeg demonterer en jakke vevd og sydd i Sverige, fra et svensk merke som gikk konkurs og ikke lenger tilbyr noe nytt, for å unngå skade elgskinnet på utsiden mens jeg renser innsiden.  ..ikledd pølsedrakt fra Biltema, fordi jeg ikke hadde nevneverdig lyst til å legge penger i kassa til noen såkalt grønn butikk da jeg trengte emergency beskyttelse mot klima etter den fanatiske grønnskallen fra den sekterisk klorofyllkommunistiske kloakken av ruspsykotisk økolååågiske fotsoldater fra MDG beriket både garderoben min og miljøet med det ufortynnede insektsmiddelet sitt. Biltema klær med pølsemotiv på var det mest aggressive motsvaret jeg kunne finne som traumeterapi. Made in China av helt ny polyester, fraktet fossilt fra andre siden av planeten og med bilder av svinekjøtt på. Jeg slo til og det føltes bra.     
    • Er det ikke bedre å kaste klærne og kjøpe nye, det burde dekkes av innboforsikringen? Litt jobb, men føles tryggere likevel?
    • Det hjelper også å legge den i glovarmt vann etter vask, for å drepe mikroorganismene før du tørker den hurtig et varmt sted med god ventilasjon. De formerer seg lett under tørkeprosessen om du ikke har kverket dem skikkelig. Vaskemiddel hjelper bare med å få hardføre mikroorganismer delvis ut av stoffet, det dreper dem ikke, mange blir sittende igjen, og vannet i maskinen holder ikke 60° lenge nok. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...